ČERVNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY VE ZNAMENÍ REKORDU CO DO POČTU A PESTROSTI AKCÍ

0

Je před námi rekordní měsíc. Alespoň co do nabídky kulturních akcí. Nemá totiž za poslední roky konkurenci! Kumulace koncertů a zajímavostí do jednotlivých dnů je až fascinující. Objevilo se několik nových pořadatelů, kteří se budou chtít prosadit, je zde i několik pořadatelských stálic i pořadatelských návratů. Vezměte si třeba takovou sobotu 22. června. Návrat velkého hudebního festivalu na Malou Skálu, Slavnosti piva Rohozec, Kozafest, ve Šťastné zemi zahájení pravidelných akcí, Léto u Avie, Slavnosti lípy v Tatobitech, exkluzivní divadelní představení v Sedmihorkách a k tomu všemu mág, věštec a senzibil Vlastík Brůček se svým kulturním vystoupením poprvé v našem regionu! Také nabídka dalších dnů je mimořádná, proto nenechte pořadatele na holičkách a alespoň na něco, co máte rádi, se vydejte!

Sobota 1. června
* SLAVNOSTNÍ AKT U PAMĚTNÍ DESKY ANTONÍNA DVOŘÁKA na zahájení tradičního festivalu. Zámek Sychrov, začátek v 10.30 hodin – Pěvecký sbor Antonín Dvořák.
* ZAHRADNÍ SLAVNOST – 4. ročník. Zahradní slavnost pro děti s autismem a jejich rodiny, v letošním roce  s podporou Nadace Syner. Pořádá Speciálně pedagogické centrum pro děti s autismem a mentálním postižením v Sobotecké ulici (zahrada školy). Začátek ve 13.00 hodin. Více na www.autismus-liberec.cz.
* PLYŠOVÉ ŠTĚSTÍČKO, II. ročník výstavy plyšových medvědů, hrad Rotštejn v sobotu 1. a v neděli 2. června vždy v době od 10.00 do 16.00 hodin. Představen bude i netradiční vzdělávací projekt Hugo na cestách. Za deště se akce nekoná!
* JAWA V ČESKÉM RÁJI. Již páté setkání majitelů legendárních motocyklů Jawa 500 OHC. Náměstí v Rovensku pod Troskami od 9.00 hodin a po 16. hodině. Odjezd na spanilou jízdu v 10.30 hodin.
* OSLAVY 120. VÝROČÍ SOKOLA FRÝDŠTEJN. Program: 13.00 hodin – zahájení programu, slavnostní průvod, ukázky sletových a sokolských skladeb, kulturní program. V 15.00 hodin zahájení dětského dne – sportovní soutěže pro děti všech věkových kategorií. Oslavy probíhají na koupališti.
n201306022143_vakci_123_013_akcecerven* BOUDA NA ULICI 2013 proběhne již tradičně od 14.00 do 18.00 hodin v rámci Mezinárodního dne dětí v turnovském městském parku za letním kinem. Prostor se opět naplní padesátkou dovednostních, vzdělávacích a zábavních atrakcí pro nejmenší, mládež, rodiče i seniory. Vedle již tradičně oblíbené pěny, výtvarného řádění, tažení automobilu na laně, obřího nafukovacího centra Alcatraz, airsoftu, jízdy na traktůrcích či bednolezení se můžete těšit i na nové překvapivé atrakce. Bouda na ulici se více a více stává místem pro setkání celých rodin, starých přátel či vybití energie pro mladé. Toto vše je možné za rozvíjející se spolupráce s množstvím partnerů a sponzorů, jako jsou Jednota bratrská, Nová naděje, o. s., Junák – středisko Štika Turnov, Žlutá ponorka, atletický klub AC Syner, městská i republiková policie, město Turnov, KCT, firma Zikuda a mnozí další. Vstup je zdarma. Na místě bude možnost občerstvení. Akce se koná za každého počasí.
* LÉTO U AVIE – Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu od 15.00 hodin Junk yard open air, HC Metal Festival.
* 90 LET HASIČŮ V KACANOVECH. Soutěž v hasičském útoku, Klauni z Ráje (skákací hrad), hasičské hry o ceny. Hudební program: Waldovy Matušky – od 15.00 hodin (Kacanovský band), Turnovanka – od 16.30 hodin (dechovka), Gradace – večer (rock). Akce probíhá do 14.00 hodin na louce u koupaliště. Občerstvení zajištěno. Pořádá SDH Kacanovy a obec Kacanovy za podpory kacanovských spolků a sponzorů.

