GEOPARK UNESCO ČESKÝ RÁJ V AUDIO PRŮVODCI DO MOBILNÍHO TELEFONU

0

V rámci Týdne evropských geoparků připravila společnost Geopark Český ráj, o.p.s., ve spolupráci s platformou SmartGuide několik zajímavých výletů po Geoparku UNESCO Český ráj. Trasy vedou i méně známými místy Českého ráje, kde nepotkáte davy turistů a kde budete překvapeni, jaké bohatství tato místa nabízejí. Jedná se převážně o okruhy od 11 do 23 km s vyprávěním nejen o geologických pozoruhodnostech na trase. Audio průvodce zavede návštěvníky na vrch Káčov a do jeho okolí podél řeky Jizery, do Škodějova za mědí, za drahými kameny okolo Lomnice nad Popelkou, do údolí Plakánku a nemůže chybět Zlatý okruh Hruboskalskem. Připraveny jsou další trasy, které budou do průvodce postupně doplňovány.

Autorem vyprávění je legenda české geologie, velký znalec Českého ráje, jeden ze zakladatelů Geoparku Český ráj a jeho dlouholetý předseda správní rady doc. RNDr. Václav Ziegler, Csc. Řadu let pracoval v Muzeu Českého ráje v Turnově a byl prvním profesionálním pracovníkem CHKO Český ráj. Každý měsíc si můžete na webových stránkách Geoparku Český ráj přečíst jeho Povídání o zajímavých geologických lokalitách Geoparku UNESCO Český ráj. Ačkoliv sám ve svém požehnaném věku nepoužívá chytrý telefon, osvojil si práci s redakčním systémem SmartGuide a své znalosti a know-how zdigitalizoval a předává dalším generacím.

Další informace o audioprůvodci najdete na webových stránkách Geoparku Český ráj:
www.geoparkceskyraj.cz/cs/geoturistika/smartguide-audio-pruvodce.html

Aplikace SmartGuide promění každý telefon v osobního audioprůvodce – a to i v interiéru a offline. SmartGuide je česká platforma pro digitální audioprůvodce, která se používá již ve více než 500 destinacích po celém světě.

Blanka Nedvědická, ředitelka, Geopark Český ráj, o.p.s.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.