BŘEZNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Průběžně aktualizováno Nabídka prvního jarního měsíce je poměrně pestrá. Knihovna pořádá Týden čtení, první březnovou neděli se můžete těšit na velký karneval ve Střelnici, ochotníci z Rovenska pod Troskami, Tatobit a Olešnice připravili premiéry nových divadelních her, které nastudovali přes zimu. V Domě Na Sboře se uskuteční pořad k 90. narozeninám významného turnovského výtvarníka, sochaře, malíře a spisovatele Jana Solovjeva. V nabídce KCT je také koncert nezaměnitelné písničkářky Radůzy a oblíbeného Tomáše Kluse. Závěr března patří v Turnově tradiční akci pro děti  – Noci a Andersenem a také vítání jara.

* PROGRAM KINA A VÝSTAVY V TURNOVĚ V BŘEZNU NAJDETE ZDE.
* AKTUÁLNÍ NABÍDKA OBČANSKÝCH SDRUŽENÍ JE TADY.

Pátek 2. března
* ROK POHÁDKY.
Pořad na zahájení měsíce čtenářů spojený s vyhodnocením soutěží Roku pohádky. Čtení z nejlepších textů mladých autorů. Dětské oddělení knihovny, začátek v 9.00 hodin.

Sobota 3. března
* KONCERT VE FOYER.
Hudební setkání s menšinovými žánry – pražská skupina Ma-Ma a turnovský muzikant Boban Vokoun Dylan. KC Střelnice – foyer, začátek v 19.30 hodin.

Neděle 4. března
* Velký dětský karneval – VOLÁNÍ DIVOČINY.
Žlutá ponorka ve spolupráci s KC Turnov vás zvou do džungle plné zvířátek, her, zábavy a soutěží pro maličké i větší. Chybět nebude ani tombola a velká promenáda masek. Velký sál KC Střelnice, začátek v 15.00 hodin.

Pondělí 5. března
* AUTORSKÉ ČTENÍ S IVONOU BŘEZINOVOU.
Zahájení Týdne čtení na téma významných výročí spisovatelů tohoto roku. Doplněno o autorské čtení a uvedení nových knih. Dětské oddělení knihovny, začátek v 10.00 hodin. Pořad bude v průběhu týdne zopakován na dalších místech, mj. v klubovně penzionu v Žižkově ulici v úterý 6. března od 14.00 hodin.

Úterý 6. března
* KONCERT VE ŠKOLE.
Vystoupí studentky hry na lesní roh ze třídy profesora pražské konzervatoře Petra Hernycha a Dechový orchestr ZUŠ Turnov pod vedením Jiřího Richtera. Koncertní sál ZUŠ, vstupné dobrovolné, začátek v 18.00 hodin.

Čtvrtek 8. března
* PÍSNIČKÁŘI NAPŘÍČ.
Postavou nepřehlédnutelný a hlasem nepřeslechnutelný moravský písničkář Monty začal hrát jako 17letý v roce 1996 s „folkrockpunkovou“ ostravskou kapelou DUO JUYOS COMPLET, od roku 2009 je členem dílny Slávka Janouška. Na festivalu Zahrada 2011 se stal absolutním vítězem diváckého hlasování. V současné době natáčí své druhé CD. Společný večer zahájí turnovský písničkář Ondřej Halama. KC Střelnice – foyer, začátek v 19.30 hodin, vstupné 100 Kč na místě, v předprodeji 80 Kč.

Pátek 9. března
* VEČER NA SBOŘE – VEČER PRO JANA.
Benefiční pořad k 90. narozeninám významného turnovského výtvarníka, sochaře, malíře a spisovatele Jana Solovjeva. Hostem večera bude již tradičně herec a recitátor Alfréd Strejček a další hosté. Hudební doprovod Martin Hybler. Součástí večera bude také slavnostní vyhlášení Krále čtenářů – Čtenáře roku města Turnova. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.
n201202291209_vakci_29_012_akcebrezen* MORČATA NA ÚTĚKU (www.morcatanauteku.cz) a TŘI SESTRY BANDITOS (www.revival.cz). Kulturní dům Pěnčín u Turnova. Začátek ve 21.00 hodin, cena vstupenek v předprodeji 180 Kč, na místě 200 Kč. Předprodej probíhá v restauraci KD Pěnčín a v B.B. – bowling baru v Žižkově ulici v Turnově. Možná doprava sedmimístným autem z Turnova a okolí (tel. 721 594 849). Sponzoři: Rekuper, Mencl Guss s.r.o., Jiří Bláha, Pivovar Svijany, Top Design, Řeznictví Krejcarovi, Profi Car Cleaning. Mediální partner: RCL.