Neděle 2. června
* DĚTSKÝ DEN S NÁRUČÍ  A KNÍŽKOU.
Na hradě Valdštejně připravilo Centrum pro rodinu Náruč pestrý program soutěží, her, pohádek, výtvarnou dílnu. K této akci se připojuje také turnovská knihovna v rámci Týdne čtení dětem. Začátek v 11.00 hodin.
* Od 17.00 hodin se koná v kostele sv. Jakuba St. v Přepeřích vystoupení pražského komorního souboru SUBITO. Vstupné dobrovolné, věnované na opravy kostela.

Pondělí 3. června
* BACK TO BULLERBYN.
Co se stane s Bullerbynem, když člověk dospěje? Kdo koho miluje, kdo na koho žárlí, kdo s kým a kdo bez koho…? Prostě všechno, co jste kdy chtěli vědět o Bullerbynu a báli jste se zeptat… První českoslovinská loutková soap opera. Inscenace je určena především dospělým, ale i mladším (12+) divákům, vznikla v únoru 2011 v koprodukci s LG Maribor. Režie Jakub Vašíček a kolektiv – Divadlo Športniky. Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin, vstupné 140 Kč, v předprodeji 120 Kč.

Úterý 4. června
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – VEČERNÍČEK JE NÁŠ KAMARÁD.
Oblíbený pohádkový podvečer je v rámci akce Týdne čtení dětem věnován nejoblíbenějším pohádkám z večerníčků. Na děti se těší Eva Kordová a LS Na Židli – Petr Záruba. Terasa knihovny – u stromu Pohádkovníku. Začátek v 16.00 hodin.
* VEČER NA SBOŘE: IDEÁLY HUMANITNÍ. Jednota bratrská – Unitas Fratrum, Ochranovský sbor při ČCE v Turnově zve na setkání s profesorem Janem Sokolem. Prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D., CSc, je výrazný český intelektuál, filosof, vysokoškolský pedagog, první děkan Fakulty humanitních studií UK a publicista; v letech 1990–1992 byl poslancem Federálního shromáždění, ministrem školství v r. 1998 a také kandidátem ve volbách prezidenta ČR v únoru 2003. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 19.00 hodin.

Středa 5. června
* V červnu se koná každou středu od 18.00 hodin v kapli v Mašově modlitba sv. růžence za opravu kapličky a všechny turnovské obyvatele.

Čtvrtek 6. června
* JÁNSKÝ JARMARK
v prostorách waldorfské mateřské školy v Daliměřicích. Začátek v 15.00 hodin.
* SYNAGOGA TURNOV zve na závěrečný koncert žáků ZUŠ Turnov třídy Petra Kostky a Tomáše Bady. Začátek v 17.00 hodin.

Pátek 7. června
n201306022145_vakci_132_013_akcecerven* D klub: POHOVKA
. Hostem Ivo Šmoldase bude známý moderátor a bavič Karel Šíp. Hudební doprovod obstarají pánové Půta a Seidl. Jedná se o přeložené představení, vstupenky zůstávají v platnosti. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 200 Kč, pro seniory 140 Kč (k vyzvednutí na odboru sociálních věcí radnice).
* NEFORMJAZZFEST. Patnáctý ročník NeFormJazzFestu a Jazzových hodů proběhne v atriu Muzea Českého ráje. Představí se Big Band ZUŠ Turnov pod vedením Václava Sajbta, Lédl Jazz Q s Jaroslavem Šolcem, Petr Janovec Band a hvězdný host Jan Smikmator s programem Pocta Franku Sinatrovi. Začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* LÉTO U AVIE – Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu vystoupí od 20.00 hodin kapela Tam Dole Tma + hosté (folk).
* Sedmihorské léto: FEŠÁCI S PETREM NOVOTNÝM A HOSTEM MICHAELOU TUČNOU. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 230 Kč, na místě 290 Kč. Začátek ve 20.00 hodin. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště.
* COUNTRY KLUB PLOUKONICE: COP a Míša Leicht. Začátek ve 20.00 hodin. Více na www.vjeteli.cz.

