SKATEPARK U MAŠKOVKY ŽIJE

0

Léta místní komunitou „skejťáků“ vyhlížený areál v těsném sousedství koupaliště v Maškově zahradě žije prakticky každý den. Chodí sem všechny generace, od nejmladších, kteří s tímto sportem teprve začínají, až po zkušené borce. „Moc si přeju, aby tahle subkultura ve městě pořád žila. Sice si pokaždé nadávám, že jsem do toho s pár kamarády zase šel, ale myslím, že alespoň jednou ročně tady uspořádat větší závody, a tím i dát o sobě vědět, stojí za to,“ hodnotí za pořadatele Sváťa Vorel.

V sobotu 22. června se na start třetího ročníku skateboardingových závodů postavila dvacítka jezdců, nejmladšímu bylo šest let, nejstaršímu 37. I na tom je vidět, jak širokou základnu tento atraktivní sport má. „Z pohledu organizátora hodnotím tuto akci víc než kladně. Jak přístup města Turnov a velkou pomoc od teamu Maškovy zahrady, tak celkový průběh od začátku závodu po koncerty kapel na závěr. Počasí nám přálo a podle ohlasů se lidi bavili. Kapely i přes to, že odjely bez honoráře, přislíbily účast na dalším ročníku, tak jsme možná založili novou tradici,“ shrnul Sváťa Vorel. Jak s nadsázkou doplnil, ještě by to chtělo zastřešit skatepark, aby šlo závodit i za deště, ale to je daleká hudba budoucnosti.

PARADISE SK8 CONTEST VOL. 3. – třetí ročník skateboardingových závodů, skatepark Turnov v sousedství koupaliště v Maškově zahradě, sobota 22. června 2019:
* 1. místo v kategorii street do 15 let: Olcek Harbich (Česká Lípa).
* 1. místo street nad 15 let: Karel Raichl (Mladá Boleslav / Praha).
* 1. místo v kategorii death race: Ervin Musil (Mělník).
* Nejlepší trick: Lukáš Náhlovský (Turnov).
* Ollie contest (skok do výšky): vyhrál Adam Pelc (Turnov) s výškou 86 cm.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.