BŘEZNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Měsíc ve znamení knihy, tepla u kamen, ale i prvních nesmělých krůčků jara. Hned první březnový čtvrtek a pátek nabízí Mateřinku, příjemnou akci pro školkové děti z celého regionu, v Kacanovech připravili výjimečnou vzpomínkovou akci na Waldemara Matušku, na které by nejen jeho příznivci určitě neměli chybět a v nedaleké Olešnici mají první letošní divadelní premiéru ochotníci z Olešnice a na konci měsíce se s divadelní premiérou hlásí také ochotníci z Přepeř. A do toho jazzový festival na Střelnici, Velikonoce na Dlaskově statku a na přelomu března a dubna tradiční Noc s Andersenem. V březnu nebude na nudu čas…

CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, o. s., Skálova 540, Turnov; www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz, tel. 775 964 314775 964 314. Z březnového programu vybíráme:
* Úterý 8. března od 14.00 hodin: MÍT DOMOV A RODINU – SAMOZŘEJMOST NEBO VZÁCNOST? Co je pěstounská péče? Jak se stát pěstounem? Co je to pěstounská péče na přechodnou dobu? Nezávazné informační setkání. Bližší informace na tel. 702 384 074.
* Pondělí 14. až pátek 18. března: BAZAR + SBÍRKA PRO DĚTSKÝ DOMOV A KOJENECKÝ ÚSTAV. Tradiční jarní bazárek v CPR Náruč spojený se sbírkou oblečení, obuvi, hraček a dalšího vybavení pro děti i dospělé.
* Čtvrtek 17. března od 9 hodin VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ, od 18.00 SETKÁNÍ CELIAKŮ a SETKÁNÍ RODIČŮ DĚTÍ S AUTISMEM / ADHD.
* Pondělí 21. března od 17.00 hodin: BUBNY, BUBÍNKY – PRO DĚTI, MAMINKY I TATÍNKY. Bubnování rodičů a dětí jako příjemný a zábavný prostředek poznání hudby a relaxace zároveň. Velmi pozitivní vliv na psychické zdraví dítěte. Přihlášky na naruc.turnov@seznam.cz. Cena za akci 50 Kč.

Program na každý den:

Úterý 1. března
* ŽIVOT NA PROVÁZKU, ANEB O LOUTKÁŘÍCH A LOUTKÁCH.
Nejen pohádkový podvečer pro rodiče s dětmi, ale i pro další zájemce z řad veřejnosti o loutkách, loutkářích na Turnovsku. Setkání nad knihou Jaroslava Kříže, která mapuje dějiny loutkářského divadla v našem regionu. Svou tvorbu, ale i loutky představí Jaroslav Ipser, Daniela Weissová a Romana Zemenová z LS Čmukaři a Petr Záruba z  LS Na židli. Jak kniha vznikala, pohovoří její autor, ředitel knihovny Jaroslav Kříž. Dětské oddělení knihovny od 16.00 hodin.
* JOSEF FOUSEK – svérázný básník, písničkář a humorista. Do povědomí veřejnosti zapsal jako dlouholetý člen divadla Semafor a divadla Jiřího Grossmanna, kde účinkoval až do roku 1998. Od té doby vystupuje v Česku i v zahraničí se svými recitály Nemám čas lhát a Bez náhubku a pravidelně ho slýcháme i na vlnách Českého rozhlasu Praha v pořadu nedělní Dobré jitro. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 110 Kč, na místě 150 Kč.

Středa 2. března
* SKANDINÁVIE JOSEFA SEKALA.
Vernisáž výstavy fotografií v galerii Safír v Muzeu Českého ráje od 15.00 hodin za přítomnosti autora. Výstava potrvá do 5. dubna.

Čtvrtek 3. a pátek 4. března
n201602292037_vakci_29_016_akcebrezen* TURNOVSKÁ MATEŘINKA.
15. ročník oblastního festivalu mateřských škol z Turnova a okolí. Městské divadlo Turnov, začátky vždy v 15.00 hodin.