Sobota 10. března
* ČTENÍ NÁS BAVÍ.
Společné sobotní čtení pohádek, hádanek a příběhů pro rodiče s dětmi – doplněno tvůrčí výtvarnou dílnou na téma Moje knížka. Dětské oddělení knihovny, začátek v 10.00 hodin.
* JEZINKY – BEZINKY aneb Tři pohádky o Smolíčkovi. Zájezdové loutkové divadlo ELF Praha uvede rozpustilou pohádkovou taškařici s hudbou Václava Zemana na motivy Karla Jaromíra Erbena, Aloise Mikulky a Františka Hrubína. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, hraje Dechová hudba Český ráj. Víceúčelová budova (hasičárna) v Daliměřicích. Začátek v 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz.
* III. MĚSTSKÝ PLES. Město Turnov zve své občany i obyvatele okolních obcí na další reprezentační ples. K tanci i poslechu bude hrát Orchestr Ladislava Bareše, vystoupí Karel Vágner, předtančení a taneční vstupy zajistí TaPŠ ILMA, na programu je i světelná show Josefa Marka a bohatá tombola. Zajištěno je drobné občerstvení na každý stůl, celým večerem provází Ilona Šulcová. Předprodej vstupenek v KC Střelnice, místa k číslovaným stolům. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 250 Kč.
* NARUBY BAND hraje k poslechu a tanci – taneční „pobava“. Začátek ve 20.00 hodin v sále radnice v Rovensku pod Troskami.

Pondělí 12. března
* POHOVKA V.
Pohovku na divadelním jevišti tentokrát obsadí skvělý herec Bob Klepl. Spolu s ním samozřejmě uvidíte Iva Šmoldase, který celý pořad vede, a Pavla Půtu s hudebním doprovodem. Zlevněné vstupenky pro seniory jsou k dispozici na sociálním odboru turnovské radnice. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 150 Kč v předprodeji, 170 Kč na místě.

Úterý 13. března
* Cestovatelský klub: JORDÁNSKO A SÝRIE.
Biblické příběhy, ztracená města… Vyprávění a promítání MUDr. Heleny Boháčové, která oblast navštívila v nedávné době a má tedy aktuální poznatky i o současném dění. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Středa 14. března
* INSPIRACE (NEJEN) JAPONSKEM.
Duo japonských umělců, kteří v naší republice v roce 2012 představují jeden ze svých pořadů, tvoří klavíristka Julia Marina Okaji a hráč na japonské tradiční bambusové nástroje Seizan Ósako. Program je doprovázen zajímavým průvodním slovem. Pro návštěvníky jsou připraveny pamětní listy s podpisy umělců. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 120 Kč v předprodeji, na místě 140 Kč. POZOR!!! AKTUALIZACE – tento koncet je pro nemoc zrušen!!!

Čtvrtek 15. března
* TOULKY JIZERKAMI.
Pořad spojený s promítáním fotografií a relaxační hudbou v podání fotografa Petra Najmana z Rokytnice nad Jizerou. Doplněno čtením z cestopisných knih a dalších témat dle zájmu. Klubovna DPS Výšinka, začátek ve 14.00 hodin. Stejný pořad bude v tutéž dobu zopakován v úterý 20. března v klubovně DD Pohoda a v pondělí 26. března v klubovně penzionu v Žižkově ulici.

Pátek 16. března
* MATURITNÍ PLES SUPŠ a VOŠ Turnov.
Hrají Veselí pozůstalí. Začátek v 18.00 hodin v KC Střelnice. Předprodej na tel. 776 637 706 nebo 481 321 232.

Pátek 16. – neděle 18. března
* XXII. ročník regionální postupové přehlídky amatérských loutkářských souborů TURNOVSKÝ DRAHOKAM. Městské divadlo. Program přineseme v samostatném článku.

Pátek 16. a sobota 17. března
* Divadelní představení v podání spolku rovenských ochotníků, komedie Marca Camolettiho NA SPRÁVNÉ ADRESE. Ztřeštěná komedie o tom, že někdy nestačí jen podat si inzerát a přijít na správnou adresu. Režie Bc. Jiří Bíma. Sál radnice v Rovensku pod Troskami, začátek v 19.30 hodin.

