NOVÉ INFORMAČNÍ A NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM BUDE V TURNOVĚ FUNGOVAT JIŽ V PŘÍŠTÍ LETNÍ SEZONĚ

0

I přes „šibeniční“ termín se podařilo „vysoutěžit“ všechny aktivity v rámci získané dotace z podprogramu „Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury v cestovním ruchu“ z ministerstva pro místní rozvoj v rámci projektu „Nové návštěvnické centrum a modernizace Regionálního turistického informačního centra v Turnově“. A vše se v požadovaném termínu stihlo odevzdat i poskytovateli dotace.

Stavební práce bude provádět firma Livington Company se sídlem v Praze, dodavatelem nábytku bude firma Nábytek Styl z Turnova. K dalším zakázkám patřila dodávka počítačového vybavení a zabezpečení objektu.
Součástí projektu je i množství marketingových aktivit. Stěžejní aktivitou je natočení propagačních videospotů Turnovska, které budou následně sloužit i k propagaci Turnova v nejrůznějších médiích. V rámci výběrového řízení (veřejná zakázka malého rozsahu) zvítězila firma TROY HORSE FILM z Prahy. Součástí zakázky jsou i fotografická data pro další použití. Mezi další marketingové aktivity patří PR články a inzerce v periodikách, upoutávky v místní a regionální televizi, roll-up a upoutávkové bannery.

V nových prostorách bude turnovské infocentrum fungovat v příští hlavní turistické sezoně

V současné době probíhají přípravné práce na zajištění provizorních prostor pro informační centrum a jeho stěhování (a věřte, je toho opravdu hodně, a to včetně malého „skládku“ propagačních materiálů). Poslední akcí ve starých prostorách infocentra na náměstí bude „Den íček“ 24. října t. r. vyhlašovaný Asociací turistických informačních center ČR, ke kterému se naše informační centrum přihlásilo. Poté bude informační centrum od 26. října do konce měsíce zavřené. Část stěhování proběhne již v týdnu před uzavřením. Do té doby je třeba upravit náhradní prostory, do kterých bude RTIC přesunuto.
Náhradní prostory informačního centra budou ve Skálově ulici č. p. 84 (bývalý městský úřad) v přízemí v části kanceláří, kde dříve byla matrika. Zde by mělo informační centrum v běžných provozních hodinách fungovat od 2. listopadu 2020.

Zahájení stavebních prací je stanoveno na 1. listopad 2020. Stavební práce by měly být ukončeny a nové prostory na náměstí předány objednavateli nejpozději 31. května 2021 a do 15. června by měl být dokončen i interiér. Snad se vše podaří a nová prázdninová sezona proběhne již v nových prostorách.

Poděkování patří všem, kteří se na zdárném zajištění potřebných dokumentů pro poskytovatele dotace podíleli.
Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.