Pátek 4. března
* KLUB ČESKÝCH TURISTŮ
Sokol Turnov pro vás připravil cestovatelské podvečery CESTOVNÍK s promítáním z celého světa. Promítání se koná v zasedací místnosti turnovské sokolovny každý druhý pátek od 18.00 hodin. Tentokrát vás seznámí Kateřina Štěpničková se svým čtvrtrokem života v roli učitelky – dobrovolnice v jihoafrické Zambii.
* ADINAS ATLAS A PEPRMINTOVÁ SLUNCE. Koncert rockových kapel. Kulturní kavárna KUS ve Střelnici od 20.00 hodin, vstup volný.
* MACKIE MESSER BAND a hosté. Kabaret Divizna od 20.00 hodin.

Sobota 5. března
* BURZA SBĚRATELŮ.
Klub filatelistů Turnov pořádá tradiční burzu sběratelů pohlednic, filatelie, mincí a ostatních sběratelských oborů v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hodin.
* 7. ROČNÍK TURNAJE OSADNÍCI V ČESKÉM RÁJI. Srdečně zveme všechny malé i velké, začátečníky a pokročilé na zápolení v oblíbené stolní hře. Sál v přízemí Žluté ponorky od 9.30 hodin, startovné děti 10 Kč, dospělí 50 Kč.

Úterý 8. března
* ŽIDÉ V ČESKÉM KRÁLOVSTVÍ
– historický exkurs do dějin. Na přednášku zvou Neziskovky Libereckého kraje, z. s. ve spolupráci s AOPK ČR – RP Liberecko a oddělení CHKO Český ráj. Přednáškový sál CHKO Český ráj v Turnově od 14.30 hodin, přednáší Dr. Ondřej Bastl z Archivu hlavního města Prahy, vstupné 50 Kč.
* ZAPOMENUTÝ JAN SKÁLA. Komponovaný pořad slova a hudby na počest 200. výročí narození turnovského rodáka Jana Skály, zakladatele městského sirotčince. Průvodní slovo PhDr. Květoslava Hnízdová, citace textů Eva Kordová a Petr Pešek, hudební doprovod Martin Hybler. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin. Pořad bude zopakován od 14.00 hodin 21. března v penzionu na Výšince a 23. března ve stejnou dobu v DD Pohoda.
n201603011827_vakci_33_016_akcebrezen* PÍSNIČKÁŘKY NAPŘÍČ. První vystupující je mladičká písničkářka a multiinstrumentalistka Anna Drábková, jablonecká rodačka, která vystupuje pod pseudonymem Anna D. Druhou účinkující je písničkářka Aga, muzikantka původem z Polska, která pomocí minimalistických smyček a něžného zpěvu vytváří psychedelicky snovou atmosféru. Její hudba je jemná a pokojná. Trojici doplní legendární písničkářka Dagmar Andrtová-Voňková, jejíž výjimečnost spočívá především ve skvělé technice kytarové hry plné experimentů. Vydala sedm řadových alb, účinkuje i na albech jiných písničkářů. KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 140 Kč.

Čtvrtek 10. března
* SÝRIE 2010
. Cestopisná přednáška ze Sýrie, která je v současnosti ohniskem války, bombardování a utrpení lidí. Přednáší cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum. Určeno pro návštěvníky Klubu aktivní senior a obyvatele penzionu Žižkova. Klubovna penzionu v Žižkově ulici od 14.00 hodin.

Pátek 11. března
* BLÁZINEC
. Neuvěřitelných patnáct rolí zvládne populární herec Miroslav Táborský vystřídat při představení Blázinec. Groteska o světě, ve kterém se vlády zmocní blázni z jednoho psychiatrického ústavu, je představením jednoho, zato ale vynikajícího herce! Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč.
* SOKOLSKÉ ŠIBŘINKY – tradiční ples v maskách. Téma: Slunce, seno, šibřinky. Hraje kapela Prorock. Těšit se můžete na míchané nápoje a bohaté občerstvení. Začátek ve 20.00 hodin, vstupné 100 Kč v předprodeji, 150 Kč na místě. Předprodej vstupenek v Centru pro rodinu Náruč (budova sokolovny) – tel. 775 964 314. Místo konání: Sokolovna Turnov, Skálova 540. Zveme vás i na dětský karneval, který se bude konat v sobotu 12. března od 14.00 hodin tamtéž.
n201602292037_vakci_30_016_akcebrezen* HOME CREDIT ARENA LIBEREC: 90’s explosion – Twenty 4 Seven, Pharao atd. – od 20.00 hodin. 90’s explosion je unikátní projekt, ve kterém vystupují umělci z 90. let. Poprvé v Liberci! V rámci večera vystoupí takové legendy, jako Twenty 4 Seven, Pharao či Captain Hollywood Project.  Vstupenky na tuto ojedinělou akci zakoupíte v síti Ticketpro za 490 Kč v předprodeji na stání i sezení, nebo na místě v den akce za 590 Kč.
Twenty 4 Seven – https://youtu.be/j_x1QZB65lI
Prahao –  https://youtu.be/UOPoFDAtIN4
Captain Hollywood Project – https://youtu.be/s6osTxE7wiA


