LETNÍ SEMESTR VIRTUÁLNÍ UNIVERZITY TŘETÍHO VĚKU – BRZY ZAČÍNÁME

0

Virtuální Univerzita třetího věku má v turnovské knihovně již mnohaletou tradici. Jedná se o šestidílný vzdělávací kurz zájmového vysokoškolského studia a probíhá prostřednictvím videopřednášek. Studium je určeno všem, kteří dosáhli důchodového věku (či jsou v invalidním důchodu) a zvládnou základní práci s počítačem.

Letní semestr 2023 na téma Habsburkové bez trůnu zahájíme 9. února od 9.30 hodin v suterénu hlavní budovy knihovny. Cyklus přednášek zachycuje osudy vybraných příslušníků habsburského rodu, kteří byli ve střetu se zavedenými rodovými předpisy a často i dobovou morálkou. Všechny osobnosti, o kterých budeme hovořit, se dostaly z nejrůznějších – obvykle ryze osobních důvodů – do konfliktu s císařem Františkem Josefem I., jehož důsledkem bylo vyloučení z habsburského rodu a nucený odchod z monarchie.
První hodina je ukázková a zdarma. Na druhé hodině již probíhá závazné přihlášení a hradí se poplatek 500 Kč za semestr. Pro více informací můžete navštívit web e-senior.czu.cz, nebo webové stránky turnovské knihovny https://knihovna.turnov.cz.

V knihovně na vlakovém nádraží odstartuje také nový cyklus netradiční univerzity, jenž se bude po dějinách Turnova věnovat cestování. První poznávací přednáška proběhne 21. února od 10.00 hodin. Cyklus bude mít pět částí a bude probíhat od února do dubna. V květnu a červnu pak nabídneme ještě jeden speciální cyklus. Přednášet bude PhDr. Miloš Kadlec, kastelán Sychrova. Více informací se brzy objeví na našich stránkách.
Markéta Randáková, Městská knihovna A. Marka

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.