KULTURNÍ NABÍDKA V ZÁŘÍ

0

Program je průběžně aktualizovánPrvní poprázdninový měsíc bývá tradičně naplněn bohatým výběrem akcí. Jejich většina se ještě koná pod širým nebem, babí léto je ideální příležitostí tyto akce navštívit. Dvěma akcemi se rozloučí letošní návštěvnická sezona ve Šťastné zemi, v sobotu 14. září se v Borčicích uskuteční celorepublikové farmářské slavnosti, které jsou opravdu výjimečnou akcí v našem regionu, která tu v této podobě nikdy nebyla, kapela Nothingham na Střelnici představí svůj nový program, závěr měsíce potom patří Loutkářské pouti na Dlaskově statku a pouti v Rovensku pod Troskami, spojené s výročím lokálky Turnov – Jičín.

NOVINKY, VÝZVY, POZVÁNKY A NÁBORY

* CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ připravilo na září několik zajímavých nabídek. Probíhat budou specializované poradny (sociálně právní, dětský psycholog, rodinné finance…), je zde i několik besed – například o přípravě do školy, odborná poradna při těhotenství, poradna jak předcházet nemocem ad. V týdnu od 2. do 6. září probíhají v sídle sdružení v sokolovně ve Skálově ulici informační schůzky, kde se zájemci dozví o činnosti sdružení a uvidí i některé ukázkové hodiny. Více na www.naruc.cz.

n201308311242_vakci_227_013_akcezari* NÁBOR NOVÝCH MAŽORETEK – MAŽORETŮ. Mažoretkový soubor „Perličky Turnov“ vyhlašuje nábor nových členů – předškoláků, školáků i dospělých. Setkání spojená s náborem probíhají v tělocvičně ZŠ v ulici 28. října v Turnově ve všedních dnech odpoledne. Podrobnosti na www.mazoretky-perlicky.blog.cz, e-mail: antrik@tiscali.cz, tel. 731 572 641.

* NOVÉ KROUŽKY ŽLUTÉ PONORKY. I v nadcházejícím školním roce nabízí Středisko volného času Turnov, sídlící v Husově ulici, dětem možnosti, jak aktivně trávit odpoledne. V nabídce je téměř 40 kroužků, které budou probíhat od druhé poloviny září na několika místech města. Kromě těch tradičních, jako jsou irské tance, výtvarka, keramika, šachy, volejbal nebo „pohybovky“, přicházíme letos i s několika novinkami.
Především rozšiřujeme nabídku pro děti z I. stupně ZŠ v Turnově II. Jedná se o „pohybové hry“ v hale TSC, které povede zkušený trenér Miroslav Reichl, dále „hravou němčinu“ a také velice atraktivní „kroužek zvídavých historiků“, kde si děti vyzkouší něco z minulosti našeho kraje. Nově zahajuje činnost také astronomický kroužek pod vedením profesora turnovského gymnázia Kafky. Fyzikálně-technické zaměření má i kroužek „pokusárium“ v budově Žluté ponorky v Husově ulici. Zde začínají nově fungovat i rybářský kroužek vedený Martinem Bulvou, loutkářský kroužek pod patronací LS Na židli a Klub křesťanského dorostu, vznikající díky dohodě vedoucích několika turnovských církví. Více informací na www.zlutaponorka.turnov.cz
Tomáš Zakouřil, ředitel Žluté ponorky, svc.turnov@gmail.com

* KURZY ALFA: PŘÍLEŽITOST PROZKOUMAT SMYSL ŽIVOTA. Křesťanské společenství Turnov zve k návštěvě Kurzu Alfa, který tvoří série večerů s promluvami a následnou diskuzí. Kurz se snaží najít odpovědi na základní otázky lidského života z pohledu křesťanství. Alfa probíhá v pohodové atmosféře, každé setkání začíná lehčí večeří. Kurz je zdarma, ale je možné dobrovolně přispět na náklady akce.
Kurzy Alfa jsou mimořádně oblíbené po celém světě. Proběhly již ve 167 zemích světa a navštívilo je přes 18 milionů lidí. Mají podporu hlavních křesťanských církví. Podzimní Kurzy Alfa, které proběhnou v Turnově, jsou součástí celonárodní kampaně „Pozveme Česko na večeři“. Další informace najdete na www.kurzyalfa.cz.
Úvodní setkání na téma „Jde v životě ještě o víc?“ proběhne v Turnově v úterý 24. září v 18.00 hodin ve Žluté ponorce (Husova 77). Kontakt a rezervace místa: kurzyalfa@gmail.com, nebo tel. 605 785 746 (M. Koťátko)

