FILMOVÝ VÍKEND 2014: LETNÍ PARÁDA PLNÁ DOBRÝCH FILMŮ

0

Byl to dvoudenní svátek všech filmových nadšenců. Dva večery, a každý bylo možné shlédnout tři filmy. O čem je řeč? O filmovém ČSFD víkendu, který se uskutečnil v pátek 8. a v sobotu 9. srpna v letním kině v Turnově. Z pohledu návštěvníka se tento víkend povedlo naprosto všechno. Vstupné bylo velmi příznivé, na jednu noc 200 Kč a na obě noci 300 Kč. Šest filmů za tři stovky, to je prostě fajn. Obě noci vyšlo perfektní počasí – opravdu to byly pravé letní noci. Obsluha v kině byla sympatická a patří jí velký dík, protože se vydržela usmívat a plnit všelijaká přání návštěvníků až do brzkých ranních hodin. Oba dva dny!

A v neposlední řadě to nejpodstatnější, o co vlastně šlo, tedy filmy. I ty byly zvoleny na jedničku. Pátek byl dnem Leonarda DiCapria, který zraje jako víno a dokázal to jak ve Vlkovi z Wall Street, tak v Nespoutaném Djangovi. Mezi tyto, nebojím se říct, kultovní filmy, zařadili pořadatelé lehce komorní film V Bruggách, kde hráli hlavní role Colin Farrell a Brendan Gleeson a který v ničem nezaostával za možná slavnějšími snímky.

V sobotu jsme pak měli možnost vidět nové X-Man: Budoucí minulost, kde znovu exceloval Hugh Jackman, komedii 22 Jump Street a na závěr sci-fi Na hraně zítřka s Tomem Cruisem v hlavní roli.

Za oba večery patří obrovské díky všem, kteří se na této akci organizačně podíleli, ale také návštěvníkům za skvělou atmosféru. Věřím, že se z této akce stane tradice, protože přiláká do Turnova lidi ze všech koutů naší země i z míst za její hranicí, například ze Slovenska. Pro ty, kteří nebyli místní nebo to měli domů daleko, bylo v Dolánkách připraveno stanové městečko a v sobotu doprovodný program. Kdo chtěl, mohl se vydat na koloběžkách na Malou Skálu a zpátky na lodích. Byl to opravdu fajn víkend a výzva pro ty, co třeba váhali, zda letošní třetí ročník navštívit. Příští rok přijďte, stojí to za to!

Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.