Sobota 12. března
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE
v „hasičárně“ v Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz.
* ZAHRÁDKÁŘSKÝ BÁL. Ráz: S vůní bylinek. Tradiční bál v sále radnice v Rovensku pod Troskami od 20.00 hodin. Hrají Veselí pozůstalí, vstupné 100 Kč.
* TJ Sokol Přepeře pořádá v místní sokolovně SOKOLSKÉ ŠIBŘINKY. Ráz: Stále jako děti. Vstupné 80 Kč, masky 50 Kč. Nejlepší masky budou oceněny. Hraje skupina PROROCK. Začátek ve 20.30 hodin (rezervace v 19.30 hodin propadají).
n201602292038_vakci_31_016_akcebrezen* VZPOMÍNKOVÝ VEČER NA WALDEMARA MATUŠKU. Zahrají legendární KTO a Waldovy Matušky. Večerem bude provázet Veronika Sedláčková (Radiožurnál, dříve ČT). Dozvíte se zajímavosti z Waldemarova života, při projekci se seznámíme s jeho obsáhlým uměleckým dílem, dojde na zajímavé rozhovory s jeho přáteli a hlavně se budou zpívat Waldovy písně! Bude to velmi veselý a zajímavý večer. KD Kacanovy od 20.00 hodin. Vstupné na místě 200 Kč, 170 Kč v předprodeji v Trafice U Vildy ve Skálově ulici a v Hotelu Králíček. Pořádá o. s. Radosti. Informace na tel. 724 901 387.

Neděle 13. března
* DÍLNA  POHÁDKOVÁ – KOSTÝMOVÁ – TRIČKOVÁ.
Tvůrčí výtvarná dílna zaměřená na přípravu pohádkové Noci s Andersenem. Stejná trička nočních spáčů, kostýmů Malé mořské víly a dalších postav z pohádek H. CH. Andersena. Lektorky Eva Šrajerová, Iva Dalerová a Simona Bakešová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.

Úterý 15. března
* TURNOVSKÝ ŠTĚK 2016.
15. ročník oblastní postupové přehlídky dětských divadelních, loutkových a recitačních souborů z Turnova a okolí. Městské divadlo od 8.30 hodin, Vstupné dospělí 50 Kč, děti zdarma.
* JAPONSKO. Poutní místa, chrámové zvonce, krásná příroda, moderní velkoměsta. Země kontrastů. Takové je Japonsko, jehož krásy představí turnovská cestovatelka MUDr. Helena Boháčová. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 70 Kč.

Středa 16. března
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ
. Setkání klubu začínajících básníků a prozaiků od šestnácti let. Klub vede Pavlína Skálová. Společenský sálek knihovny A. Marka od 17.30 hodin.
* VANDA HYBNEROVÁ A PETR VYDRA. Herečka Vanda Hybnerová je dcerou herce, mima a divadelního pedagoga Borise Hybnera a bývalou manželkou herce Saši Rašilova. Sama vystudovala fotografii a poté herectví na pražské DAMU. Povídání na turnovské „Pohovce“ bude moderovat Petr Vydra a těšit se můžete i na tradiční hudební doprovod. Městské divadlo od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, senioři na OSV 140 Kč.

Čtvrtek 17. března
n201603242133_vakci_51_016_jezkova* TICHÁ SRDCE.
Literární autorský večer se spisovatelkou, reportérkou a publicistkou Alenou Ježkovou. Autorka knih Karel IV., Staré pověsti české a moravské, Praha, babka měst, České nebe a dalších. Je také autorkou dvoudílné publikace Tichá srdce, která přibližuje historii českých a moravských klášterů i život členů různých řeholních řádů. Doplněno prodejem knih a autogramiádou. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Pátek 18. března 2016
* KLUB ČESKÝCH TURISTŮ
Sokol Turnov pro vás připravil cestovatelské podvečery CESTOVNÍK s promítáním z celého světa. Promítání se koná v zasedací místnosti turnovské sokolovny v pátek od 18.00 hodin. V posledním letošním Cestovníku vás Jana a Mirek Mejzrovi provedou historií a přírodou národních parků Britské Kolumbie (Kanada).

