TURNOVSKÝ ŠTĚK 2010: ZÁJEM DĚTÍ O DIVADLO STOUPÁ

0

Devět vystupujících souborů z Turnovska, ale i ze Semilska a Železnice na Jičínsku pořádně prověřilo pořadatelské schopnosti turnovského střediska pro volný čas Žlutá ponorka v Husově ulici. V pátek 12. března se zde uskutečnil v pořadí 9. ročník oblastní přehlídky dětských divadel Turnovský štěk. „Příští jubilejní ročník uděláme v divadle, ať to stojí, co to stojí,“ poznamenal v narážce na prostorové možnosti střediska a cenu pronájmu divadla ředitel Žluté ponorky Karel Štrincl. Před lety přehlídka začínala se dvěma třemi vystupujícími, nyní počet účinkujících rok od roku stoupá, což je pro všechny potěšitelné. Přehlídka je postupová, nejlepší soubory se účastní krajského kola v Liberci.

n201003131919_rep_033_010_stek„Takové setkání má přirozeně smysl, je dobré, když děti vidí představení i dalších souborů, může je to velmi obohatit. V poslední době mám pocit, že zájem o to, hrát divadlo, mezi dětmi stoupá. Já doufám, že jim to vydrží a v dospělejším věku pak ty nejlepší přivítáme i renomovaných divadelních souborech,“ řekla Daniela Weissová, jedna z porotkyň soutěže (mj. soubor Čmukaři). Podle ní je vidět, že i stoupá úroveň dramatických kroužků při základních uměleckých školách, z konkrétních představení Turnovského štěku 2010 ji zaujal zejména soubor Pampalin ze ZUŠ Turnov s generačním představením „Pády Medarda Koukola“ a „Příběh jedné čtvrti“ o dětské šikaně ve školách, se kterým do Turnova přijeli žáci ZŠ ze Železnice.

n201003131919_rep_034_010_stekOdborná porota udělila dvě ocenění, a sice turnovskému loutkářskému souboru Na Židli za představení „O zlé koze“ – porota ocenila zejména práci s loutkami, druhé ocenění patří právě zmíněné škole ze Železnice. Postup do krajského kola „vybojoval“ loutkářský soubor Na Židli s představením s názvem „To“, druhým postupujícím je soubor Pampalin ze ZUŠ Turnov.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.