EXHIBICIONISTA DĚSÍ CYKLISTKY NA TURNOVSKU

0

Již šest velmi podobných případů v posledních týdnech řeší turnovští policisté. Scénář je stále stejný: Pár metrů před projíždějícími cyklistkami, což mohou být mladé dívky i zralé ženy, vyskočí z křoví muž, který má na sobě pouze boty, sluneční brýle a kšiltovku. „Zaznamenali jsme tyto případy mezi autobusovým nádražím a Dolánkami na cyklostezce u náhonu a v Rývových sadech. Také v Nudvojovicích v tzv. údolí lásky a v Mokrém u Všeně. Muž naštěstí není nebezpečný, to bych chtěl zdůraznit, aby nevznikla nějaká panika. Pouze je svlečený. Před zaskočenými ženami udělá piruetu a zase zmizí,“ uvedl Milan Drahoňovský, velitel turnovského obvodního oddělení Policie ČR.

Jak ale dodal, z praxe je známé, že to nemusí skončit pouze u těchto projevů, může jít pouze o počátek nějaké dušení choroby, proto by bylo dobré muže co nejdříve odhalit a přimět k léčení. „Pouze v jednom případě žena okamžitě zavolala na linku 158, ihned jsme vyjeli na místo, ale muž nám unikl. V ostatních případech jsme se o incidentu dozvěděli až po několika dnech, což už má malou vypovídací hodnotu,“ zdůraznil Drahoňovský.

Když proto zejména kolem cyklostezek v okolí Turnova a na odlehlejších místech zaznamenáte muže spíše mladšího věku, který se bude podivně chovat, okamžitě kontaktujte orgány policie, jen tak může být dotyčný dopaden. Policisté nicméně tyto skutečnosti nepodceňují a na dopadení muže připravili několik dalších opatření. Zaznamenáno bylo zatím jen šest případů, ve skutečnosti jich ale může být mnohem víc, protože ženy incident neohlásily.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.