HRŮZA NA NÁDRAŽÍ

0

Knihovní pobočka na vlakovém nádraží v Turnově II prožila ve čtvrtek 2. února neuvěřitelný šok! Nebojte se, milí čtenáři, nestala se žádná katastrofa. Naopak se jednalo o velmi pozitivní překvapení! Na akci od 17.00 hodin přišlo totiž na 150 osob! Po covidovém období je to tak největší návštěvnost v našich knihovních prostorách.

Proč přišlo tolik lidí? Přestože se jednalo o literární akci (představení knihy Nebudu Ti lhát), tak přišli lidé především na setkání s populárními turnovskými rodáky. Za publikací totiž stojí hudebník Michal Hrůza a herec, moderátor i spisovatel Petr Vydra (během večera prozradil, že má svoji „oblíbenou“ přezdívku Vydrýsek).

Autoři představili svůj společný literární počin. Jedná se o knižní rozhovor, ve kterém Michal Hrůza vzpomíná na své mládí v Turnově, středoškolské vzdělání, hudební začátky na Turnovsku a v Pardubicích a pozdější úspěchy s kapelou Ready Kirken i se sólovým projektem. V knize dojde také na témata životních pádů, zejména na nešťastnou událost v Ostravě.
Podvečer se nesl v uvolněné atmosféře. Návštěvníci se i hodně vyptávali a došlo také na podepisování knihy a na společné fotografování. V knihovně věříme, že akce se povedla, i když si Michal Hrůza nakonec s sebou nevzal kytaru, a tedy nedošlo na pár jeho hitů v akustickém provedení. Také kvůli našim omezeným prostorám si ne každý návštěvník mohl pohodlně sednout. Přesto dle reakcí diváků to byl vydařený večer.

Ještě doplňme, že Michal Hrůza měl dokonce v létě 2018 novou knihovnu na vlakovém nádraží otevírat. Vše už bylo domluvené, jenže tehdy došlo u dodavatele k posunutí termínu dokončení úprav a vybavení knihovny. Knihovní pobočka na nádraží se otevírala až v prosinci 2018. Na náhradní termín již jsme se z různých důvodů nemohli domluvit. Poměrně velkou náhodou se ale podařilo získat jako kmotra otevření knihovny herce Tomáše Hanáka, který je velký nadšenec do železnice. Je tedy jedině dobře, že po pěti letech došlo na spojení knihovní pobočky na nádraží i s Michalem Hrůzou. Děkujeme a snad tedy příště i s kytarou!

A na vás ostatní se budeme těšit na našich dalších akcích. Děkujeme, že využíváte naše služby a prostory.
Jaroslav Kříž, ředitel, Městská knihovna Antonína Marka v Turnově

(Viz také Foto týdne – ZDE)

Petr Vydra a Michal Hrůza

…blondýnce na snímku Michal Hrůza ve 13 letech napsal svoji první básničku…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.