KINO A VÝSTAVY V LISTOPADU

0

Turnovské kino mj. v listopadu nabízí premiéru českého filmu Habermannův mlýn s Karlem Rodenem v hlavní roli. Uskuteční se tu také projekce dokumentárního filmu Oko nad Prahou za účasti režisérky Olgy Špátové. V Muzeu Českého ráje se ve čtvrtek 11. listopadu uskuteční vernisáž vánoční výstavy nazvané Biblický příběh. Na výstavě budou představeny zejména betlémy ze sbírek turnovského muzea a dalších muzeí z regionu severovýchodních Čech. Nové výstavy jsou připraveny také v Galerii Safír, Galerii Granát a v městské knihovně.

PROGRAM TURNOVSKÉHO MĚSTSKÉHO KINA, BUDOVA V ŽIŽKOVĚ ULICI
* Středa 3. listopadu od 20.00 hodin:
PAN NIKDO. Koprodukční drama. V blízké budoucnosti si nejstarší žijící člověk promítá své tři možné životy. Režie  Jaco Van Dormael, v hlavních rolích Jared Leto a Diane Kruger.
* Čtvrtek 4. a pátek 5. listopadu od 20.00 hodin: TAJEMSTVÍ MUMIE. Francouzský dobrodružný film. Mladá reportérka zachraňuje v roce 1912 Paříž před oživlým ptakoještěrem. Režie Luc Besson, v hlavních rolích Mathieu Amalric a Louise Bourgoin.

* Sobota 6. listopadu od 20.00 hodin: ILUZIONISTA. Francouzsko-britský animovaný film režiséra Tria z Belleville – Sylvaina Chometa.

* Neděle 7. listopadu od 20.00 hodin: GOEMON. Japonský akční film. Ninja Goemon v nepokoji zmítané zemi okrádá bohaté a pomáhá chudým.

* Pondělí 8. až středa 10. listopadu vždy od 20.00 hodin: HABERMANNŮV MLÝN. Premiéra nového českého filmu. Děj je inspirovaný skutečnými událostmi ve 30. a 40. letech 20. století. V režii Juraje Herze, v hlavních rolích Karel Roden, Oldřich Kaiser a další.

* Čtvrtek 11. a pátek 12. listopadu od 20.00 hodin: WALL STREET: PENÍZE NIKDY NESPÍ. Drama USA. Gordon Gekko povýšil chamtivost nade všechno, teď je po 23 letech venku z basy… Režie Oliver Stone, v hlavních rolích Michael Douglas a Shia LaBeouf.

* Sobota 13. a neděle 14. listopadu od 20.00 hodin: THE RUNAWAYS. Hudební film USA. Osudy první dívčí rockové skupiny v čele s Joan Jett.

* Neděle 14. listopadu od 15.00 hodin: KRTEK O VÁNOCÍCH. Pásmo českých kreslených filmů pro děti.

* Pondělí 15. až středa 17. listopadu vždy od 20.00 hodin: OBČANSKÝ PRŮKAZ. Premiéra nejnovější hořké komedie podle knihy Petra Šabacha, v níž je občanka životně důležitým dokumentem. Režie Ivan Trojan, v hlavních rolích Martin Myšička a Aňa Geislerová.

* Středa 17. listopadu od 17.30 hodin, čtvrtek 18. a pátek 19. listopadu od 20.00 hodin: BASTARDI. Drsný pohled na život na základní škole dokresluje hip-hop slovenského rappera Rytmuse. Režie Petr Šícha, v hlavních rolích Ladislav Potměšil a Eva Čížkovská.

* Sobota 20. a neděle 21. listopadu od 20.00 hodin: VRAH VE MNĚ. Drama USA. Noirová detektivka odhaluje dvojí život šerifova zástupce a zároveň psychopatického vraha. Režie Michael Winterbottom, v hlavních rolích Casey Affleck a Jessica Alba.

* Středa 24. listopadu od 20.00 hodin: OKO NAD PRAHOU. Projekce filmu o fenomenálním architektovi se zúčastní režisérka Olga Špátová. Ve filmu vystupuje Jan Kaplický, Václav Havel, Pavel Bém aj.

* Čtvrtek 25. až sobota 27. listopadu vždy od 17.30 hodin, neděle 28. listopadu od 10.00 hodin: HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI 1. Britsko-americký film. V sedmém a posledním díle spěje osud mladého čaroděje ke svému vyvrcholení. Režie David Yates, hrají Daiel Radcliffe, Emma Watson a další.

* Čtvrtek 25. a pátek 26. listopadu od 20.00 hodin: NEJVĚTŠÍ Z ČECHŮ. Premiéra česká komedie. Členové malého filmového štábu natáčí dokument o nejneobvyklejších rekordech u nás. Režie Robert Sedláček, hrají Jaroslav Plesl, Simona Babčáková aj.

* Sobota 27. listopadu od 20.00 hodin a neděle 28. listopadu od 17.30 hodin: SCOTT PILGRIM PROTI ZBYTKU SVĚTA. Akční film USA. Adaptace komiksu, v němž musí mladý povaleč porazit sedm zlých expřítelů své vyvolené. Režie Edgar Wrighr, v hlavních rolích Michael Cera a Mary Elizabeth Winstead.

