NOVÁ TURISTICKÁ SEZONA BYLA ZAHÁJENA

0

Přes čtyři tisíce lidí se zúčastnily tradičního zahájení turistické sezony v Českém ráji. To se letos v sobotu 26. dubna uskutečnilo již po jedenácté. Předchozí trasy putování návštěvníky zavedly na Hruboskalsko či do Rovenska pod Troskami a do Šťastné země, nyní je již po několikáté přivítalo Maloskalsko. „Letos jsme využili dokončenou trasu cyklostezky Greenway Jizera z Turnova do Malé Skály,“ přiblížila Eliška Gruberová, vedoucí nové městské organizace Turnovské památky a cestovní ruch, která spolu s agenturou ARA akci připravila.

Na trase putování tradičně převažovaly rodiny s malými dětmi, a především pro děti organizátoři připravili různé poznávací soutěže. Žáci ze ZŠ v Žižkově ulici hráli divadlo, postavy z pověstí Českého ráje zkoušely děti a dospělé ze znalostí regionu, další zabezpečovali službu při startu a v cíli. Byl tu také pohádkový parní vlak a pohádkové autobusy, které účastníky z Malé Skály dopravily zpět do Turnova.

n201404262102_rep_57_014_zahajenisezony

n201404262102_rep_58_014_zahajenisezony

n201404262102_rep_59_014_zahajenisezony

„Akce je rok od roku organizačně náročnější, letos bylo vše komplikované tím, že putování probíhalo po obou březích řeky. Poděkovat bych chtěla všem, kteří se na akci jakkoli podíleli, poděkování patří také starostům všech obcí, kteří se na svém území snažili zabezpečit maximum. Od Turnova přes Rakousy, kde vzniklo výborné zázemí pro odpočinek i divadlo, po Malou Skálu, která má již s turisty mnohaleté zkušenosti,“ shrnula Gruberová, která bezprostředně po akci neskrývala uspokojení. Zahájení turistické sezony „Český ráj dětem“ je v posledních letech nejnavštívenější akcí v regionu!

V rámci akce se uskutečnila soutěž o zajímavé ceny. Jména vylosovaných najdete na www.infocentrum-turnov.cz. V turnovském infocentru na náměstí si také všichni mohou ceny vyzvednout.

Další snímky najdete na Facebooku TvA – ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.