OFICIÁLNÍ WEB TURISTICKÉHO REGIONU ČESKÝ RÁJ MÁ NOVOU PODOBU

0

Oficiální webové stránky turistického regionu Český ráj www.cesky-raj.info, které jsou spravovány Sdružením Český ráj a jeho partnery, prošly kompletní proměnou. Změny se týkají nejen grafické podoby stránek, ale i zpřehlednění jejich obsahu. Dále došlo k převodu hlavní domény na moderní technologii s optimalizací pro všechny typy zařízení, jako jsou mobilní telefony, tablety, notebooky ad.

Internetové stránky jsou hlavním zdrojem informací pro všechny, kdo se chystají navštívit region nebo se o něm chtějí něco dozvědět. Uživatelé si jejich prostřednictvím mohou plánovat výlety (pěší, cyklo, pro osoby se sníženou pohyblivostí, pro rodiny s dětmi), vybírat k návštěvě z množství památek a turistických cílů či zjistit možnosti kulturního i sportovního vyžití. „Stránky jsme se snažili upravit tak, aby se v nich uživatelé dobře orientovali a neztráceli se ve velkém množství informací, které obsahují. To bylo hlavním cílem jejich přestavby a doufáme, že se nám to podařilo. Názory uživatelů uvítáme a budeme s nimi do budoucna pracovat,“ přibližuje Lucie Rakoušová ze Sdružení Český ráj.

Stránky využije ročně více než půl milionu uživatelů, nejvíce navštěvované jsou o letních prázdninách. Ze statistiky Google Analytics také vyplývá, že nejnavštěvovanějšími rubrikami jsou tipy na výlety, památky a turistické cíle. Návštěvníci také často vyhledávají možnosti ubytování. Všechna ubytovací a stravovací zařízení v regionu mají možnost se na stránkách zdarma prezentovat ve zjednodušené formě, tj. uvedením názvu, adresy a kontaktu. Za roční poplatek, který se pohybuje mezi 800–1.200 Kč, je pak zobrazena kompletní prezentace včetně fotografií, textu a dalších důležitých informací. Pořadatelé akcí v regionu mohou na webu využít zdarma také kalendář akcí jako nástroj efektivní propagace.

Stránky spravuje Sdružení Český ráj ve spolupráci s informačními centry v regionu, „Záznamy o turistických cílech a památkách zaměstnanci informačních center dvakrát ročně ověřují, aby byly stále platné. Bez jejich práce by bylo téměř nemožné web udržovat v aktuální podobě. Za to jim patří velký dík,“ doplňuje Rakoušová.

Přestavba webu proběhla za finanční podpory Libereckého kraje.

(Zdroj: TZ SČR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.