WALDOVY MATUŠKY PŘIPOMENOU DESÁTÉ VÝROČÍ OD ÚMRTÍ WALDEMARA MATUŠKY

0

Skupina Waldovy Matušky vznikla v Kacanovech původně jako „dar“ několika muzikantů pro své přátele na oslavu jejich svatebního dne. Na začátku tedy nešlo ani o spojení profesionálních muzikantů, ani o založení klasické revival skupiny. Sami sebe s nadsázkou rádi definujeme jako „přátele přátel písní Waldemara Matušky“. Hraní je pro nás především radost a k Waldovým písním přistupujeme s láskou a pokorou. Snažíme se, jak nejvíc to v našem nástrojovém obsazení jde, zachovat původní aranžmá a náladu písniček. Měli jsme to štěstí a čest potkat se na podiu (i na baru) s lidmi, kteří s Waldou hráli a přátelili se.

Například na společném koncertě s částí kapely K.T.O., kdy se oba naše soubory v průběhu večera v podstatě spojily v jeden celek, nebo když na pražský koncert přišel Waldův kamarád Milan Pitkin a zazpíval si s námi několik hitů. Díky řízení osudu a zájmu posluchačů i pořadatelů máme za sebou už několik nabitých sezon. Hrajeme například na festivalech, trzích, městských slavnostech, svatbách a oslavách. Zároveň pořádáme i vlastní akce. Je nám ctí, že se svou troškou podílíme na odkazu skvělého zpěváka a člověka, Waldemara Matušky.

Vzhledem k tomu, že v tomto roce uplyne už 10 let od jeho smrti, rozhodli jsme se uspořádat sérii koncertů věnovaných právě tomuto výročí. Na koncertech ale nechceme truchlit, jsme přesvědčení, že ani Walda by si to nepřál. Naším cílem je připomenout skvělé písně v bohatších aranžích a s hosty, kteří měli k Waldovi blízko. Náš ansámbl doplní smyčcový kvartet a mezi hosty vystoupí například František Hacker (člen skupiny K.T.O.), komik a zpěvák Milan Pitkin, herec Jiří Štrébl nebo zpěvák Milan Drobný.

Koncerty plánujeme jako důstojnou a milou vzpomínku na jednoho z našich nejvýraznějších zpěváků a na jeho osobité písně, které, jak máme možnost vidět na našich koncertech, jsou mezi lidmi stále živé, a to napříč generacemi. Kromě písní zazní na pódiu i několik veselých historek z Waldova života a prozradíme také, že si z akce budete moct odnést kromě zážitku i pěkný suvenýr.

Za Waldovy Matuška Jan Bílý, www.waldovy-matusky.cz

Koncerty:
* 17. dubna – Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 300 Kč, na místě 350 Kč.
* 24. dubna – Lidové sady, Liberec
* 25. dubna – Masarykovo divadlo, Jičín
* 23. května – KD Barikádníků, Praha

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.