NETRADIČNÍ LITERÁRNÍ AKCE V LOKOMOTIVNÍM DEPU

0

V pátek 17. května se v 18.00 hodin otevřou brány bývalého turnovského lokomotivního depa, kde bude možné si prohlédnout několik typů lokomotiv a projít si prostory v rámci komentovaných prohlídek. To hlavní však začne až o hodinu později, neboť tu v poněkud netradičním prostoru proběhne literární beseda Knihovory se spisovatelem, scénáristou a hudebníkem Jaroslavem Rudišem. Populární literát z našeho kraje představí nejen svoji poslední česky vydanou knihu Návod k použití železnice (vyšla v českém jazyce na podzim 2023), ale i své další počiny nejen literární.

Jaroslav Rudiš je velký milovník železnice a popularizátor tohoto druhu dopravy, takže není tolik překvapivé, že se knihovní prostory tentokrát přemístily do železničního depa, které je dokonce kulturní technickou památkou. Po 20. hodině proběhne ještě scénické čtení z úspěšného Rudišova románu Winterbergova poslední cesta za hudebního doprovodu Martina Hyblera. Občerstvení je zajištěno, neboť celou dobu „pojede“ jídelní vůz. V areálu depa bude též možné zakoupit železniční suvenýry a knihy.

Přijďte si užít literární akci do železničního depa, které má neuvěřitelný genius loci. Akci pořádá turnovská knihovna ve spolupráci s Klubem přátel železnic Českého ráje. Vstupné činí 120 Kč a hradí se až na místě, děti do 15 let mají vstup zdarma.
Jaroslav Kříž, ředitel Městské knihovna Antonína Marka v Turnově, reditel@knihovna.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.