Ve středu 6. a čtvrtek 7. února byla turnovská hala TJ ve Skálově ulici svědkem dvou čtvrtfinálových a jednoho semifinálového utkání Českého poháru v basketbale. Nic podobného se tu zatím nekonalo. Byť pořadatelé byli v očekávání ještě vyšší návštěvnosti – volná místa v hale ještě byla – i tak jsou zhruba tři stovky diváků na zápas patrně rekordem návštěvnosti zdejší haly. Místa k sezení byla tentokrát kromě tribuny a balkonu také připravena kolem hrací plochy, takže diváci měli bezprostřední kontakt s nejlepšími hráči Mattoni NBL v této zemi.
A bylo na co se dívat. Ve všech třech utkáních se hrál rychlý atraktivní basketbal, který se divákům musel líbit. V prvním utkání Děčína s Ostravou navíc za Děčín nastoupil turnovský odchovanec Honza Jiřiček, který byl na palubovce hodně vidět. Jeho tým v turnovské hale hrál tak s velkou diváckou podporou. Přesto ze zápasu odcházeli šťastnější hráči Ostravy, kteří zvítězili 84:77. „Moc děkuji turnovským fandům za podporu, byla hodně slyšitelná, před takovou diváckou kulisou jsem v domácí hale ještě nehrál. Jen škoda té prohry, na vítězství jsme měli, je nám to všem moc líto, že končíme a jedeme domů,“ shrnul pro TvA Jiřiček. Ten v rámci basketbalového svátku ještě v tom samém dni dopoledne spolu s bývalým hráčem a trenérem nejvyšší basketbalové soutěže Dominikem Feštrem navštívil sportovní třídu ZŠ ve Skálově ulici, kde besedovali s žáky na téma, jaké to je být profesionálním sportovcem.
Mezi dvěma čtvrtfinálovými pohárovými zápasy se ve středu uskutečnilo také slavnostní zahájení. Starostka města Hana Maierová přivítala všechny čtvrtfinálové týmy a dívky z pěveckého sboru Carmina pod vedením Martina Hyblera zapěly národní hymnu. To už jen podtrhlo opravdu výjimečný sportovní zážitek. V následném druhém utkání Nymburka s Kolínem se radovali favorizovaní Nymburští, kteří zvítězili 101:68.
Ve čtvrtek se v Turnově v semifinále utkaly týmy Pardubic a Prostějova. A opět se Pardubičtí mohli v turnovské hale cítit jako doma. Hraje za ně totiž další zdejší odchovanec Josef Příhonský. I on je platným členem úspěšného týmu, i jemu domácí hala tleskala. Na rozdíl od Jiřička ale z boje odcházel s vítězstvím 106:93.
Finále Českého poháru se uskutečnilo v pátek 8. února Liberci. Zde v souboji o 3. místo zvítězila Ostrava nad Prostějovem 93:82. Ve finále se utkaly týmy Nymburka a Pardubic. Nymburští zvítězili těsně 87:83 a stali se posedmé za sebou a celkem podeváté v historii vítězi Českého poháru.
K svátku českého basketbalu tentokrát Turnov a především zdejší pořadatelé z basketbalového oddílu a TJ přispěli velkou měrou!