Sobota 8. června
n201306022143_vakci_124_013_akcecerven* FESTIVAL BEZ PLOTŮ
– 2. ročník. Festival na podporu klientů Domova Pod Skalami v Kurovodicích s naprosto unikátní a neopakovatelnou atmosférou, kterou jinde nezažijete – a ještě podpoříte dobrou věc! Na festivalu bez nároku na honorář vystoupí: 13.00 Divadlo Jirásek Olešnice, 14.00 Divadlo Nakafráno, 15.00 Messeráček, 16.00 Funny Grass, 17.00 Waldovy Matušky, 18.00 Rozumbrothers, 19.00 Traffic Jam, 20.00 Ovčie Kiahne, 21.00 Vltava, 23.00 Tres Udos. V průběhu vystoupí také bubeníci Barrel Battery a také Kurovodičtí umělci! Pořádají: o. s. Radosti Kacanovy, sdružení Život na vsi a Domov Pod Skalami Kurovodice.
* Od 16.30 hodin se v obci RADIMOVICE na hasičské louce konají OSLAVY 470 LET OD PRVNÍ PÍSEMNÉ ZMÍNKY O OBCI. Hudba a občerstvení zajištěno.

Pondělí 10. června
* ČESKOPOLSKÝ STUDENTSKÝ DIVADELNÍ PROJEKT
. Mʼarq ʼwn ẕyrq – židovské pověsti. Městské divadlo, začátek v 17.00 hodin.
* ZÁVĚREČNÉ VYSTOUPENÍ PĚVECKÝCH SBORŮ: Opět po roce se představí všechny tři pěvecké sbory ZUŠky Turnov: KARNÍNEK pod vedením Jindřicha Bady, TURNOVÁČEK pod vedením Daniely Nechutné a Ladislavy Grundové a CARMINA pod vedením Martina Hyblera. sále SUPŠ Turnov, začátek v 18.00 hodin.

Úterý 11. června
* DEN ČTENÁŘŮ NA HRADĚ
. Setkání nejlepších čtenářů nejen z turnovských škol, ale také z celého Libereckého kraje. Hrad Valdštejn, začátek v 10.30 hodin.
* DĚVČÁTKO SE SIRKAMI a CIRKUS NEGATIV. Představení pro školy hraje soubor SPOLU Spolku škol a speciálních pracovišť z Jelení Hory. Městské divadlo Turnov, začátek v 11.00 hodin.

Středa 12. června
n201306022143_vakci_125_013_akcecerven* DVOŘÁKŮV FESTIVAL
:  Interpretační hudební dílna mladých – slavnostní zahajovací koncert. Leoš Čepický – housle, Michyio Keiko – zpěv, Slávka Vernerová-Pěchočová – klavír, Jaroslav Šaroun – klavír
Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč. 

Čtvrtek 13. června
* TURNOV DNEŠNÍCH DNŮ
. Setkání se starostou města Turnova Tomášem Hockem v tzv. „Křesle pro hosta“ se koná pro obyvatele penzionu Výšinka a další zájemce z řad veřejnosti. Začátek ve 14.00 hodin. Pořad bude ve stejnou dobu zopakován ve středu 26. června v DD Pohoda. 
* CESTOVAT &NEŠKODIT. Přijďte se s mladým cestovatelem Ondřejem Horáčkem pobavit o tom, jak cestovat a přitom neškodit životnímu prostředí ani sobě. Informační centrum pro mládež v Knihovně A. Marka, začátek v 17.30 hodin.
* DVOŘÁKŮV FESTIVAL: Křest nového CD Turnovského orchestrálního sdružení. Na programu: Wolfgang Amadeus Mozart, Bohuslav Lédl, Karel Bendl a Martin Hybler. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč.

n201306041513_vakci_133_013_akcecervenPátek 14. a sobota 15. června
* LÉTO U AVIE
– Dolánky u Turnova: Podnosfest 2013: AC/DC Bon Scott memorial band, The Boband, The Dědkové, Klauni z Ráje, Laurychovo divadlo, Šoumen, Trio Romano, Panda Diplomacy, Čmukaři nebo Polehňa – divadlo pro děti, Vendula Burger a Budilova divadelní škola. Pátek od 18.00 hodin, sobota od 14.00 hodin.