 

Cena vstupenky do kina je v rozmezí 60 – 80 Kč.

 

FILMOVÝ KLUB BIO RÁJ A JEHO HOSTÉ

Ve středu 13. října jsme v našem klubu přivítali milého hosta, výtvarníka filmu KUKY SE VRACÍ Jakuba Dvorského. Velkou radost nám udělal nejen Jakub, že přijel, ale také diváci, kterých přišlo téměř osmdesát. Na to, že se film promítal v turnovském kině už po čtvrté, je to velký úspěch.

Návštěvou Jakuba Dvorského, ale tradice hostů v turnovském filmovém klubu nekončí. Ba právě naopak. Rádi bychom udrželi tradici, každý měsíc jeden host. A tak se můžete těšit na 24. listopad a Olgu Špátovou a její dokument OKO NAD PRAHOU. Zajímavý film, který natočila mladá talentovaná dokumentaristka, dcera Olgy Sommerové a Jana Špáty. Film, který měl původně vyprávět o osobnosti Jana Kaplického a stavbě Národní knihovny se vlivem okolností stal dramatem nejen lidským, ale především společenským a politickým. Nenechte si ujít příležitost, zeptat se přímo autorky filmu na vše, co vás zajímá. Film OKO NAD PRAHOU promítáme 24. listopadu v budově kina BIO RÁJ od 20.00 hodin. -Ladička-

 

VÝSTAVY NA TURNOVSKU

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Kamenářský dům je v listopadu zavřený. Ve čtvrtek 2. prosince od 16.30 hodin zde bude probíhat otevření stálé expozice věnované dílu J. V. Scheybala. Dlaskův statek je v listopadu uzavřen, 1. prosince zde bude otevřena výstava Vánoce na statku. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

Výstavy v muzeu:

n201010060830_vakci_119_maskova V galerii muzea je do 31. ledna připravena výstavaArcheologický výzkum v Turnově – Maškových zahradách deset let poté, aneb Experiment v archeologii“. Návštěvníci uvidí nejenom restaurované archeologické nálezy, ale určitě je zaujmou i tři prostorové modely pravěkých vesnic, jejichž pozůstatky byly v Maškových zahradách při záchranných výzkumech prozkoumány. Mezi další návštěvnické „taháky“ patří i nároží staveb z mladší doby kamenné, mladší doby bronzové a doby římské, která jsou v měřítku 1:1 zrekonstruována přímo v prostorách galerie. Jsou zde prezentovány všechny důležité technologie staveb nadzemních dřevěných konstrukcí, které byly v pravěku na našem území užívány. Dále se návštěvníci mohou těšit na speciální keramickou pec pro výpal velkých hliněných zásobnic. Při této příležitosti vyšla i malá publikace právě na téma Maškových zahrad a archeologie.

Ve výstavním kabinetu je umístěna nová expozice archeologie (trvalá výstava).

Výstavní sál, 3. patro: Biblický příběh. Vernisáž výstavy ve čtvrtek 11. listopadu od 16.30 hodin, v programu vystoupí pěvecký sbor Musica Fortuna, slovem provede ThMgr. Ondřej Halama. Výstava Biblický příběh dokumentuje biblické téma Narození Páně ve výtvarném a lidovém umění, hudbě a literatuře. Více jak dvě tisíciletí si tento svátek připomínáme a po stejnou dobu inspiruje toto téma umělce k vytvoření jedinečných uměleckých děl. K nejtypičtějším výtvarným dílům, která jsou touto tematikou inspirována, patří betlémy. Pro věřící jsou radostným poselstvím o narození Boha jako vykupitele lidstva. Na výstavě jsou prezentovány zejména betlémy ze sbírek turnovského muzea a dalších muzeí z regionu severovýchodních Čech. A vedle nich jsou vystaveny obrazy, staré tisky, kramářské písně, svaté obrázky a další sbírkové předměty. Výstava potrvá do 30. ledna 2011.

 

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje: Do 6. listopadu zde budou k vidění fotografie Fotoklubu Soudkovitost z Aše. Od 6. listopadu do 4. prosince je tu k vidění výstava fotografií Petra Srpa nazvaná Minimum na kvadrát.

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvu umělecké výroby Granát Turnov. Ukázky výroby granátových šperků. Otevřeno po – pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin. Do 12. listopadu zde probíhá výstava obrazů Karla Procházky. Od 19. listopadu do 28. ledna zde bude připravena výstava grafiky a maleb Renaty Greiner. Do 25. listopadu zde probíhá výstava fotografií Elišky Chvalové a Denisy Šilhánové.

 

* VÝSTAVY V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ ANTONÍNA MARKA, Jeronýmova ul., čp. 517:

– Výlety po Austrálii. Výstava fotografií Zdenky Smržové, která dlouhá léta pobývala s rodinou v této zemi. Výstavní sálek knihovny do 30. ledna 2011.

– Turnovské děti tvoří. Výstava prací dětí ze zdejších základních škol. Galerie Na schodech do 30. ledna 2011.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.