TURISTICKÁ SEZONA NA TURNOVSKU ZAHÁJENA REKORDNÍ ÚČASTÍ

0

Třináctý ročník akce Český ráj dětem, který proběhl v sobotu 30. dubna na Hruboskalsku, se setkal s velkým zájmem návštěvníků. Akce se zúčastnilo hodně přes pět tisíc návštěvníků, přálo počasí, na dopolední putování se vydalo na patnáct set dětí. Trasa vedoucí skalním městem s možností návštěvy hradu Valdštejna patřila k nekrásnějším a byla ze strany účastníků velmi kladně hodnocena. Na trase putování bylo připraveno množství otázek, na které děti odpovídaly, účastníci pochodu se setkali s postavami z českorajských pověstí.

Víla Jizerýna jim pomohla najít korálek rubínového skla, skřítek Pelíšek je vyzkoušel ze znalosti rostlinek ze svojí zahrádky, něco málo z pokladu si mohli odnést ze studánky od soboteckého hada, od pošťáka dostali sladkou odměnu, černý rytíř jim půjčil jeden ze svých mečů, u čertů stavěli Zebín, hodný vodník Čeperka s Rokytkou jim poradili další směr putování, baba a panna z Trosek se zase jenom hádaly a co dělala na trase tlupa loupežníků? O tom by mohli účastníci pochodu vyprávět…

201605032235_rep_82_016_sezona

 V areálu autokempu Sedmihorky byl připraven kulturní program, rukodělné dílny a zakončení celé akce. Král Granát s královnou převzali z rukou starosty hostitelské obce Karlovice Ondřeje Havrdy vládu nad pohádkovou krajinou Českého ráje na letošní rok. Poté proběhlo losování o velké množství zajímavých a hodnotných cen. (Nevyzvednuté ceny a jejich výherci  budou zveřejněni na stránkách RTIC Turnov – www.infocentrum-turnov.cz).

201605032236_rep_83_016_sezona

Na akci již každoročně přijíždějí návštěvníci z celé České republiky. Záštitu nad akcí převzal a finančně ji podpořil Liberecký kraj.
Velké poděkování patří všem partnerům a spolupracovníkům. Jmenovitě: Městu Turnovu a městské policii, Lesům ČR, Bus Line Semily, Policii ČR, Autokempu Sedmihorky, Zámeckému hotelu Hrubá Skála, Rytířům turnovského meče. Za připravené atrakce a ceny: Ara agentuře, společnosti  Partners market, SUNDISKu, Lodím Koza, Maškově zahradě, Centru Babylon, IQ parku a IQ landii Liberec a Pekárně Mikula. 
U příležitosti této akce byla vydána i turistická známka – absolventská vizitka. Tu je možné si zakoupit v RTIC v Turnově, na hradě Valdštejně a na recepci Autokempu Sedmihorky.

201605032236_rep_84_016_sezona

Z ohlasů návštěvníků: Byli jsme a bylo to neskutečně krásné, všem, kdo to pořádali, děkujeme… Úžasně prožitá sobota, super trasa, počasí na 1*, za rok zase rádi přijedeme… Bylo to krásné, příští rok půjdeme určitě znovu.

Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace města Turnov, E.Gruberova@info.turnov.cz

Další snímky ze zahájení sezony najdete na Facebooku TvA – ZDE.

201605032236_rep_85_016_sezona

201605032236_rep_86_016_sezona

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.