Pátek 18. až neděle 20. března
XXVI. TURNOVSKÝ DRAHOKAM.
Regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj. program přineseme v samostatném článku.

Pátek 18. až neděle 20. března
* VÍKENDOVÝ SEMINÁŘ COUNTRY TANCE
. Srdečně vás zveme na klasické country a řadové tance známé ze starých westernů. Zvládne je každý začátečník s chutí tančit. Vhodné pro nadšence od 10 do 100 let. Sál v přízemí Žluté ponorky v pátek od 20.00 do 22.00 hodin a v sobotu a v neděli vždy od 18.00 do 20.00 hodin. Kurzovné 300 Kč, seminář lektorsky vede Zuzka Hanušová.

Pátek 18. a sobota 19. března
* NEFORM JAZZ FEST 2016.
I letos se mohou všichni jazzoví fanoušci těšit na dvoudenní festival, jehož velkými hvězdami jsou tentokrát Ondřej Štveráček, Gene Jackson a skupina Vertigo. Místní scénu bude zastupovat kapela z Jablonce nad Nisou Jazz H Factor. Chybět nesmí ani domácí Lédl Jazz Q. Z velkých hvězd se na pódiu objeví skupina Vertigo, která je jednou z nejoriginálnějších v Česku, velká pozornost Neform Jazz Festu se soustředí také na saxofonového virtuosa a jednoho z nejvýznamnějších českých muzikantů posledního desetiletí Ondřeje Štveráčka, který představí turnovskému publiku bubeníka světové extratřídy Gena Jacksona. KC Střelnice, začátky vždy v 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji jednodenní 120 Kč, dvoudenní 200 Kč, na místě pouze jednodenní za 160 Kč.

Sobota 19. března
* PRODEJNÍ VÝSTAVA
ručních prací a kreativity se koná od 10.00 do 17.00 hodin v prostorách Obecního úřadu Karlovice.
n201602292038_vakci_32_akcebrezen* KRÁLOVNY. Premiéra tragikomedie autorů M. Doleželové a R. Vencla. Hrají: Iveta Melíšková, Blanka Randáková a Kristýna Dlouhá. Režie Miloš Marek. Obnovený divadelní spolek Jirásek. Sál hospody v Olešnici od 18.00 hodin. Po skončení představení se bude pokračovat divadelním bálem za doprovodu kapel Waldovy Matušky a Přehmat. Začátek v 18.00 hodin, vstupné na divadlo 60 Kč, na bál 100 Kč.

Pondělí 21. března
* LHÁŘI.
Milosrdná komedie o nemilosrdných věcech tvrdí, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Diváci se mohou těšit na zábavnou komedii, která je ale zároveň bude držet v napětí. Producentka se prý může zaručit, že se všichni hodně zasmějí, a to nejen díky skvělému Vaškovi Koptovi v hlavní roli. Městské divadlo, vstupné v předprodeji 350 Kč, na místě 390 Kč.
* BORIS GODUNOV. Přímý přenos opery z Royal Opera House. Kino Sféra od 20.15 hodin. Vstupné 300 Kč, studenti a senioři 250 Kč.

Úterý 22. března
* VELIKONOCE V RÁJI.
Výtvarná tvůrčí dílna pro veřejnost. Přijďte si vyzkoušet netradiční malování vajíček a výrobu velikonočních dekorací. Vítáni jsou nadšenci všeho věku. Výtvarná dílna v přízemí Žluté ponorky od 14.00 do 18.00 hodin, děti 20 Kč, dospělí 50 Kč.
* MARKÉTA BAŇKOVÁ A PETR VIZINA. V březnu bude hostem  Petra Viziny v pořadu O literatuře Markéta Baňková, česká spisovatelka a výtvarnice věnující se novým médiím. Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstup volný.