Pátek 14. června
n201306022143_vakci_126_013_akcecerven* Zahájení turnovského kulturního léta: MINIDIVADELNÍ PIDIPIKNIK.
Základní umělecká škola Turnov pořádá 4. ročník minidivadelní přehlídky– závěrečné vystoupení všech tříd dramatického oboru: Dráčci – O zoubkách, Kámoš drámoš – Husiti, Bezefšeho – Líza, Torzo na druhou – Koralína. Na závěr zazpívá a zahraje písně ze starých divadelních kusů MIDO – Malý improvizovaný divadelní orchestr. Atrium Muzea Českého ráje v Turnově, začátek v 19.00 hodin, vstupné dobrovolné. V případě trvalého deště se akce koná v sále ZUŠ.
* Od 20.00 hodin hraje na fotbalovém hřišti v Rovensku pod Troskami zdejší kapela NARUBY BAND.
* Sedmihorské léto: HANA ZAGOROVÁ S HOSTEM PETREM REZKEM A KAPELOU JIŘÍHO DVOŘÁKA
. n201305220939_vakci_119_013_sedmiAreál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 360 Kč, na místě 430 Kč. Začátek ve 20.00 hodin.

Sobota 15. června
* LOUČENSKÉ SLAVNOSTI A STAROČESKÝ JARMARK
– výtvarná dílna, soutěže, divadlo… Program: 12.00   BROĎANKA – dechový orchestr Železný Brod, 14.00 SUBULCUS – jarmareční středověká muzika, 15.00  MEDVĚDÍ POHÁDKY pro děti, divadlo Rolnička, 15.30 ŠPALÍČEK – folklorní soubor ZUŠ Lomnice nad Popelkou, 16.00 DRAČÍ POHÁDKY – nafukovací pohádka divadla Rolnička, 16.30 PERNÍKOVÁ CHALOUPKA – loutkové představení souboru Na Židli, 17.00 IN TOUCH – crossover rock, 18.00 POSEZENÍ S KRAKONOŠEM – divadelní představení DS KRAKONOŠ, 19.00 FD BAND – big beat. Večer slavnostní ohňostroj. Pořádají obec Loučky a MAS Turnovsko.
* DVOŘÁKŮV FESTIVAL:  interpretační hudební dílna mladých – závěrečný koncert. Účinkují frekventanti  interpretační hudební dílny mladých. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* COUNTRY KLUB PLOUKONICE: Bluegrassový čtyřlístek speciál k 15 letům BG Bazaru.Vystoupí: BG Bazar, Modrotisk, Berušky, Funny Grass, Spare parts. Začátek v 16.00 hodin. Více na www.vjeteli.cz.

Pondělí 17. června
* SETKÁNÍ SE STAROSTOU
v Turnově II od 16.00 do 18.00 hodin v ZŠ v Alešově ulici. Témata: Urbanistická studie a využití prostoru mezi ZŠ Alešova, budovou střední školy a halou TJ. Dalšími tématy jsou využití hřiště u střední školy, jižní sjezd z R35 do Fučíkovy ulice, revitalizace sídliště, zateplení ZŠ Alešova, vznik tržnice ve dvoře Kubistického domu ad. Občany zve starosta města Tomáš Hocke.

Úterý 18. června
* RAZÍTKOVÉ HRÁTKY S PÍSMENKY A SLOVY.
Výtvarná dílna pro veřejnost. Objevte krásu a hravost bramborových razítek. Zahrada nebo výtvarná dílna Žluté ponorky (podle počasí) v Husově ulici od 14.00 do 18.00 hodin. Děti vstup zdarma, dospělí 50 Kč.

