MÓDNÍ TRENDY V TURNOVĚ NA DOSAH RUKY

0

Foyer v prvním patře KC Střelnice zaplnily v úterý 8. listopadu vpodvečer především ženy všeho věku. Konala se zde již tradiční podzimní módní přehlídka butiku Styl 2.0, který najdete v Palackého ulici. Modelky přítomným představily celkem 43 modelů, jednalo se především o modely pro chladné období a do společnosti. „V Turnově pořádáme módní přehlídky již několik let, kromě Střelnice i v atriu muzea. A protože jsme se vloni rozšířili o obchod v Liberci (Different’s), uspořádali jsme i přehlídku tam, a to konkrétně v Severočeském muzeu,“ říká majitelka obou butiků Zdenka Štrauchová.

Na Střelnici byly především k vidění outfity inspirované módními trendy. Které to na letošní sezonu jsou? „Prakticky všechny variace na ikonické kousky, jako jsou trenčkot nebo chanelovské sako – právě ta jeho hrubá textura je teď velice módní záležitostí. Trendem je i glamour z 80. let – poselstvím stylu glamour je okouzlit – třpytem, leskem a extravagancí. Je tu také návrat korzetů, třeba sladěných do večerních šatů. A úplným hitem budou v nadcházejícím období mini, resp. dokonce mikro sukně, které zakrývají jen to nejnutnější, možné je i viditelné spodní prádlo,“ vyjmenovává aktuální módní trendy Zdenka Štrauchová.

Mladé rebelky ocení návrat punku, stále moderní jsou kožešiny a nadýchané péřové kabáty v dlouhých délkách či inspirace motorkářskou módou. Módní budete i ve stylu oversize, který nás již několik sezon provází, stále není na ústupu. „Moje doporučení jako stylistky vypadá celkem jednoduše: Když budete mít kytičkované romantické šaty, zkuste je rozbít koženým křivákem nebo botami s objemnou podrážkou. Ke kalhotám s hrubou texturou bude nejlépe vypadat to úplně opačné – tedy jemná hedvábná halenka, a k elegantnímu kusu oblečení zkuste sportovní – třeba bílé kecky, na které jsme si už všichni docela zvykli,“ uzavřela Zdenka Štrauchová.

Snímky z módní přehlídky 8. listopadu

V kulturním programu módní přehlídky vystoupili: Věra Poláchová Kavanová, sólistka opery Divadla F. X. Šaldy v Liberci, na klávesy ji doprovodil Jiří Horčička.

Zdenka Štrauchová děkuje

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.