* VÝSTAVY TURNOVSKÝCH UMĚLCŮ V JABLONCI NAD NISOU. Ve druhé polovině letošního roku se uskuteční v Jablonci nad Nisou výstavy malíře Miloše Votrubce a grafika Karla Vika, od jehož narození letos uplynulo 130 let. Obě výstavy připravuje jablonecká Městská galerie MY, která v tomto roce přesídlila z budovy radnice do Domu Jany a Josefa V. Scheybalových u kostela sv. Anny. V letošním roce se zde koná cyklus výstav děl umělců, o kterých Josef V. Scheybal psal jako historik umění, kterých si vážil a kteří mu byli vzorem v jeho výtvarné práci. V září bude zahájena výstava Karla Vika a od listopadu se uskuteční představení malířského díla Miloše Votrubce. Uspořádání Votrubcovy výstavy bude možné jen díky spolupráci organizátorů se soukromými majiteli malířových děl. Pokud by někdo z majitelů obrazů Miloše Votrubce byl ochoten zapůjčit obrazy a přispět k tomu, aby prezentace tohoto neprávem poněkud opomíjeného turnovského umělce proběhla v co nejreprezentativnějším zastoupení, kontaktujte organizátory.  
Jan Strnad, MGMY Jablonec nad Nisou, galerie-my@seznam.cz, tel. 483 357 405
Markéta Kroupová, Oblastní galerie v Liberci, marketa.kroupova@ogl.cz

PROGRAM NA KAŽDÝ DEN

Neděle 1. září
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU:
O koblížkovi, hraje soubor Na Židli Turnov. Začátky představení vždy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.

Středa 4. až neděle 8. září
* CIRKUS JOO V TURNOVĚ.
Na tradičním místě Na Lukách bude v prvních zářijových dnech hostovat známý český cirkus. „Přivážíme program s názvem Alenka v říši cirkusu. Program obsahuje tři komponovaná dějství s finalisty Československo má talent 2011 – STRÝC A SYNOVEC JO-JOO, kteří se představí jako černoši na čínských tyčích, dále výcvik papoušků Ara ve spojení s akrobacií na vzdušných šálách, plastická akrobacie v podání Khaliuky z mongolského Ulánbátaru, cirkus představí také zcela nové baviče pro pubescenty a dospělé,“ uvádí Jiří Výška, produkční Prvního českého Národního cirkusu Jo-Joo. Dále v programu nebudou chybět výcviky zvířat, jako jsou tygři sibiřští, pumy americké, dalmatini, zcela nová drezúra zakrslých poníků a opice z čeledě Makak. Začátky představení ve všední dny v 17.30, v sobotu od 14.00 a v neděli od 10.00 hodin. Více na www.narodnicirkus.cz.

n201308291146_vakci_225_013_skorepovaStředa 4. září
* CÉSAR A DRANA
. Mrazivou nocí fičí vítr a drsný ženský hlas povzbuzuje koně. Ozve se zaržání a temný pád těla. Rozsvítí se reflektory a na scéně se stará cikánka Drana sklání nad tím, co kdysi bývalo koněm s hrdým jménem César. Tak začíná monodrama César a Drana, které napsala frankofonní Kanaďanka Isabelle Doré s Lubou Skořepovou ve své životní roli. Divadlo ABC Praha. Městské divadlo v Turnově, začátek v 19.30 hodin, vstupné 240 Kč, v předprodeji 220 Kč.

