TURISTICKÁ SEZONA V ČESKÉM RÁJI ZAHÁJENA

0

Na pět tisíc návštěvníků se zúčastnilo celodenní akce Český ráj dětem, kterou je zahajována turistická sezona v Českém ráji na Turnovsku. Letos se uskutečnil již dvanáctý ročník této akce, která je vždy pořádána poslední víkendovou sobotu v dubnu. Letos tedy 25. dubna. Na trasu, která vedla z Lázní Sedmihorky Hruboskalským skalním městem do areálu Šťastné země, vyrazili někteří nedočkavci již před oficiálním startem. Na trase čekaly na účastníky všetečné otázky, postavičky z českorajských pověstí s úkoly, žáci ZŠ z turnovské Žižkovy ulice měli připraveno divadelní představení. Otázky pomáhali svým ratolestem luštit i rodiče. Vždyť turistická hra: Za pověstmi Českého ráje, ze které otázky vycházely, je určena pro celou rodinu.

Bohatý kulturní program a rukodělné dílny byly připraveny v cíli pochodu, v areálu Šťastné země. Zde také převzal král Granát s královnou a celou svojí družinou z rukou starostky Karlovic Vlasty Špačkové vládu nad pohádkovou krajinou Českého ráje na nadcházející turistickou sezonou. Setkání se zúčastnili i zástupci Libereckého kraje, města Turnov a Sdružení Český ráj, kteří účastníky pozdravili.

n201504262040_rep_54_015_sezona

n201504262040_rep_55_015_sezona

n201504262040_rep_56_015_sezona

Akce je organizačně hodně náročná, proto chci poděkovat všem, kteří se na jejím průběhu podíleli. Poděkování patří i partnerům, od kterých malí putovatelé získali hodnotné ceny. Účastníkům přišla k chuti i dopolední a odpolední svačinka v podobě sladkých lineckých sušenek či loupáčků. Poděkování patří společnosti Bus Line, která zajistila autobusy a odvážela i rozvážela po skončení akce účastníky, a Policii České republiky za vydatnou organizační pomoc,“ uvedla za pořadatele Eliška Gruberová z organizace Turnovské památky a cestovní ruch. Ta si tradičně zahrála na královnu společně s Petrem Zárubou, kterého si, jak s úsměvem připomněl, již děti s panem králem pletou i v běžném životě.

n201504262040_rep_57_015_sezona

n201504262040_rep_58_015_sezona

n201504262041_rep_59_015_sezona

„Šťastná země je pro tuto akci ideální, neboť poskytuje množství různých atrakcí pro děti včetně nezbytného zázemí. Vstup do areálu byl navíc zdarma. A přálo nám i počasí. Jsem ráda, že se akce vydařila, a věřím, že se vydaří i celá letošní turistická sezona. Kde jinde může být lépe než v ráji, že?“ dodala Gruberová.
 
Akci Český ráj dětem 2015 pořádaly Turnovské památky a cestovní ruch, p. o. města Turnov, město Turnov a Sdružení Český ráj.

Další fotografie najdete v samostatném albu na Facebooku TvA – ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.