Sobota 17. března
* TJ Sokol Přepeře pořádá TRADIČNÍ ŠIBŘINKY
v rázu: FERDA MRAVENEC A JEHO KAMARÁDI. Hraje Prorock. Sokolovna Přepeře, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 80 Kč, masky 50 Kč.
* VALNÁ HROMADA občanského sdružení Dědina v Tatobitech. Začátek ve 14.00 hodin v restauraci U Studničků.
n201202291209_vakci_30_012_akcebrezen* MADAM COLOMBOVÁ ZASAHUJE ANEB KAM ZMIZEL TEN DIAMANT? Premiéra divadelní hry Obnoveného divadelního spolku Jirásek. Sál hospody v Olešnici, začátek v 18.00 hodin. Od 20.00 hodin navazuje DIVADELNÍ BÁL s tombolou – k tanci a poslechu hrají Weltmaistro Band (lidové písně v podání českých rodáků z rumunského Banátu).
* VÁCLAV KOUBEK – koncert známého harmonikáře. Penzion Ráj ve Skokovech, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 100 Kč.

Neděle 18. března
* POHÁDKOVÁ NEDĚLE
. Výtvarná tvůrčí dílna pro rodiče s dětmi jako příprava na Noc s Andersenem 2012. Společně si vyrobíte pohádkové lampičky, převleky, nápisy a vše co bude třeba na pohádkový průvod a pohádkový kongres. Dětské oddělení knihovny, začátek v 9.00 hodin.

Úterý 20. března
* VEČER NA SBOŘE – MÍSTOPIS SRDCE.
Komponovaný pořad slova a hudby věnovaný spisovatelce Jarmile Glazarové k 111. výročí narození autorky s regionálními kořeny. Pořad připravil a průvodní slovo PhDr. Vlastislav Hnízdo, hudební doprovod Martin Hybler citace textů Eva Kordová a Petr Pešek. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.
* NAPOLEON S ROLNIČKAMI aneb Kterak Matěj o poctivost přišel (absurdní komedie). Matěj Poctivý, fantastická lidová veselohra od dramatika Arnošta Dvořáka a filosofa Ladislava Klímy, byl dne 22. 2. 1922 uveden na scénu Stavovského divadla v Praze. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 80 Kč.

Středa 21. března
* PODKARPATSKÁ RUS
– poslední ráj romantiků. Cestopisná přednáška o přírodních krásách tohoto regionu. Provází Pavel Bičiště. Kulturní sálek knihovny – čajovna, začátek v 18.00 hodin.

Čtvrtek 22. března
* TURNOVSKÝ ŠTĚK 2012.
Již 11. ročník oblastní přehlídky dětských divadelních představení. Turnovského Štěku se letos účastní osm souborů z Turnova a okolí. Program doplní inspirativní představení Tanečního studia Magdalena z Jablonce nad Nisou. Městské divadlo, začátek v 9.00 hodin.
* INTERNÍ KONCERT žáků ZUŠ Turnov. Koncertní sál školy, začátek v 17.00 hodin. Při této příležitosti budete mít jedinečnou možnost vidět nové varhany, které v tomto školním roce škola zakoupila. Vstupné dobrovolné.

Pátek 23. března
* RADŮZA.
Koncert oblíbené písničkářky bude tentokrát obohacen vedle vlastního doprovodu na klavír, akordeon či dudy o zvuk kapely v nástrojovém obsazení kytara, kontrabas, bicí, repertoár ovšem dál zůstává složený výhradně z vlastní tvorby. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné 280 Kč.
* SKAUTSKÝ PLES NEJENOM PRO SKAUTY. Na 11. ročníku plesu se můžete těšit na hudbu Veselých pozůstalých a na několik překvapení. A vězte, že skautský ples není jenom pro skauty a jejich známé… Sál SUPŠ ve Skálově ulici, začátek ve 20.00 hodin. Předprodej v prodejně v Kitty móda (Hluboká ulice) za 120 Kč, na místě 150 Kč.

Sobota 24. března
* TURNOVSKÁ MATEŘINKA 2012.
Festival hudebních, divadelních a tanečních představení dětí z mateřských škol z Turnova a okolí. V letošním 11. ročníku se představí pět mateřských škol. Velký sál KC Střelnice, začátek ve 13.00 hodin.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, hraje Turnovanka. Víceúčelová budova (hasičárna) v Daliměřicích, začátek v 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz.
n201202291209_vakci_31_012_akcebrezen* DRŮBEŽÍ NÁŘEZ. V pořadí třetí uvedení nové hry divadelního spolku Nakafráno pro velký úspěch u diváků určitě nebude poslední… Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 80 Kč.
* ZAHRÁDKÁŘSKÝ PLES, začátek ve 20.00 hodin v sále radnice v Rovensku pod Troskami.