Čtvrtek 5. září
* MICHAL DAVID REVIVAL A HOST
– český Andrea Bocelli Radek Žalud. Jan Bartoš se svým hostem v bezva mejdanu na sklonku léta. Taneční muzika 80. a 90. let. Letní kino, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 150 Kč, v předprodeji 100 Kč.

Pátek 6. září
* LÉTO U AVIE
– Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu od 20.00 hodin hraje kapela The Háro (punk) + host. Vstupné 80 Kč.

Sobota 7. září
* HURÁ DO ŠKOLY.
Vyzkoušejte si vaše oblíbené nebo neoblíbené předměty trochu jinak – 100 % vesele. Areál Šťastné země v Radvánovicích. Rodinné soutěže, hry, překvapení… Začátek od 10.00 hodin, hry po celý den.
* BA NAOPANK (psycho-punk-pop), NATVRDO (electronica-punk), CMP82 (acid hip-hop) – koncert. Letní kino, začátek v 19.00 hodin, vstupné 70 Kč, v předprodeji 40 Kč.
* VLADIMÍR MERTA. Koncert folkové legendy. Železný Brod, přírodní areál Na Bělišti, začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč.

n201308311242_vakci_228_013_akcezariNeděle 8. srpna
* III. OBNOVENÁ STAROČESKÁ PRACKOVSKÁ POUŤ
. Prackov pod Kozákovem, kaplička, od 12.00 do 17.00 hodin. Zahájení hudební produkcí, pozdravy duchovních v rámci ekumenického setkání, staročeské stánky s regionálními výrobky, domácí občerstvení, točené pivo limo, a jiné. Slavnostní vysvěcení kaple Panny Marie přislíbil Radek Jurnečka, arciděkan liberecký. Jedinečná příležitost zhlédnout nově zrestaurovaný interiér včetně unikátních lidových oltářů. Více na www.prackov.com. Na setkání zve občanské sdružení za záchranu kapličky na Prackově.

n201308311242_vakci_229_013_akcezariPondělí 9. až čtvrtek 19. září
* PROHLÍDKA SKLEPENÍ MUZEA ČESKÉHO RÁJE
v Turnově v rámci Dnů evropského kulturního dědictví. Jedinečná možnost zhlédnout soustavu chodeb a místností ve sklepení domu U Bažanta, čp. 71, kde bude nainstalována časově omezená výstava tvořená z nejnovějších nálezů z archeologických výzkumů v regionu. Otevírací doba Muzea Českého ráje je denně kromě pondělí od 9.00 do 17.00 hodin.

Středa 11. září
* KONCERT VE ŠKOLE
. V pořadí 26. díl cyklu tzv. vážné hudby. Tentokrát vystoupí klavíristka Kateřina OCHMANOVÁ a violoncellista  Matěj ŠTĚPÁNEK. Koncertní sál ZUŠ Turnov, začátek v 18.30 hodin, vstupné 50 Kč, žáci školy zdarma.

