LEDEN JE MĚSÍC EKUMENICKÝCH SETKÁNÍ, JEDNO BUDE I V TURNOVĚ

0

Slovo EKUMENA pochází z řečtiny a původně znamená „společný dům“. Od druhé poloviny století minulého se užívá termínu „ekumenické hnutí“. Jednoduše můžeme říci, že jde o hnutí, usilující o spolupráci a jednotu křesťanů, potažmo církví. Na této cestě se v průběhu posledních desetiletí ušel velký kus. Církve používají některé společné liturgické texty, mají společný Ekumenický překlad Bible, společně se podílejí na duchovní službě v armádě, ve věznicích, v nemocnicích. Společně plánovaná a prožívaná setkání církví mají právě v naší historicky nábožensky rozdělené zemi velký význam.

Jednou z takových iniciativ, kterou celosvětově organizuje Světová rada církví a Papežská rada pro jednotu křesťanů, jsou lednové ekumenické týdny. K této iniciativě se rádi přidáváme také v Turnově.

 

Zástupci pěti místních církví (Církev římskokatolická, Církev československá husitská, Církev adventistů sedmého dne, Ochranovská Jednota bratrská a Církev křesťanská společenství) připravují ekumenickou bohoslužbu na čtvrtek 21. ledna od 18.00 hodin v kostele sv. Františka na náměstí Českého ráje. Všichni jsou k této ekumenické bohoslužbě srdečně zváni.

 

Ondřej Halama

ondrej.halama@tiscali.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.