ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍCH STROMŮ A ADVENT

0

Poslední listopadový víkend je i první adventní nedělí, kdy se tradičně na náměstí Českého ráje v Turnově poprvé rozsvítí vánoční strom. K samotnému okamžiku rozsvícení stromku patří také tradiční doprovodný program. I letos se 27. listopadu můžete těšit od 16.30 hodin na vystoupení dramatického kroužku ZŠ Žižkova. Žáci se představí coby adventní postavy a budou dětem rozdávat sladkou nadílku. Odpolednem vás provede Eva Kordová, na příchozí čeká také vystoupení dechového souboru ZUŠ Turnov a pěvecký sbor Carmina. Po dobu trvání akce bude pro provoz uzavřeno náměstí Českého ráje. Rozsvícení vánočního stromu předchází Den pro dětskou knihu v Městské knihovně Antonína Marka v Turnově od 9.00 do 14.00 hodin.

Vánoční strom se rozzáří také na dalších místech regionu

* O den dříve – v sobotu 26. listopadu, aby akce nekolidovala s tou na náměstí, rozsvítí vánoční strom na návsi v Mašově – od 14.00 hodin je připraveno v místní hasičárně  „Vánoční tvoření“ – dílna pro děti a dospělé (s sebou bílou ponožku a 0,5 kg rýže), od 17.00 hodin proběhne rozsvícení vánočního stromečku. Zvou dobrovolní hasiči a členové osadního výboru.

* Seriál vánočního zpívání zahajuje také již ve své desáté sezoně (!) Sousedský spolek PROVAZ (PRO VÁnoční Zpívání) – společné vánoční zpívání bude letos poprvé v neděli 27. listopadu od 16.30 hodin na Vyskři u rozsvícení vánočního stromu a od 17.30 hodin u rozsvícení vánočního stromu v Kacanovech.

* Na rozsvícení vánočního stromu se chystají o první adventní neděli také v Rovensku pod Troskami. Od 16.00 hodin bude koncert v sále radnice a od 17.30 hodin bude slavnostně rozsvícen vánoční strom na náměstí, v 16.00 hodin slavnostně rozsvítí vánoční strom v Tatobitech u obecního úřadu, program na všechny adventní neděle připravili například na zámku Svijany (27. listopadu v 18.30 hodin zde rozsvítí vánoční stromek), podobně se v malém či ve větším rozsahu na nadcházející předvánoční období připravují prakticky ve všech obcích Turnovska.

VÁNOČNÍ TRHY V TURNOVĚ 2016
Oblíbené vánoční trhy na náměstí a v areálu muzea se letos konají v pátek 9. a v sobotu 10. prosince. Podrobný program přineseme v samostatném článku.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.