Čtvrtek 12. září
n201308311243_vakci_231_013_akcezari* 200 LET PYRÁMU V OHRAZENICÍCH
. V roce 1813 byla na křižovatce v Ohrazenicích postavena pyramida. Oslava 200. narozenin zrekonstruované stavby se uskuteční od 17.00 hodin u samotného rozcestníku. Mezi hosty, kteří se akce zúčastní, bude i Pavel Jakubec, autor knihy o rozcestnících v okolí, který popsal historii i této pyramidy a její význam. Vývoj pyramidy je zaznamenán také na dobových fotografiích, které budou zveřejněny na výstavě. Zve obec Ohrazenice.
* KRYSTALY KOLEM NÁS. V letošním roce slaví 70. výročí založení následník podniku Monokrystaly Turnov – dynamicky se rozvíjející firma Crytur. Zajímavé exponáty představí výzkumná centra Fyzikální ústav AV ČR, v.v.i., Ústav fyziky plazmatu AV ČR – Centrum OPTEC představuje špičkové evropské pracoviště v oborech krystalová a rentgenová, asférická optika, ve výzkumu a vývoji tenkých vrstev a v jemné mechanice. Svoji produkci ukážou firmy Crytur, spol s. r. o, ENVINET a. s., Společnost Meopta-optika s. r. o., která působí od roku 1933 v oblasti vývoje a výroby optických a přístrojů.  ON Semiconductor Czech Republic s. r. o. je předním světovým výrobcem polovodičů se sídlem ve Phoenixu v Arizoně. POLPUR, spol. s. r. o. v Turnově patří mezi přední evropské výrobce brusných a leštících nástrojů. PRECIOSA, a. s.,  BBT- Materials Processing s. r. o., Monokrystaly s. r. o. představí kosmické pece, které pracovaly na palubě orbitální stanice MIR v letech 1984, v rámci programu INTERKOSMOS a od roku 1992 do 2001 v rámci programů Evropské kosmické agentury a Německého kosmického centra. Na výstavě se návštěvník seznámí s vlastnostmi, výrobou a využitím krystalů a dalšími perspektivami tohoto důležitého oboru. Slavnostní zahájení proběhne v 16.30 hodin ve výstavním sále muzea. Výstava potrvá do 31. října.
* SLAVNOSTNÍ KONCERT KE DNŮM EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ. Vystoupí sbory Antonín Dvořák z Turnova a Janáček z Jablonce nad Nisou. Galerie Muzeum Českého ráje, začátek v 19.00 hodin, vstupné volné.
* Koncert NAPŘÍČ: JAN ŘEPKA jako host ONDŘEJE HALAMY. V klubovém pořadu kapelníka turnovské skupiny Pranic Ondřeje Halamy, který zve zajímavé hosty, tvůrce a interprety autorských písní, se tentokrát setkáme s Janem Řepkou. Tento pražský písničkář je ověnčen úspěchy z různých festivalů a je mimo jiné držitelem Porty. Před časem vystupoval v duu pod názvem „Nestíháme“. Jeviště velkého sálu KC, začátek v 19.30 hodin, vstupné 80 Kč v předprodeji, na místě 100 Kč.

Pátek 13. září
* LÉTO U AVIE
– Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu od 20.00 hodin hraje kapela Hustej Wimpy (folk). Vstupné 80 Kč.

Sobota 14. a neděle 15. září
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: PUTOVÁNÍ ZA RENESANCÍ.
Prohlídky běžně nepřístupných prostor konané v rámci Dnů evropského dědictví. Začátky prohlídek v 9.00, 11.00 a 14.00 hodin.