Středa 19. června
* TURNOV RUDNÍKU – SBÍRKA HOLÍNKY 2013. Turnovské kulturní léto 2013 a město Turnov pořádají benefiční akci na podporu zaplavené obce Rudník. Program:
n201306120926_vakci_140_013_holinky– Náměstí Českého ráje od 14.00 hodin:
14.00 – Messeráček – Základní umělecká škola Turnov, 15.00 – Čmukaři, 16.00 – Waldovy Matušky, 16.30 – Taneční a pohybová škola Ilma, 17.00 – Michal Hrůza a kapela Hrůzy, 18.00 – DeBill Heads
– Atrium Muzea Českého ráje:
18.00 – Turnovanka, 19.00 – Nakafráno, 20.30 – Dědkové
Umělci vystupují bez nároku na honorář, časy začátku vystoupení jsou orientační a mohou se ještě měnit. Po celou dobu na náměstí a v atriu muzea budou k dispozici kasičky na finanční sbírku. Po skončení akce se přemístí do infocentra na náměstí a podatelny městského úřadu, kde budete moci postiženým povodněmi přispět až do konce června! Další informace na tel. 724 901 387, www.pod-nos.cz

Čtvrtek 20. června
* SYNAGOGA TURNOV
zve na přednášku judaistky Husitské teologické fakulty v Praze ThDr. Pavly Damohorské. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Pátek 21. června
* SOUTĚŽ V POJÍDÁNÍ TATRANEK
– 2. ročník netradiční soutěže se uskuteční na fotbalovém hřišti v Tatobitech. Soutěží se ve dvou disciplínách: sprint (sníst tatranku co nejrychleji) a maraton (co nejvíce tatranek za daný čas). Začátek akce v 18.00 hodin. Prezentace soutěžících od 17.30 do 18.00 hodin. Informace a přihlášky na emailu: radan.mlejnek@centrum.cz.

Sobota 22. června
n201306022143_vakci_127_013_akcecerven* MALOSKALSKÁ NOC
. Návratem k tradici konání kvalitního hudebního festivalu v Malé Skále bude první ročník jednodenního festivalu. Omezená kapacita 3-5 tis. návštěvníků (!), žánr rock, pop, zaměření na rodiny s dětmi, doprovodné programy, tradiční neckyáda. Program: 9.00 – 12.00 neckyáda na Jizeře, 12.00 otevření areálu, 14.00 Pískomil se vrací, 14.55 – Abba stars, 16.00 Jaroslav Uhlíř, 17.00 Anna K, 18.05 Děda Mládek IB, 19.20 Eddie Stoilow, 20.45 Richard Müller, 22.15 MIG 21, 23.35 Walda Gang, 0.55 Rybičky 48. Vstupenky v předprodeji za 490 Kč. Více na www.maloskalskanoc.cz.
* KOZAFEST 2013. Rockový festival. Vstup volný, začátek ve 13.00 hodin, vstup volný. KAPELY:  Silent Session, All Friends Dead, Doktor Triceratops, Rain, Panychida, Janesession, Hush, Hallodrn, Piranha, Nothingham, Agrebi, Pitty Poky.
* LÉTO U AVIE – Dolánky u Turnova: Vozichet + Kabája, divadlo pro děti a folkové dívčí trio. Začátek ve 14.00 hodin.
* SETKÁNÍ RODÁKU A PŘÁTEL OBCE SMRČÍ.  Program: slavnostní zahájení u zvoničky, posezení v „hasičárně“, možnost zakoupení knih pana Mlejnka, živá hudba k tanci a poslechu, občerstvení zajištěno.
n201306022144_vakci_128_013_akcecerven* XVI. SLAVNOSTI PIVA ROHOZEC. Areál pivovaru. Program: 13.00 – 13.05 Přivítání, moderátor Macek Jiří, 13.05 – 14.35 Pepíno band, 14.35 – 14.55 Taneční a pohybová škola ILMA, 14.55 – 16.25 Michal Tučný revival band, 16.25 – 16.50 losování Veselého putování, 16.50 – 18.20 Těla, 18.20 – 18.45 losování „Hra s Pivovarem Rohozec“, 18.45 – 20.45 Komunál, 20.45 – 21.15 SHŠ Rytíři turnovského meče, 21.15 – 22.45 Deep Purple revival, 22.45 – 23.00 Ohňostroj, 23.00 – 01.00 Luboš Odháněl.
* SLAVNOSTI LÍPY – zahájení ve 20.00 hodin u tisícileté lípy v Tatobitech. Program: Malý folkový „worchestr“ADAMANT, lampionový průvod do Malířovy zahrady – zde slavnostní ohňostroj ve 22.30 hodin.
Pořádá o. s. Dědina.
n201306022144_vakci_129_013_akcecerven* TRIFIDI  JDOU! Ve 20.00 hodin začíná v restauraci „Pod kaštany“ v Příhrazích program umělecké skupiny VIZE 22 – VLASTÍK BRŮČEK PLAMÍNEK A BOB HOCHMAN. Alternativní pecky, divoké bubny, rockové cover verze a jiné… Nechte se překvapit! Zároveň bude zahájena prodejní výstava kreseb Martiny Brdlíkové a obrazů Boba a Vladimíra Hochmana a Vlastíka Brůčka „PODTROSECKÁ  PRONIKÁNÍ…“
* SEDMIHORSKÉ LÉTO: divadelní představení VSTUPTE! Herecký koncert výjimečných českých herců Petra Nárožného, Ladislava Mrkvičky, Jana Čenského a Libuše Švormové v lidsky dojemné komedii slavného autora Neila Simona o nekončících patáliích dvou klaunů na penzi. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 290 Kč, na místě 360 Kč. Začátek ve 20.00 hodin.

