TURNOVSKO LYŽUJE

0

Neděle 22. ledna. Zatím vrchol letošní zimy. V Turnově kolem půl metru sněhu, teplota těsně pod bodem mrazu, sluníčko celý den. Horská střediska minimálně o několik desítek obyvatel Turnova zcela jistě přišla, perfektně zalyžovat se totiž dá nejen ve Struhách, ale také na čtyř a půlkilometrovém okruhu připraveném pro běžky skútrem Klubu lyžařů Turnov. Na běžecké tratě se můžete nejlépe napojit nahoře na sjezdovce a také u Třech svatých nad sídlištěm Výšinka.

Parkoviště u hvězdárny bylo v neděli 22. ledna plné po celý den, na okruhu se v průběhu dne vystřídaly odhadem dvě tři stovky lidí. Podle jejich hodnocení je trať velmi dobře připravená, jsou z ní krásné výhledy na město, na Český ráj k Troskám a směrem ke Kozákovu. Škoda, že nějakého podnikavce nenapadlo u Třech svatých zaparkovat karavan s horkým čajem a drobným občerstvením, o zájemce by jistě neměl nouzi. Zimní počasí se sluníčkem vydrží podle meteorologů nejméně dalších sedm až deset dnů, druhý vrchol lyžařské sezony tak v Turnově můžeme očekávat o posledním lednovém víkendu.

201701222011_rep_06_017_lyze

V neděli 22. ledna bylo plno také na sjezdovce ve Struhách. Zaplněné parkoviště, hlavně dopoledne poměrně velká fronta u vleku. Lyžařské podmínky výtečné, sjezdovka profesionálně upravená, fungující zázemí s toaletami a občerstvením. Areálem za den postupně prošlo odhadem víc než šest stovek lyžařů. Sjezdovka je ve všedních dnech v provozu od 15.00 do 21.00 hodin, o víkendech, svátcích a o prázdninách od 9.00 do 21.00 hodin. Areál disponuje technikou na umělé zasněžování, 300 metrů dlouhá sjezdovka s převýšením 50 metrů je denně upravována rolbou.

201701222011_rep_07_017_lyze

A nejen Turnov žije bílým sportem. Běžecké tratě jsou prakticky u každé obce. Upravená trať je u Ohrazenic, běžecká stopa vede tradičně mezi Podhájí, Modřišicemi a Mašovem, běžkaři vyšlapali trasu z Turnova kolem Sedmihorek až do Podtroseckých údolí. Na běžkaře narazíte v Hruboskalském skaláku, kolem Lomnice nad Popelkou je v provozu vyhlášená Lomnická lyžařská magistrála s až 35 kilometry upravených běžeckých stop. Napojíte se na ni třeba na Zeleném háji či u Tuhaně.

Další snímky z neděle 22. ledna v Turnově najdete na Facebooku TvA – ZDE

201701222011_rep_08_017_lyze

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.