Sobota 14. září
n201308311243_vakci_232_013_akcezari* FARMÁŘSKÉ SLAVNOSTI BORČICE
. Ministerstvo zemědělství a Asociace soukromého zemědělství ČR si vás dovolují pozvat na Farmářské slavnosti, tentokrát v Libereckém kraji. Program především pro rodiny s dětmi je připraven od 10.00 do 16.00 hodin na farmě rodiny Lyerových v Borčicích ve Všeni u Turnova. Více na www.farmarskeslavnosti.eagri.cz. Připravena je pohlídka ekologické farmy, možnost svezení dětí na koních v průběhu celého dne, nákup eko výrobků z farem, naučné stezky, vodní hrátky, interaktivní dílny, Hrátkobraní – pohádkové doupě s čarodějnicí, mušle s pokladem, rýžování zlata, tetování na celé tělo a malování na obličej…
Hlavní program:
11.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
11.15 OVLÁDÁNÍ KONĚ – Parelliho metodou na dálku
11.30 kapela ČESKÝ RÁJ
12.00 DRUM CIRCLE – bubnování pro celou rodinu
12.30 kapela ČESKÝ RÁJ
13.00 TANEČNÍ WORKSHOP – letní rytmy pro děti i rodiče
13.30 kapela ČESKÝ RÁJ
14.00 VYSTOUPENÍ JEZDECKÉHO KLUBU – Dvůr Borčice
15.00 koncert skupiny RANGERS
n201308311242_vakci_230_013_akcezari* BRAMBORÁK. Brambory, brambory a zase brambory. Ty vás budou provázet v soutěžích, vyrábění, ale také v uspokojení vašich mlsných jazýčků. Areál Šťastné země v Radvánovicích. Rodinné soutěže, hry, překvapení… Začátek od 10.00 hodin po celý den.
* SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V PELEŠANECH slaví 110 let od svého založení. Oslavy začínají ve 14.00 hodin na hřišti u hájovny v Pelešanech. Proběhne ukázka požárního útoku mladých hasičů. Občerstvení zajištěno.
* TRADIČNÍ SETKÁNÍ RODÁKŮ OBCE PACEŘICE. Obec Paceřice zve srdečně všechny rodáky na tradiční setkání. Začátek v 15.00 hodin v hasičské zbrojnici.
* LIBERECKÁ COUNTRY KAPELA SEŠLOST oslaví své jubileum s Wabi Daňkem. Neuvěřitelných 35 let své existence oslaví  v soboru 14. září od 14 hodin v areálu pivovaru Konrád v Liberci – Vratislavicích nad Nisou liberecká country kapela Sešlost. Na oslavu tak významného jubilea si pozvala další velkou hudební legendu – písničkáře Wabiho Daňka, který vystoupí s kytaristou Milošem Dvořáčkem. Ti budou také kmotry při křtu v pořadí pátého CD kapely Sešlost 2013 nazvaného „Nač jen snít“. Areál pivovaru ve Vratislavicích se otevře ve 14 hodin, návštěvníci si mohou před zahájením koncertu (od 16 hodin do půlnoci) prohlednout na 80 automobilových veteránů startujících v 2. ročníku Rally Legend Liberec 2013, kterou pořádá liberecký Rally Klub. Vstupné je 100 Kč, za vstupenku obdrží účastníci 35. narozenin kapely Sešlost první pivo zdarma.
* ODPOLEDNE PRO DĚTI V ZAHRADNÍ RESTAURACI BBEJBY v Žižkově ulici. Děti si mj. budou moci vytvořit loutku, hrát se bude divadlo ad. Záštitu nad akcí má soubor Čmukaři.

Pondělí  16. až neděle 22. září
* EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY 2013.
Město Turnov společně s mnoha dalšími subjekty připravilo v rámci tohoto týdne bohatý program pro širokou veřejnost. V úterý 17. září proběhne den otevřených dveří v sokolovně, bazén na Výšince je pro všechny tento den zdarma, ve středu 18. září v době od 10.00 do 16.00 hodin proběhne den otevřených dveří v „hasičárně“ v Daliměřicích.
Ve čtvrtek 19. září bude pro provoz uzavřena v době od 9.00 do 18.00 Skálova ulice, kde bude probíhat celodenní program. Představí se záchranáři, policisté a různé organizace s ukázkami své práce.
V pátek 20. září je od 16.00 hodin v Metelkových sadech připravena lekce Nordic Walking, v sobotu 21. září se od 13.00 hodin na Valdštejně uskuteční Svatohubertská slavnost, v neděli 22. září kino Sféra promítá od 17.00 hodin zdarma film Lidský rozměr.

Pondělí 16. září
* KRÁSY KRKONOŠ
. Pořad pro obyvatele penzionu v Žižkově ulici a další zájemce z řad veřejnosti o krásách a zajímavostech našich největších českých hor u příležitosti 50. výročí založení KRNAP. Doplněno promítáním a průvodním slovem Ing. Michala Skalky, pracovníka CHKO Krkonoše. Klubovna  penzionu v Žižkově ulici, začátek ve 14.00 hodin. Pořad bude ve stejnou dobu zopakován ve středu 18. září v klubovně DD  Pohoda a ve středu 25. září v penzionu na Výšince. Pořady jsou určeny i pro širší veřejnost.

Úterý 17. září
* Cestovatelský klub: NEPÁL
. Čeká vás cesta k Everestu s dr. Turkem. Dvacet dnů pěšky k nejvyšší hoře světa, Káthmándů, buddhistické chrámy, setkání s domorodci, osmitisícovky zblízka. Neuvěřitelné zážitky v zemi, kde se zastavil čas. Kino Sféra, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V SOKOLOVNĚ. V rámci Dnů evropského dědictví se budete moci podívat do budovy sokolovny ve Skálově ulici. Dopoledne je připravena prohlídka pro žáky základních škol, odpoledne od 15.30 hodin pro obyvatele a návštěvníky města. Využijte tuto jedinečnou příležitost.