Neděle 23. června
* Závěrečný koncert Dvořákova festivalu 2013: POCTA ANTONÍNU DVOŘÁKOVI.
Pěvecký sbor Antonín Dvořák, Turnovské orchestrální sdružení, Bohuslav Lédl – dirigent, klavír, Michyio Keiko – soprán, Eva Lédlová – soprán, Martin Hybler – dirigent, klavír. Na programu: Antonín Dvořák, Zdeněk Lukáš, Bohuslav Lédl a Stephen Collins Foster. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč.

Pondělí 24. června
* SLAVNOST SLUNOVRATU NA HRADĚ VALDŠTEJN.
V krásném prostředí středověkého hradu ožijí stará řemesla kovář, dráteník, řezbář, která si každý může vyzkoušet. Pro malé i velké návštěvníky budou připraveny historické a výtvarné dílny.
Program:
12.30 hod. – Příběh opravdového trpaslíka aneb putování za švestkovou vůní, pohádku Ludvíka Aškenazyho – hraje Spolek holek Waldorfské školy v Semilech
14.00 hod. – Příběh opravdového trpaslíka aneb putování za švestkovou vůní, pohádku Ludvíka Aškenazyho – hraje Spolek holek Waldorfské školy v Semilech
16.00 hod. – Krádeže nohou ponožek královských – hrají studenti 12. třídy Waldorfské školy v Semilech
17.30 hod. – Balada pro banditu – hrají a zpívají žáci 8. třída Waldorfské školy v Semilech
Akci pořádá ZŠ a SŠ waldorfská, Semily a hrad Valdštejn.
* BUĎME KRÁSNÉ V KAŽDÉM VĚKU. Tvořivé a zajímavé setkání s kosmetičkou Lucií Majerovou ze známého salonu Lucie, která  všem ženám poradí, jak  pečovat o  svou pleť, vlasy a celkově o sebe jako osobnost. Spojeno pro zájemce i z řad mužů o numerologii a měsíční znamení. Klubovna penzionu Žižkova ul., začátek ve 14.00 hodin. 

Úterý 25. června
* SYNAGOGA TURNOV
zve na kytarový koncert studentů konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Začátek v 17.00 hodin.

Středa 26. června
* SETKÁNÍ SE STAROSTOU.
Sál Střelnice, téma likvidace komunálního odpadu. Začátek v 16.00 hodin.

