TURNOV TANČÍ!

0

Se zprovozněním nového kulturního domu Střelnice byly opakovaně problémy s provozováním tanečních. Veřejnost to často i kritizovala, že máme dům za 200 milionů a turnovské děti se učí tančit v Pěnčíně. Mělo to několik důvodů. Od ryze osobních po objektivní, protože mj. pěnčínský sál je větší a zejména na prodloužené a věnečky se dostane na více rodinných příslušníků. „Taneční jsme v nové Střelnici udělali po jejím otevření dvakrát, potom jsme se nedokázali domluvit na pokračování, kulturní centrum a zastupitelé chtěli vyzkoušet taneční ve vlastní režii,“ říká Ilona Šulcová, majitelka známé Taneční a pohybové školy ILMA. Nyní se pod jejím vedením po tříleté odmlce taneční na Střelnici opět vrací.

„Došlo tady k několika žádoucím změnám, ve velkém sále je k dispozici elevace – tedy zvýšené sezení pro rodinné příslušníky, byl vybudován vchod z hlediště do zákulisí a spousta dalších drobností, které Střelnici pro pořadatele akcí vylepšily a zpříjemnily. Jako turnovská rodačka a patriotka jsem moc ráda, že mohu jarní taneční uspořádat zase v rodném městě. Poděkování patří všem, kteří byli nakloněni nové dohodě s naší taneční školou, zejména chci poděkovat oběma současným místostarostkám, které jsou shodou okolností absolventkami našich tanečních kurzů, že byla dohoda dovedena do zdárného konce. Za mnoholetou vstřícnost  nesmím však zapomenout poděkovat také obci Pěnčín,“ doplňuje Ilona Šulcová. První letošní kurz byl na Střelnici zahájen ve čtvrtek 10. března.

n201603161619_rep_48_016_tanecni

n201603161619_rep_49_016_tanecni

n201603161619_rep_50_016_tanecni

Z důvodu menší kapacity sálu probíhají letošní kurzy ve třech skupinách po 40 párech, další kurz ILMA pořádá v Pěnčíně, kde se soustředí děti z okolních obcí od Mnichova Hradiště přes Český Dub a Hodkovice nad Mohelkou po Malou Skálu a Železný Brod. „Jsou to letos logisticky jedny z nejsložitějších tanečních, protože samozřejmě nechceme trhat třídní kolektivy. V Turnově je navíc poměrně dlouhá plesová sezona a my zase na druhou stranu nechceme taneční natahovat až do konce června. Děkujeme za vstřícnost kulturnímu centru, protože dát dohromady volné termíny na velkém sále bylo docela složité,“ uvádí Ilona Šulcová. Jak doplňuje, taneční ILMY jsou poslední dva roky už prestižní regionální záležitostí. Po příchodu dětí ze Železného Brodu zahrnují zájemce z opravdu širokého okolí. „Sázíme na kvalitu, máme dostatečný počet lektorů přímo mezi dětmi v sále, jsme možná trochu přísnější pořadatelé než v jiných tanečních školách, ale já jsem perfekcionistka, vždy je pro mě rozhodující kvalita. Mám vyzkoušeno, že lidé na to slyší, což se ostatně ukázalo i v tom, že i když byla k dispozici jiná nabídka, tak děti šly za námi. Mám vždy dobrý pocit, když taneční kurzy končí, že jsme děti, které se často vůbec neuměly na parketu pohybovat, naučili nejen tanečním krokům, ale i základům společenského chování, což je důležité pro jejich další život.“

n201603161619_rep_51_016_tanecni

n201603161619_rep_52_016_tanecni

n201603161620_rep_53_016_tanecni

První taneční TaPŠ ILMA uspořádala v roce 1993. Letos jsou to tedy již třiadvacáté kurzy.  „V našem městě a okolí je kolem tanečních vždy krásná atmosféra. Není v jiných městech běžné, aby se do tanečních přihlásilo 99 procent dětí daného ročníku. Je to částečně i tím, že jsou tady taneční na jaře, a tak deváťáci přicházejí spontánně v celých třídách. Stejně tak studenti gymnázia. Ta dlouhá, námi držená tradice, kterou založili již naši předchůdci, je pak vidět na plesech. Mladí si nechodí sednout, když se hraje třeba čača, ale zůstávají na parketu. Turnov prostě tančí a tančit umí!“ dodala Ilona Šulcová.

Další snímky ze zahajovací první lekce prvního letošního kurzu najdete na facebooku TvA ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.