DEN DĚTÍ VE ŠŤASTNÉ ZEMI

0

Po prvních zahajovacích akcích se v červnu již naplno rozjede provoz v největším dětském přírodním areálu v Čechách, ve Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova. „V areálu proběhlo oficiální zahájení nové turistické sezony v Českém ráji, konaly se tu čarodějnice, akci jsme měli na 1. máje, byl zde Barevný den plný soutěží pro děti,“ vypočítává programový manažer Šťastné země Erik Černý.

n200805281932_vakci_39_08_szNejbližší akcí je Den dětí v neděli 1. června. A jak to již k programu Šťastné země neodmyslitelně patří, vše bude podřízeno dětem a jejich doprovodu, tedy rodičům, prarodičům a jejich starším kamarádům. „V neděli začínáme již v 10 hodin dopoledne soutěžemi firmy EkoKom, v areálu se budou pohybovat lektoři společnosti Wattsenglish, kteří budou učit netradičním způsobem angličtinu, tradičně tu budou tvůrčí dílny pro děti a rodinné soutěže, je připraveno i divadlo v podobě Frýdlantských dramatiků,“ přibližuje nejbližší program Erik Černý.

Vloni do Šťastné země v Radvánovicích na různé akce zavítalo na 65 tisíc lidí, pro letošní sezonu na ploše areálu přibyly nové dětské atrakce, je tu dětská trpasličí vesnička, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, vysazeny byly další dřeviny, aby tu ve slunečných dnech vznikla stinná zákoutí. Jsou zde také nové lavičky u jednotlivých atrakcí, zkvalitněno bylo i občerstvení a zázemí areálu. Už vloni zde byly instalovány dvě vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé.

I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na známé a oblíbené akce, jako jsou hasičské slavnosti, gotická a rajčatová bitva nebo slavnosti slámy – Slamák. Je tu ale současně i několik novinek, jako například červnový festival dětské umělecké tvorby, prázdninový westernový den nebo slavnosti dřeva. Pořadatelé si hodně slibují od pohádkového víkendu na rozhraní července a srpna, který bude malou procházkou po hradech a zámcích Českého ráje.

Oficiální „tváří“ areálu je oblíbený herec a moderátor Tomáš Krejčíř.

Šťastná země v Radvánovicích u Turnova je pro návštěvníky otevřena od 26. dubna do 28. září každý den

od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin. Více na www.stastnazeme.cz .

Pro stálé návštěvníky je připravena výhodná permanentka na celou letní sezonu. Od jara do podzimu bude v areálu umístěna kasička se sbírkou pro Fond Ohrožených dětí na podporu projektu Klokánek. Ve stejné výši, jako bude vybraná částka, budou na konci sezony fondu věnovány prvky od Tomových parků…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.