Pátek 28. června
* LÉTO U AVIE
– Dolánky u Turnova: Hustej Wimpy (folk), začátek ve 20.00 hodin.
n201306022144_vakci_130_013_akcecerven* FUNKIN‘ TURNOV 9 – hudební festival. Atrium Muzea Českého ráje v Turnově, začátek v 18.00 hodin. Akce se koná za každého počasí! Cena vstupenek 250 Kč dospělí/ 200 Kč studenti na místě a 200 Kč dospělí/ 150 Kč studenti v předprodeji. Předprodej bude zahájen 17. června v KC Střelnice a v informačním centru na náměstí. Více na www.funkinturnov.info a na www.facebook.com/funkinturnov7.
Vystoupí kapely:
* FUNK CORPORATION. Domácí skupina Funk Corporation se opět vrací na koncertní pódia po roční pauze (www.funkcorporation.cz).
* TRAFFIC JAM. Druhá domácí kapela, kterou tvoří celkem 8 muzikantů včetně dechové sekce; letos se představí s novým zpěvákem (www.traffic-jam.cz).
* THE SPANKERS. Kapele hrající energický reggae-pop-funk-ska-groove-r’n’b vévodí medový hlas krásné a charismatické zpěvačky Sisy Feherové (www.thespankers.cz).
* TONYA GRAVES. Tonya Graves má zcela nezaměnitelný hlas, známý zejména z kapely Monkey Business. Zpěvačka pochází z amerického Peeksillu. Od roku 1995 žije v ČR (www.tonyagraves.cz).

Pátek 28. června – neděle 7. července
* HUDEBNÍ FESTIVAL a LETNÍ HUDEBNÍ KURZY B. MARTINŮ a L. JANÁČKA – TURNOV 2013
. Již 23. ročník (v Turnově osmý) festivalu a letních interpretačních kurzů proběhne v budově ZUŠ. Součástí kurzů jsou koncerty: 
* 1. 7. Miloslav Jelínek (kontrabas) a Baiba KUUSELA (Finsko) – violoncello
* 2. 7. Graffovo kvarteto a Igor Ardašev
* 5. 7. Koncert finských účastníků
* 7. 7. Závěrečný koncert účastníků kurzů

Sobota  29. června
* Základní organizace Českého svazu chovatelů Turnov 1 srdečně zve na MÍSTNÍ VÝSTAVU KRÁLÍKŮ A DRŮBEŽE. Výstava se koná v od 8.00 do 15.00 hodin v areálu chovatelů u zastávky ČD Turnov – město. Vystaveni budou králíci různých plemen, různé velikosti, zbarvení, tvaru uší, struktury srsti. Více než polovina vystavených zvířat bude prodejných. Součástí výstavy bude i přehlídka drůbeže spojená s prodejem kuřic. Po celou doby bude zajištěno občerstvení a bude probíhat tombola s živými zvířaty. Vstupné: dospělí 30 Kč, děti do 10 let zdarma, děti nad 10 let 10 Kč.
* SBĚRATELSKÁ BURZA. KC Střelnice – foyer od 9.00 do 13.00 hodin.
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ V RADVÁNOVICÍCH: Jahodový den, Jahodové soutěže, ochutnávka jahod ad. Začátek ve 10.00 hodin.

Neděle 30. června
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU.
Po letech, kdy turnovský soubor Na Židli pořádal prázdninová divadelní představení na zámku Hrubý Rohozec, se v letošní sezoně tato tradiční nabídka přesouvá na Dlaskův statek, protože na zámku již pro ně neměli k dispozici vhodné prostory. První divadelní představení sezony se jmenuje AŇUŠKA A MARFUŠKA, hrají Maminy Jaroměř. Začátky představení vždy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.
n201306022145_vakci_131_013_akcecerven* TOMÁŠ KLUS – po úspěšném česko-slovenském turné se Tomáš Klus a jeho cílová skupina připravuje na sérii sedmi samostatných open air koncertů nazvaných „KONEČNĚ VENKU“. Část výtěžku z prodeje vstupenek půjde na podporu Studia OÁZA. Tomáš Klus bude vystupovat společně s kytaristou Jiřím Kučerovským, na kontrabas je doprovodí Jan Lstibůrek a na cajon Petr Škoda. Státní zámek Sychrov, cena vstupenky v předprodeji 350 Kč, na místě 400 Kč. Více na www.simmiag.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.