HVĚZDOU HOKEJOVÉHO VÍKENDU BYL MIŠKOVSKÝ

0

Plný bodový zisk za dvě výhry, takový byl druhý lednový víkend HC Turnov 1931. Jeho hráči si nejprve v sobotu trpělivou hrou po vyrovnaných prvních dvou třetinách vybojovali výhru 2:4 (0:0, 1:1, 1:3) ve Varnsdorfu, kde zářil především Miškovský. Dva góly dal sám a na první Vondráčkovi nahrál. Dvou branek se dočkal i doma v neděli.

* HC Turnov 1931 – HC Frýdlant v Čechách 6:2 (3:1, 1:1, 2:0). Branky 3. a 23. Šuráň, 6. Maděra, 16. a 59. Miškovský, rozhodčí Kaňkovský – L. a R. Podrazilovi, vyloučení 8:4, využití 2:1, v oslabení 1:0, zásahy gólmanů 27:35, diváků 250. Sestava: Fikrt – Petr Zákoutský, Jiří Zákoutský, Šuráň, Jan Zákoutský, M. Kysilka, Zbroj – Hloušek, Vondráček, Jiří Šimůnek – Maděra, Miškovský, Jágr – Hanuš, Duda, Hujer – Dvořák, Bělohorský.

I se sobotním zápasem v nohách se Turnovští o den později s chutí pustili také do dalšího soupeře ze severu a už ve 3. minutě Šuráň přesnou střelou zápěstím rozjásal opět zcela zaplněné hlediště Zimního stadionu Ludvíka Koška. Netrvalo dlouho a po kombinaci Jágr – Šuráň zakončoval Maděra, takže se opět stadion radoval. Pak se dvěma dobrými zákroky blýskl domácí gólman Fikrt, ale nula mu nebyla dopřána. Ve 12. minutě si totiž šel na trestnou lavici odpočinout s desetiminutovým trestem Jágr a Frýdlantští jeho hrubost záhy potrestali snížením z hole Rubeše. Avšak ani to s hráči v bílých dresech neotřáslo, neboť Maděra naservíroval puk jako na zlatém podnosu Miškovskému a ten vymetl pavučiny z růžku Blažkovy klece na 3:1!

V prostřední třetině se spíše víc vylučovalo a bránilo, než hrálo. V jednom z oslabení ujeli Maděra s Miškovským, ale jeho střela jen rozezvonila tyč frýdlantské brány, v níž už se pohyboval náhradní brankář hostů Novák. Ten si vůbec nevedl zle, když jeho vrcholným číslem byla likvidace Jágrovy tutovky v poslední třetině, kterou mu po skvělém sólu u zadní tyče připravil Bělohorský. Na obou stranách v této střední části hry tak padlo jenom po gólu, když na straně domácích se ve 23. minutě prosadil po akci Maděry s Hujerem znovu Šuráň, na což reagoval frýdlantský Janda.

Poslední dějství se neslo ve znamení snahy hostů s výsledkem ještě něco udělat, a četných pokusů Turnova, dostat puk za záda rozchytaného Nováka. Ten se přes veškeré své úsilí přece jen musel v 57. minutě sklonit nejprve před parádní gólovou spoluprací Hlouška s Vondráčkem. Sílu a pohodu domácího týmu pak prokázaly necelé poslední dvě minuty povedeného mače. V nich Turnov ve vlastním oslabení nejenže téměř nepůjčil frýdlantským hráčům puk, ale po parádní akci a vyšachování celé obrany hostů včetně Nováka uzavřel za asistence Vondráčka svým druhým gólem v utkání na konečných 6:2 hrdina víkendu Miškovský.