Čtvrtek 19. září
* VEČER NA SBOŘE – BIBLE,
základ národní vzdělanosti. Tradiční komponovaný pořad slova a hudby k 400. výročí Bible kralické. Průvodní slovo Vlastislav Hnízdo, citace  textů  Eva Kordová a Petr Pešek, hudební doprovod Martin Hybler. Dům Na Sboře, začátek v 19.00 hodin.

Pátek 20. září
* ZLATÝ VĚK.
Vernisáž obrazů Luny Isis s piánem Tomáše Chmela. Kavárna Muzeum ve Skálově ulici (zadní trakt Muzea Českého ráje). Začátek v 18.18 hodin.
* LÉTO U AVIE – Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu od 20.00 hodin hrají kapely Ovčie Kiahne a The Fialky (punk a rock´n´roll) + host. Vstupné 80 Kč. POZOR, ZMĚNA!!! Kvůli nepříznivému vývoji počasí pořadatelé rozhodli koncert přesunout do KD v Kacanovech. Čas a vstupné platí.

Sobota 21. září
* ROHOZECKÉ LOUČENÍ S LÉTEM.
Přijďte si na závěr léta připít rohozeckým pivem. Náměstí Českého ráje od 11.00 hodin, kulturní program, všechny druhy rohozeckých piv i nealko. Více na www.pivorohozec.cz
* 11. ročník STŘELECKÉHO TROJBOJE tříčlenných družstev. Pořádá Soukromý klub republiky Pohoř od 13.00 hodin. Startovné 30 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: SVATOHUBERTSKÁ SLAVNOST. Zahájení ve 13.00 hodin. Soutěže pro děti, předvedení plemen loveckých psů a dravců, ukázky lovecké hudby, signálů a hlaholů, v 15.00 hodin proběhne slavnostní pasování na myslivce, od 16.30 hodin je na programu v kostelíku sv. Jana Nepomuckého Svatohubertská mše. V době konání slavnosti je vstup do hradu volný.
n201308311332_vakci_233_013_akcezari* Koncert kapel NOTHINGHAM , CRUEL a SNAP CALL. KC Střelnice Turnov, začátek ve 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 50 Kč, na místě 120 Kč. Více na www.nothingham.cz.

Úterý 24. září
* SYNAGOGA TURNOV:
Kytarový koncert studentů konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Začátek v 17.00 hodin. Na ženské galerii máte možnost navštívit výstavu historiků Petra Hlaváčka a Dušana Radvanoviče o málo známé kapitole našich dějin VYTĚSNĚNÁ ELITA – zapomínaní učenci z Německé univerzity v Praze. Sezona 2013 se pomalu chýlí ke konci, synagoga v Krajířově ulici je otevřena do 30. září.
* MUSICA BOHEMICA. Známé a oblíbené hudební těleso po delší době opět vystoupí na turnovském podiu se svým současným repertoárem. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 90 Kč, na místě 150 Kč.

Sobota 28. a neděle 29. září
* TRADIČNÍ POUŤ V ROVENSKU POD TROSKAMI.
Tradiční pouťové atrakce v okolí náměstí. V jejím rámci se od 17.00 hodin uskuteční v kostele sv. Václava na Týně komorní koncert ČESKÉHO VIOLONCELLOVÉHO DUA, které tvoří dva renomovaní umělci a zároveň i manželé Jitka Vlašánková a Petr Hejný. Jitka Vlašánková je od roku 1983 členkou Kvarteta Martinů, které natáčí v celé Evropě, v USA, Kanadě a Japonsku.  Petr Hejný je členem Stamicova kvarteta a vyhledávaným hráčem souborů staré hudby jako hráč na violu da gamba a barokní violoncello.
* 110 LET MÍSTNÍ DRÁHY JIČÍN – TURNOV. V říjnu roku 2013 to bude právě 110 let od doby, kdy spatřila světlo světa železnice vinoucí se severní hranicí Českého ráje. V areálu zimního stadionu v Rovensku pod Troskami bude při této příležitosti uspořádána výstava, která bude zaměřena na provoz a dění na této dráze od jejího vzniku v roce 1903 po současnost. K vidění budou dobové fotografie, modelová kolejiště různých velikostí, přehlídka modelů zahradní železnice, funkční modely parních lokomotiv a parních strojů, výstava filatelistů… Otevřeno je v sobotu od 9.00 do 17.00 hodin a v neděli od 9.00 do 15.00 hodin.

