OSLAVA 28. ŘÍJNA: NÁVŠTĚVA RADNICE, FOTOSOUTĚŽ, SLAVNOSTNÍ VEČER A SVĚTELNÁ SHOW NA NÁMĚSTÍ

0

Město Turnov srdečně zve na oslavy státního svátku 28. října. Den vzniku samostatného československého státu se ponese v duchu oslav výročí města. Otevřena bude historická radnice, nebo se můžete nechat unést historií města v unikátní světelné show.

Program oslav 28. října odstartuje ve 13.00 hodin v historické budově radnice v ulici Antonína Dvořáka. Příchozí přivítají žáci turnovské ZUŠ, kteří se postarají o hudební doprovod celého pátečního odpoledne.

Ve 14.00 hodin proběhne vyhlášení Fotosoutěže Turnov 750 – stále můžete hlasovat pro držitele ceny veřejnosti ZDE: https://www.munipolis.cz/app/anketa/otazky/cVa0tSrx.
V 15.00 hodin budou uděleny výroční medaile 750. Mezi dosavadní držitele patří: Jana Kepková, Eva Kordová, Jaroslav Kříž, Jiří Lode a Muzeum Českého ráje. A 28. října k nim přibydou další jména osob a institucí, které mají významný podíl na oslavách města.

Svědky uložení pamětní schránky do věže radnice se můžete stát v 16.00 hodin. Pamětní schránka ponese dokumenty a předměty související s výročím 750 let od první písemné zmínky o městě. Během odpoledne obsah schránky zahlédnete v kancelářích vedení města. Stejně tak můžete nahlédnout do městských kronik nebo si na památku pořídit snímek ve výročním fotokoutku 750.

Na den otevřených dveří radnice naváže tradiční pieta u pomníku padlých ve Skálově ulici, kde v 17.00 hodin promluví starosta města. Slavnostní večer začíná v 18.00 hodin v Kulturním centru Střelnice, kde předávání ocenění města za rok 2022 završí koncert Karolíny Cingrošové a Amadeus Prague Ensemble s hudbou Antonína Dvořáka. Večerem provede Václav Žmolík. Vstupenky na slavnostní večer si už nyní můžete vyzvednout na recepci KCT.

Sváteční večer 28. října uzavře nevídaná show na náměstí Českého ráje. Představte si hru světel, která vás provede od nejstarší historie Turnova po současnost. Unikátní videomapping na historické budově České spořitelny začne ve 21.00 hodin. Bude to nevšední zážitek!

Už tradiční součástí oslav je kampaň Vlajka pro Masaryka. V sekretariátu vedení města si můžete vyzvednout státní vlajku a vyvěsit ji pro připomínku nejzásadnějšího okamžiku historie naší země.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.