KNÍŽECÍ LOV NA ZÁMKU SYCHROV – SVÁTEK LUKU A NOŽE

0

V sobotu 23. září se v areálu zámeckého parku na Sychrově uskuteční výjimečná akce, kterou pořádají od 10.00 do 16.00 hodin lukostřelecké kluby Ostrostřelci Skalany, ARNI-Valteřice a Žebrák.

Tento den máte unikátní možnost vidět v sychrovském parku najednou téměř všechny styly historické a sportovní lukostřelby dostupné momentálně v České republice a na Slovensku. A některé z nich i vyzkoušet. V ukázkách každou celou hodinu bude k vidění při středověké lukostřelbě historická disciplína „střelba ku ptáku“, ukázky japonské lukostřelby (Kyudo – cesta luku), ukázky indiánské lukostřelby s výkladem a vystoupení slovenské skupiny Fekete solyom – Čierny sokol s bojovou mongolskou lukostřelbou z období 9. a 10. století. Jedná se o jednu z nejlepších skupin historické lukostřelby na světě. Její vedoucí předvede střelbu z luku s nátahovou silou přes 120 liber. Normálně střílejí ženy z luků 30liberních a muži 40liberních.

LUKY A LUKOSTŘELBA
* Pro děti: Možnost 30 výstřelů na makety zvířat na dětském okruhu v ceně vstupného. Na závěr dostanou diplom knížecího lovčího.
* Pro dospělé střelba pod dohledem instruktorů v ceně vstupného (ve vymezených prostorách také možnost střelby z vlastního luku).
* Opakovaná vystoupení profesionálů s ukázkami středověké, japonské, indiánské a bojové lukostřelby.
K vidění v zajištěném prostoru budou tři ligové lukostřelecké závody: 3D lukostřelba, olympijská lukostřelba, lukohrátky.

Prodejci a výrobci luků a vybavení, občerstvení.
PRODEJNÍ VÝSTAVA NOŽŮ.
Účast vynikajících nožířů z ČR i zahraničí.
Ukázky práce kovářů
Ukázky práce studentů ze SUPŠ a VOŠ Turnov (budoucí kováři, rytci, šperkaři)
Vstupné: dospělí 100 Kč, děti 50 Kč

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.