KULTURNĚ BOHATÝ PŘELOM PRÁZDNIN NA VALDŠTEJNĚ

0

První polovina letních prázdnin je sice pomalu za námi, ale pestrý program na Valdštejně pokračuje. Návštěvníci se mohou těšit na středověk všemi smysly i historické dětské hry.

Léto je v plném proudu a s ním souvisí i řada kulturních akcí pro děti a dospělé. Ne jinak tomu je i na hradě Valdštejně, kde je na přelom letních prázdnin připraven bohatý program, kde si každý přijde na své. V pátek 29. července a ve středu 3. srpna mohou příznivci historie a večerně osvětleného hradu navštívit oblíbené noční prohlídky, věnované šlechtickému rodu Markvarticů, který založil město Turnov a hrad Valdštejn. Z důvodu omezené kapacity je na tyto prohlídky nutná předchozí rezervace (tel. 739 014 104).

O víkendu 30. a 31. července se návštěvníci na Valdštejně přenesou do středověku, který mohou prožít doslova všemi smysly. Program zahrnuje vystoupení šermířů ze skupiny historického šermu Rytíři turnovského meče, kteří se postarají i o ukázku palných zbraní. V mezičasech bude atmosféru dávných dob doplňovat středověká hudba v režii libereckých uskupení Capella Rederna (sobota) a Subulcus (neděle). Nebude chybět ani ukázka středověké kuchyně na prvním nádvoří.
Na úterý 2. srpna je připravena celodenní akce „Dětské hry a klání“, při které si mohou malí i velcí vyzkoušet dobové soutěže a disciplíny, rozmístěné po celém areálu hradu (např. deskový labyrint či stínání špalíčku). Na úspěšné soutěžící čeká menší odměna. Po celý zbytek prázdnin mohou lidé obdivovat krásné originální kostýmy z Barrandova v rámci výstavy „Z pohádky do pohádky aneb Jasněnka a Petr Máchal na Valdštejně“.

Více na www.hrad-valdstejn.cz. Věříme, že si z bohatého programu vyberete.
Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.