Středa 23. března
* EVA A BOHUSLAV LÉDLOVI
. Domácí scéna bude na Turnovských hudebních večerech zastoupena vynikajícím klavíristou a ředitelem ZUŠ Bohuslavem Lédlem a jeho manželkou, sopranistkou a ředitelkou ZUŠ v Železném Brodě Evou Lédlovou, kteří jsou turnovskému publiku známí z mnoha vystoupení různých uskupení a žánrů. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Čtvrtek 24. března
* TVOŘIVÁ JARNÍ DÍLNA
zaměřená na jarní dekorace a velikonoční výzdobu. Perníčky, vajíčka, jarní dekorace, doplněno povídáním o velikonočních tradicích a zvycích. Dílnu povedou lektorky Lenka Zadražilová, Edita Nožičková, Simona Bakešová. Průvodní slovo o Velikonocích Eva Kordová. Pořádá se pro návštěvníky Klubu aktivní senior, klubovna penzionu v Žižkově ulici od 14.00 hodin.

Sobota 26. března
n201603242123_vakci_49_016_velikonoce* POMLÁZKA TEČE OKOLO PECE – VELIKONOCE NA DLASKOVĚ STATKU.
Akce navazuje v cyklu výročních svátků na předchozí masopust. Již tradiční součástí tohoto pořadu je vystoupení folklorních souborů, program pro děti, dílna velikonočních dekorací.
Program:
10.30 Říkanky a písničky s Evou Kordovou
11.00 – 11.45 hod. Loutkové divadlo Matýsek s pohádkou O kominíku Josífkovi
12.00 Folklorní soubor Šafrán, hudebně-taneční vystoupení
12.30 Vynášení Smrtky do Jizery za doprovodu písní a tanců FS Šafrán
13.30 – 14.00 Soubor lidových písní a tanců Čtyřlístek z Nového Strašecí, hudebně-taneční vystoupení
14.30 – 15.30 Loutkové divadlo Matýsek s pohádkou Datlování
15.30 – 17.00 Skupina Piosenki, folk-chanson, hudební vystoupení
Od 9.00 do 17.00 Řemeslně-výtvarná velikonoční dílna. Součástí akce je velikonoční jarmark a občerstvení.
Dlaskův statek je otevřen od 26. března denně kromě pondělí od 9.00 do 16.00 hodin.
* VELIKONOČNÍ PLETENÍ POMLÁZEK A ZDOBENÍ VAJÍČEK. Od 15.00 hodin v hasičské zbrojnici v Křečovicích.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE v „hasičárně“ v Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz.
* OLDIES PARTY – RETRO DISKO. Sokolovna Příšovice od 20.00 hodin. Mejdan s hity 60. – 90. let minulého století. DJ´s Michal Tůma a Michal Karabin.
* NAŠI FURIANTI. Premiéra divadelního představení v podání Divadelního souboru Sokol Přepeře. Sál Sokolovny Přepeře od 20.00 hodin

Neděle 27. března
* NA VELIKONOČNÍ BOHOSLUŽBU
s malým koncertem vás i letos zve Křesťanské společenství Turnov. Kostel sv. Jana Nepomuckého Na Poušti nad Železným Brodem od 10.00 hodin.

Úterý 29. března
* SLUNEČNÍ ŠKOLA
. Jak vypadá škola vysoko v Himálajích a jak se tam žije dobrovolníkům, o tom všem povypráví cestovatelka Blanka Nedvědická, učitelka a koordinátorka Sluneční školy v Kargyaku. Cestovatelský klub, kino Sféra od 18.00 hodin, vstupné 70 Kč.
* AUTORSKÝ VEČER ONDŘEJE HNÍKA. Večer multižánrového autorského čtení básníka, spisovatele, učitele, univerzitního profesora a didaktika literatury Ondřeje Hníka. Vedle knížek pro děti O Snížkovi a Malý pražský chodec píše prózy pro dospělé z cyklu Poslední noc s M a jiné povídky. Příjemnou literární atmosféru dokreslí písničky Evy Matyldy Jiřičkové a Jirky Lodeho. Společenský sálek knihovny A. Marka od 18.00 hodin. 

