PLAVEME NA SLET — PRVNÍ AKCE ŽUP LIBERECKÉHO KRAJE VE SLETOVÉM ROCE 2018

0

V libereckém plaveckém bazénu se konala úvodní z akcí sokolského sletového roku 2018. Pod heslem „Plaveme na slet“ jsme si vytkli za cíl společnými silami zdolat vzdálenost mezi Libercem a Prahou. Navzdory krásnému počasí a ideálním podmínkám pro zimní sporty dorazilo celkem 184 členů z 16 sokolských jednot Libereckého kraje, tj. ze žup Ještědské, Jizerské a Krkonošské — Pecháčkovy.

Každý se přičinil svou špetkou. Uplaváno bylo celkem úctyhodných 170,60 km (tj. 3 412 × 50m bazén), největší měrou se o to zasloužila štafeta Sokola Frýdštejn v čele s Ladislavem Náhlovským, který sám zdolal úžasných 5,5 km. V doplňkových jízdách na tobogánech úřadovalo nejvíce družstvo Sokola Chrastava (216 jízd), přičemž celkem jsme sklouzli 657 malých (107 m) a 468 velkých tobogánu (150 m), což v součtu činí dalších 140,5 km. Početně nejvíce zastoupená byla župa Ještědská, která „naplavala“ nejvíce — 105,5 km. Do Prahy jsme tedy nejen doplavali (a vrátili se zpět), ale i doklouzali po zadku!

Tělocvičná jednota Sokol Turnov na tuto akci odjela s počtem 20 členů. K celkovému součtu uplavaných kilometrů přispěla vzdáleností 17,70 km. Přidala také 34 malých tobogánů a 21 velkých tobogánů. Za Sokol Turnov největší vzdálenost uplavala Jitka Maierová, která dokázala zdolat 80 bazénů.

Kateřina Čermáková, Tělocvičná jednota Sokol Turnov
www.sokolturnov.cz

Sokol Turnov vznikl v roce1863 a od svého počátku patřil mezi několik prvních mimopražských jednot. Usiluje nejen o tělesnou zdatnost, ale také o vzdělávání členů. O výchovu člověka zdravého se zájmem o pohyb a sport. Snaží se své členy vychovávat nejen od raného dětství, ale také si je udržet až po kategorii dospělých a seniorů.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.