STARTUJE NOVÝ PROJEKT NA PODPORU ZAČÍNAJÍCÍCH PODNIKATELŮ

0

Projekt je určen pro rodiče pečující o děti do 15 let, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní, ve výpovědní lhůtě nebo jim ztráta zaměstnání bezprostředně hrozí. Do projektu se ale mohou zapojit i ti, kteří už podnikat začali. Pro ně je připraven individuální poradenský program. Projekt je realizován občanským sdružení Spirála Turnov, jeho partnerem pro Turnov je Centrum pro rodinu Náruč o. s. Projekt Na vlastní noze je financován Evropským sociálním fondem prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státním rozpočtem České republiky.

Vstup do projektu a veškeré aktivity s ním spojené jsou bezplatné. Součástí projektu Na vlastní noze jsou besedy s odborníky na podporu podnikání a dva vzdělávací moduly sestavené tak, aby budoucí podnikatele naučily vše potřebné, počínaje sestavením podnikatelského plánu a finanční rozvahy, průzkumem trhu, tvorbou webových stránek, PR a marketingem i rozvojem komunikačních dovedností. Vzdělávání pokračuje legislativním rámcem podnikání ČR, daňovou problematikou a slaďováním rodinného a pracovního života. Ke každému tématu je možné domluvit si individuální konzultaci s odborníkem v daném oboru. K projektu patří i workshopy na téma „Dobré praxe v podnikání “ a „Rodina není překážkou podnikání“, jejichž součástí je setkání s podnikateli, kteří již úspěšně podnikají a mohou zodpovědět praktické dotazy.

Až osm měsíců po zahájení podnikání mohou účastníci projektu využívat individuální poradenství a eliminovat tak možné chyby, kterých by se mohli hned v začátku podnikání dopustit.

Tím ale výhody pro účastníky projektu nekončí. Budoucí podnikatelé získají příspěvek na jízdné, příspěvek na hlídání dětí a závislých osob (po předložení účetního dokladu) a budou mít možnost bezplatně využívat vybavenou kancelář.

Od září 2012 projekt úspěšně probíhá v České Lípě a v Jablonci nad Nisou, kde je o něj takový zájem, že bude od ledna 2013 s největší pravděpodobností otevřena již třetí skupina.

Ve středu 19. prosince se uskuteční první beseda s tématem „Nebojte se podnikat“ s koordinátorkou centra podpory podnikání, Bc. Alenou Závorkovou, a expertkou na podporu podnikání, Ing. Janou Rakoncajovou. Na besedě se zájemci dozví detailní informace o projektu a dostanou odpovědi na všechny otázky týkající se projektu Na vlastní noze.

Více informací najdete na www.navlastninoze.eu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.