I V ZIMĚ A MRAZU SE NA NÁVŠTĚVNÍKY TĚŠÍ SYCHROVSKÝ ZÁMEK, JINDE SE GRUNTUJE A SMÝČÍ

0

Během zimních měsíců se na většině hradů a zámků gruntuje, dolaďují se detaily na prohlídkových trasách, ale také se třeba drátkují parkety, plánují se kulturní akce na sezonu, domlouvají se služby průvodců a další a další činnosti, které souvisí s provozem objektu. I tak ale mohou milovníci památek na některé objekty zavítat. Například v Libereckém kraji je zpřístupněn zámek Sychrov. Co se děje na zámku v zimě? To mají všichni zaměstnanci dovolenou? A zámek je zavřený a nic se v něm neděje? Tyto dotazy slýchávají průvodci našich památek velmi často, a proto dnes dáme nahlédnout za zavřené brány našich objektů.

Období před otevřením památky pro veřejnost je ve znamení tzv. generálních úklidů. Znamená to, že se vždy celá místnost vystěhuje, ošetří se podlahy, umyjí lustry, okna, ostění, vyperou se závěsy, ošetří se nábytek, nablýská se porcelán. Od domácího úklidu se ten zámecký liší tím, že se pracuje ve výškách, používají se speciální přípravky a hlavně – v místnostech je zima. Zaměstnanci jsou tedy na generální úklid vyzbrojeni nejenom úklidovými prostředky, košťaty na pavučiny atp., ale velmi často mají třeba čepice a šály, pochopitelně zimní bundy. Úklid se netýká pouze návštěvnické trasy, ale samozřejmě chodeb, zázemí pro návštěvníky, toalet ad. Kromě úklidu se také maluje, provádějí se drobné opravy, nebo naopak stavební práce většího rozsahu, pokud to počasí a požadovaná technologie dovolí. Úklid zámku, jež má třeba sto místností, se počítá na týdny. Kromě úklidu dochází k doplňování prohlídkových tras, protože během roku se často vybádá nový poznatek k danému objektu, rodině, která na něm žila, nebo je navrácen původní mobiliář. Probíhají také inventury, které při obsáhlém mobiliárním fondu, jež může čítat desetitisíce kusů předmětů, trvají i měsíce.

Kromě úklidu objektu a práce v něm se také plánuje a domlouvá kulturní program, vymýšlí se oživení prohlídek, nasmlouvávají se externí průvodci. Nezbytnou součástí přípravy na sezonu jsou také administrativní záležitosti, jako jsou návštěvní řády, webové stránky atd., objednávají se suvenýry, zadává se tisk pohledů, dojednává se spolupráce s cestovními kancelářemi. Nesmí se ale zapomenout třeba ani na opravy laviček, objednání odpadkových košů, výrobu nových cedulí…
„Někdy mám pocit, že mimo sezonu je práce více, než když naše památky otevřeme. Všichni kasteláni chtějí mít objekt vyšperkovaný, naklizený, připravený pro návštěvníky – a když potom plánuji poradu, je těžké najít termín. Neboť kromě všeho výše citovaného také probíhají různá školení, ale i výběrová řízení, jednání… Ale můj povzdech je spíše k úsměvu, jsem velmi rád, že jsou kolegové tak pilní a přípravy na sezónu skutečně nepodceňují. Na druhou stranu je toto období jediné, kdy zaměstnanci hradů a zámků mají běžný pracovní týden s volnými víkendy, tedy až na ostrahy objektů. Ve chvíli, kdy nastane sezona, je na většině objektů zavíracím dnem pouze pondělí a zaměstnanci si mezi sebou domlouvají služby tak, jak je to obvyklé v profesích, kde je potřeba zajistit nepřetržitý provoz,“ přibližuje Miloš Kadlec, ředitel NPÚ, ÚPS na Sychrově, v jehož dikci je celkem 18 památek v kraji Libereckém, Pardubickém a Královéhradeckém.

I přes vše popsané se najdou památky, kam mohou návštěvníci zavítat v zimě. V našem regionu je to zámek Sychrov s celoročním provozem. Otevřeno je zde i v pondělí, a to od 10.00 do 14.00 hodin, kdy prohlídky pro jednotlivce vycházejí v 10.30, 11.30, 13.00 a ve 14.00 hodin. V nabídce je základní trasa, která připomíná dobu  knížete Kamila z Rohanu, k dispozici je také Klenotnice, trezorová místnost s plastikami z drahých kovů a kamenů turnovského rodáka Františka Khynla. Fungují zde obchůdky i restaurační zařízení. (www.zamek-sychrov.cz).

(Lucie Bidlasová, pracovník vztahů k veřejnosti,  NPÚ ÚPS na Sychrově,  bidlasova.lucie@npu.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.