Neděle 25. března
* JAZZOVÝ PODVEČER
v pizzerii Maškovka. Hrají: Jiří Stránský – sax, Ivan hájek – bass, Robert Tomáš – drums a Bohuslav Lédl – piano. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Úterý 27. března
* TOMÁŠ KLUS.
Vystoupení jednoho z nejoblíbenějších českých zpěváků současnosti. Těšit se můžete na tříhodinový sólový koncert pouze s doprovodem kytaristy Jiřího Kučerovského. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 390 Kč.

Pátek 30. března
* KABARET DIVIZNA v ulici 5. května.
Od 19.54 hodin zde hrají kapely: Mackie Messer Klezmer Band a Messeráček.
* PROTIDÁLNIČNÍ BÁL. Sokolovna Mašov, začátek ve 20.00 hodin. Předprodej na tel. 602 168 551 a e-mailu: romanrakosnik@seznam.cz.
* NA SPRÁVNÉ ADRESE – divadelní představení v podání spolku rovenských ochotníků. Ztřeštěná komedie o tom, že někdy nestačí jen podat si inzerát a přijít na správnou adresu. Režie Bc. Jiří Bíma. Sál v KD Modřišice – Podháj, začátek v 19.30 hodin, vstupné 25 Kč.

Pátek 30. a sobota 31. března
n201202291209_vakci_32_012_akcebrezen* NOC S ANDERSENEM 2012.
Bohatý program pro děti. Tradiční sraz v 16.30 hodin u Městské knihovny Antonína Marka, pohádkový průvod městem odtud vychází v 17.00 hodin na svou obvyklou trasu. Program je připraven v Kamenářském domě a v muzeu a dále na „spacích místech“ v jednotlivých školách a v knihovně. ZŠ v Žižkově ulici připraví stezku odvahy a další aktivity. Sobotní ukončení akce kolem 10.00 hodin dopoledne.

Sobota 31. března a neděle 1. dubna
* JARNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA
ručních prací a kreativity probíhá v prostorách obecního úřadu v Karlovicích. Otevřeno po oba dny od 10.00 do 17.00 hodin. K vidění bude spousta zajímavých věcí, jako například vyšívané obrázky, pletení, háčkování, patchwork, pedig, perníčky, figurky ze šustí a další.

Sobota 31. března
* SONGFEST.
Druhý ročník jarního festivalu nejen hudby je postaven na stálicích Feng-yün Song a Jaroslavu Duškovi. Akce se uskuteční v KC Střelnice. Doprovodný program začíná v 11.00 hodin – výtvarné dílny, čarokrámek, pěvecký sbor Carmina, Čmukaři, Na Židli, pohybová a bubenická dílna ad. Hlavní program začíná v 17.30 hodin – čajový obřad, Feng-yün Song, Martin Hybler, Ester Kočičková, Yellow sister, Miloš Vacík, šamanka Pavlína Brzáková, Budilova divadelní škola a další.
n201202291209_vakci_33_012_akcebrezen* KARBUNKULUS – premiéra veselohry spolku divadelních ochotníků Máj Tatobity. Kulturní dům Tatobity, začátek v 19.00 hodin. Vstupné 50 Kč, předprodej vstupenek od 15. března na Obecním úřadě Tatobity.
* PŘEPEŘSKÉ ROCKOVÉ JARO: V rámci prvního koncertu jara v místní sokolovně vystoupí chlumecká kapela KOMUNÁL (Komunální odpad – ta zde oslaví 20 let existence!) a mladoboleslavský SEVEN. Začátek ve 20.00 hodin. Na neděli 8. dubna tu připravují druhý koncert – VYPSANOU FIXU. Získejte volné vstupenky, konzumačky v hodnotě 100 Kč a svijany pack. Stačí, když potvrdíte svoji účast na akci na sociální síti Facebook a budete sdílet událost na své zdi. Více na www.facebook.com/akce.turnov

Úterý 3. dubna
* Cestovatelský klub: BARMA.
Slovem i obrazem provází liberecká cestovatelka Radka Tkáčiková. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Středa 4. dubna
* MUSICA DIVINA PRAGA.
Koncert duchovní hudby v nástrojovém obsazení varhany, barokní housle, loutna a soprán s repertoárem barokního a renesančního zaměření ze skladeb Václava Holana Rovenského, J. S. Bacha, H. I. F. Bibera, G. F. Händela, G. Ph. Telemanna v předvelikonočním období jistě potěší ucho i duši posluchače. Kostel sv. Mikuláše, začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč.

ZA HUMNY
* Čtvrtek 22. až sobota 24. března: EUROREGION TOUR 2012 – 12. ročník veletrhu cestovního ruchu. Eurocentrum Jablonec nad Nisou. Výstavy, promítání, soutěže, nabídky. Více na www.eurocentrumjablonec.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.