MOBILNÍ KLUZIŠTĚ SE LOUČILO (MOŽNÁ NAPOŘÁD, MOŽNÁ JEN NA CHVÍLI…)

0

22. prosince 2005 až 22. února 2015. Necelých deset let. A také 45 494 prodaných vstupenek, 845 dnů provozu za deset sezon, tisíc hodin věnovaných školám a třináct set různým sportuchtivým skupinám. Jedna generace turnovských teenagerů má natrvalo vzpomínky spojené s umělým kluzištěm u haly TSC u nádraží. „Před deseti lety jsme museli opustit vizi rychlého vybudování sportoviště v Maškově zahradě, které měl původně financovat pan Horáček. Ten ale zemřel a my jsme na radnici hledali možnost, jak zimní stadion s umělým ledem postavit. Proto jsme kývli na nabídku menšího kluziště, které se po sezoně vždy rozebere a hřiště potom slouží venkovním letním sportům. Kluziště stálo pět milionů bez daně, firma z Brna ho Turnovu prodala na splátky,“ vzpomínal letos 22. února vpodvečer při ukončení provozu kluziště bývalý starosta Milan Hejduk.

Na místě byla také dřívější starosta Hana Maierová. Ta připomněla dlouhou cestu od myšlenky k realizaci a zmínila i svůj loňský rozhodující hlas, díky kterému se v současné době v Maškově zahradě zimní stadion s koupalištěm staví. „Rozhodnutí jsem vzala na sebe, protože hrozilo, že se nebude stavět vůbec nic, a to by podle mého názoru byla velká škoda. Už vzhledem k vynaloženému úsilí a vynaloženým prostředkům,“ řekla Maierová.

201502232302_rep_22_015_kluziste

Tomáš Hocke bude ten, který má projekt sportoviště jako starosta dotáhnout do konce. „Přál bych si, abychom v Maškovce roky práce našich předchůdců zúročili a stavba se povedla. Současně vnímám diskuzi z posledních dnů, nechat si toto mobilní kluziště v záloze a podle toho, jak bude fungovat nový zimní stadion, který bychom měli otevírat letos 28. října, se rozhodneme o jeho dalším využití. Prodávat ho nyní určitě nebudeme,“ uzavřel Hocke.

201502232302_rep_23_015_kluziste

Místostarostka Petra Houšková za asistence jednatele Městské sportovní Turnov Jindřicha Kořínka poté předala symbolický finanční dar ze vstupného z posledního dne provozu mamince Vojty Fialy, kterému peníze poslouží jako příspěvek na nákup naslouchátek… Byli také vylosováni tři výherci, kteří získali permanentku do plaveckého bazénu na Výšince (vylosovány byly vstupenky 32, 67 a 46, jejich držitelé si permanentku mohou vyzvednout na pokladně v bazénu).

201502232302_rep_24_015_kluziste

Setkání k ukončení provozu kluziště u nádraží se v neděli 22. února po 18. hodině zúčastnilo asi sedm desítek lidí. Jestli to bylo opravdu konečné rozloučení s historicky první ledovou plochou v Turnově, to ukáže čas. Zájem o sportování na ledě roste. Zatímco první sezony provozu kluziště sem přišlo kolem čtyř tisíc bruslařů, v sezoně 2013/2014 jich bylo 8 162 a letos jen o něco málo méně. I to je výzvou pro budoucí krytý zimní stadion, budoucí hokejisty, krasobruslaře a třeba i hráče moderního curlingu či jen bruslaře ryze rekreační všeho věku. Tak uvidíme!

201502232303_rep_25_015_kluziste

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.