LETNÍ KINO ZAHAJUJE DALŠÍ SEZONU

0

V polovině června začíná v Turnově promítat letní kino, prvním snímkem bude letos 17. června kultovní klasika Klub rváčů. Kromě běžných večerních promítání se v letním kině v Turnově chystají i speciální akce. Hned na konci školního roku se budou promítat Mimoni, ke kterým se bude konat i doprovodný program. Letní kino v Turnově bylo loni nejúspěšnější v celé republice, konalo se tu nejvíc představení a má svou nespornou atmosféru, kterou si užijí všichni návštěvníci.

Letní kino v Turnově funguje od poloviny 70. let, letos zahajuje třetí sezonu digitálního promítání. „Na letní měsíce zavíráme kamenné kino a přesouváme se do letního amfiteátru,“ říká dramaturg Adam Švancar. „Je to jediná možnost, jak promítat i v letním kině premiérové filmy, ty se totiž na klasickém filmovém pásu vůbec nevyrábějí,“ vysvětluje Švancar. Návštěvníci se tak můžou těšit nejen na typické letní filmy, ale i naprosté novinky. V červnu je to třeba film Poutník – nejlepší příběh Paula Coelha, horor Odebrat z přátel, romantická Láska na první boj nebo akční film Sejmi prezidenta. „Kromě toho v létě opakujeme nejlepší filmy z celého roku, které třeba diváci v kamenném kině nestihli,“ dodává Švancar.

MIMONI ODMĚŇUJÍ VZORNÉ ŽÁKY
Na konci června má letní kino v Turnově připravené speciální promítání animovaných Mimoňů. Žáci s vyznamenáním na něj budou mít vstupné za polovinu a na všechny bude čekat plyšový Mimoň, která se rád nechá vyfotit a pohladit. Již velkou tradiční akcí a svátkem pro filmové fanoušky z celé České republiky i Slovenska je Filmový víkend ČSFD.cz, který letos připadá na víkend 7. až 9. srpna.
Podrobnosti k programu nejen letního kina najdete na www.kcturnov.cz.

Adéla Ištvánková, adela.istvankova@kcturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.