Sobota 28. září
* S ČERTY NEJSOU ŽERTY. Úsměvná pohádka podle Boženy Němcové, která je inspirována známou televizní předlohou. Petr si z pekla přinese nejen bohatství, ale také umouněnou tvář…  Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, jednotné vstupné 50 Kč.
n201308311332_vakci_234_013_akcezar* LOUTKÁŘSKÁ POUŤ NA DLASKOVĚ STATKU. Pořádají Muzeum Českého ráje a loutkářský soubor Na Židli při příležitosti 35. narozenin souboru. Loutkářská pouť na statku proběhne již počtvrté. Program doprovodí vystoupení jarmareční kapely, pouťové atrakce, které patřily v minulosti ke každé pouti – hod do huby, hod na kozu, kolo štěstí a další. V muzejní dílně si budou moci děti pod vedením lektorů vyrobit vlastní loutku či namalovat svatý poutní obrázek. V areálu tržiště pak bude možné zakoupit nejen okurky rychlokvašky, taliány či turecký med, ale také pravé „pouťové“ zboží. Program:
10.00 O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH – hraje soubor Spojáček Liberec
11.00 KAŠPAŘI – Bořivoj Praha
12.00 ČERNÁ A BÍLÁ FRÓNA – Maminy Jaroměř
13.00 SELSKÁ JÍZDA ČESKÝ RÁJ TURNOV
14.00 NEPOSLUŠNÁ KŮZLÁTKA – Jiří Polehňa Hradec Králové
15.00 KABARET –  ZUŠ Chlumec nad Cidlinou
16.00 DATLOVÁNÍ – Divadýlko Matýsek Nový Bor
17.00 PEJSEK A KOČIČKA – Na Židli Turnov
Mezi jednotlivými pohádkami vystoupí oblíbené hudební uskupení pana Jaroslava Kotka MACKIE MESSER BAND.
* NOČNÍ STRAŠIDELNÝ LES v areálu koupaliště v Jenišovicích od 19.00 do 22.00 hodin. Osvícená strašidla, živé exponáty i noční běsy, momenty překvapení a hrůzy na každém druhém kroku, trať dlouhá asi 2,5 km, strašpytlové si mohou vzít baterku… Vstupné 20 Kč. Pokud nechcete čekat frontu, napište si o čas rezervace na e-mail: jitka.kr@centrum.cz . Akci pořádá ZŠ Jenišovice, výtěžek jde na podporu školy. Více na www.jenisovice-detem.cz.
* HRAD VALDŠTEJN: NOČNÍ PROHLÍDKA. Zajímá vás, jak vypadá hrad po setmění? Přijďte se podívat na poslední noční prohlídku této sezony. Začátek v 19.00 hodin. Vstupné 60 a 30 Kč.
* DISKOTÉKA. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 100 Kč.

Neděle 29. září
* NEDĚLNÍ ODPOLEDNÍ ČAJE.
Setkání s dechovkou. K tanci i poslechu zahraje Broďanka ze Železného Brodu. KC Střelnice, začátek v 15.00 hodin, vstupné 30 Kč.

Pondělí 30. září
* KONCERT VE ŠKOLE.
V pořadí 27. díl cyklu tzv. vážné hudby. Tentokrát vystoupí klavírista Tomáš Víšek. Koncertní sál ZUŠ Turnov, začátek v 18.30 hodin, vstupné 50 Kč, žáci školy zdarma.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.