Pátek 1. a sobota 2. dubna
n201603242124_vakci_50_016_andersen* NOC S ANDERSENEM 2016
. Již 16. ročník pohádkového programu a spaní na celkem šesti místech ve městě. Tentokrát je hlavním tématem 180. výročí napsání pohádky Malá mořská víla. A jak se to tak hezky spojuje – 40. výročí oslaví také filmová verze pohádky Karla Kachyni s Miroslavou Šafránkovou v hlavní roli. Budeme si během pohádkového nocování připomínat také další jubilanty, mezi které patří Jan Vodňanský, Zdeněk Svěrák, Miloš Macourek, Jan Karafiát, nebo velké výročí 700 let Karla IV. Program začíná tradičně u knihovny v Jeronýmově ulici, kde se sejdeme na terase u stromu Pohádkovníku v 17.30 hodin. Pohádkový průvod se vydá na pochod městem v 18.00 hodin. Na účastníky čeká opět sázení stromu Pohádkovníku, program na náměstí Českého ráje a program na jednotlivých spacích místech. Podrobnosti najdete na www.knihovna.turnov.cz.
* NOC S ANDERSENEM – SPANÍ NA HRADĚ S PONORKOU. Po tradičním programu pro veřejnost se po svých přesuneme na hrad Valdštejn, kde bude speciální noční program. Akce pouze pro členy kroužků Žluté ponorky. Uzávěrka přihlášek ve středu 30. března.

Pátek 1. dubna
* NAŠI FURIANTI.
Divadelní představení v podání Divadelního souboru Sokol Přepeře. Sál Sokolovny v Malé Skále od 19.00 hodin

Sobota 2. dubna
n201603051303_vakci_35_016_zrni* ZRNÍ – Prvních 15 let (turné).
Kapela Zrní slaví v roce 2016 patnáct let své existence. Z undergroundu se jí podařilo dostat na špičku české klubové scény. Bez kalkulu a velkého labelu za zády jsou její poslední dvě desky zlaté. A to se musí řádně oslavit, a nejlépe s fanoušky, kteří ji milují. Ačkoliv kapela hraje na festivalech v hlavních časech, její členové nezapomněli, kde začali hrát. Na ulici. Proto v každém městě před koncertováním zahrají několik písniček akusticky na náměstí jako zamlada. V Turnově to bude v sobotu 2. dubna na náměstí Českého ráje (čas bude upřesněn), vlastní koncert se koná v KD Kacanovy od 20.00 hodin.
* MEMORIÁL LUDVÍKA KOŠKA. Mezinárodní hokejový turnaj družstev 4. tříd spojený se slavnostním odhalením pamětní desky pilotu RAF za II. světové války Ludvíku Koškovi. Hokejový turnaj pod patronací HC Turnov 1931 začíná v 8.00 hodin za účasti šesti týmů (i zahraničních), od 14.00 hodin proběhne slavnostní odhalení pamětní desky plk. in memoriam Ludvíku Koškovi za účasti osobností Armády České republiky, pamětníků a rodinných příslušníků. Doprovodný program po celý den na ploše u zimního stadionu – ukázky vojenské techniky z období II. světové války, letecké modely, historické uniformy ad.
* TRADIČNÍ ODEMYKÁNÍ JIZERY. Žlutá plovárna v Malé Skále. Od 10.00 do 16.00 hodin budou v areálu plovárny připraveny dětské atrakce, hudba, grilování, pro děti „kouzelná cesta“ z plovárny na hrad Vranov s pohádkovými bytostmi ad. Ve 14.00 hodin proběhne oficiální odemčení Jizery na sezonu 2016. Ve 14.30 hodin bude odstartován závod na koloběžkách o sud piva – od Žluté plovárny do Křížek a zpět.

Neděle 3. dubna
* IZRAEL A KONFLIKT NA BLÍZKÉM VÝCHODĚ.
Přednáška publicisty, vědeckého pracovníka a také bývalého primátora Hradce Králové Josefa Potočka proběhne od 9.30 hodin v rámci pravidelných bohoslužeb Křesťanského společenství Turnov (Hlavní sál SVČDM Žlutá ponorka, Husova 77). Vstupné dobrovolné.

PŘIPRAVUJE SE

Pátek 22. dubna
n201603051342_vakci_36_016_nastojaka* NA STOJÁKA V DEPU.
Po loňském úspěšném prvním koncertu se nabídka kulturních akcí opět vrací do bývalého lokomotivního depa Turnov. KULTOVNÍ STAND UP COMEDY V DEPU TURNOV. Za účasti Ester Kočičkové, Petra Vydry a Karla Hynka. Afterparty: Oldies Night – Disco / Rock / Pop / CZ, SK music. Největší hity minulosti – videoprojekce. Bývalé lokomotivní depo Turnov, začátek ve 20.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.