PĚTADVACÁTÝ TURNOVSKÝ DRAHOKAM: ZÁVAZEK I RADOST

0

Velmi spokojený byl v hodnocení již 25. ročníku loutkářské přehlídky Turnovský drahokam za pořadatele Petr Záruba. Přehlídka se v městském divadle uskutečnila o víkendu 13. až 15. března. „Letos přišlo asi nejvíc návštěvníků v historii, napočítali jsme přes jedenáct stovek prodaných vstupenek, a to jsme ještě asi stovku vstupenek rozdali sponzorům. Z tohoto pohledu tedy velká spokojenost,“ hodnotí Záruba. A spokojen může být i s kvalitou představení. Mezi loutkáři se už dávno ví, že kdo uspěje v Turnově a postoupí na prestižní Loutkářskou Chrudim, velmi pravděpodobně zaboduje i tam!

Letos získali přímou nominaci na největší republikovou loutkářskou přehlídku herci ze souboru Vozichet z Jablonce nad Nisou za představení Karmen. Nominaci ve formě doporučení si odvezli loutkáři z Lázní Bělohrad za představení Krabicové pohádky a jejich kolegové z Chlumce nad Cidlinou za představení Bajky. „Tradičně udílíme Putovní cenu dětského diváka Turnovský drahokam, kterou letos hlasováním dětského publika získalo představení Bajky. Odborná porota rozdala ještě dalších šest ocenění a také cenu pořadatele za představení pro starší diváky,“ shrnuje Petr Záruba. Letošní ročník byl již druhý s mezinárodní účastí. Na prknech turnovského divadla vystoupil soubor Smolički ze Slovinska s nápaditě upravenou Červenou karkulkou.

201503161912_vakci_44_015_drahokam

„Na naší přehlídce je krásné sledovat, jak se publikum proměňuje a přitom zůstává pořád stejné. Stále hrajeme pro děti od tří čtyř let, jen maminky a tatínkové se mění, jak dorůstá další a další generace. O diváky nemáme a  asi nebudeme mít nikdy nouzi, je to velký závazek, ale i radost takovouto přehlídku připravovat,“ dodal za celý pořadatelský tým ze souboru Na Židli Petr Záruba.

201503161912_vakci_45_015_drahokam

Postupová divadelní přehlídka Turnovský drahokam se poprvé uskutečnila v roce 1983. Tehdy proběhlo šest ročníků za sebou. Následovala pauza a od roku 1996 se přehlídka koná každý rok v březnu.
Také letos se uskutečnily tradiční soutěže o nejpilnějšího diváka – vylosované dítě dostává velký dort (Amelie Roubíčková z Turnova), další marionetu (Nikola Malá z Mašova) a perníkovou chaloupku (Marie Koucká z Turnova). I to patří k atmosféře turnovské akce.

201503161912_vakci_46_015_drahokam

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.