MINISTR RADEK JOHN V TURNOVĚ OCENIL HASIČE A POLICISTY, KTEŘÍ POMÁHALI PŘI POVODNÍCH

0

Přítomnost policistů v úterý 31. srpna po poledni na hlavních příjezdových křižovatkách v Turnově ve směru od Prahy dávala tušit, že se děje něco mimořádného. Dělo. Městem se prohnala kolona vládních vozů. Cíl: sídlo zdejších profesionálních hasičů Na Lukách. Tady se uskutečnilo mimořádné setkání, jaké Turnov ještě nehostil. Ministr vnitra Radek John, generální ředitel Hasičského záchranného sboru Miroslav Štěpán a policejní prezident Oldřich Martinů zde příslušníkům policie a hasičského záchranného sboru, kteří se vyznamenali při záchraně životů a majetku při letošních povodních v Libereckém kraji, osobně poděkovali. Předali jim významné profesní ocenění a finanční odměnu.

„Uplynuly tři týdny od katastrofálních povodní na Liberecku a Ústecku, při kterých došlo bohužel i ke ztrátám na lidských životech. Měl jsem možnost být na místě několik hodin poté, co k neštěstí došlo. Viděl jsem, jak úžasně funguje integrovaný záchranný systém, který je možná nejlepší na světě,“ uvedl ministr vnitra Radek John. Jeho slova potvrzuje také fakt, že generál Štěpán byl před nedávnem požádán o pomoc při zřízení podobného záchranného systému na Haiti a v Karibiku. „I ten nejlepší bezpečnostní systém by ale nefungoval bez lidí, proto chci poděkovat všem, kteří neváhali a s nasazením života pomáhali ostatním. Dokázali tím mimo jiné, že i dnešní doba má své hrdiny,“ dodal ministr.

n201008312340_rep_197_010_ministr

n201008312340_rep_198_010_ministr

n201008312341_rep_199_010_ministr

Ocenění se v Turnově z rukou ministra vnitra a nejvyšších představitelů policie a hasičů dostalo zhruba sedmi desítkám příslušníků integrovaného záchranného systému. Mezi nimi mj. byli i hasiči, kteří na vlastní nebezpečí zachránili 18 evakuovaných lidí, kterým voda zahradila cestu do bezpečí, nebo pilot policejního vrtulníku.
Turnov byl prý jako místo předání těchto ocenění vybrán pro svoji snadnou dostupnost z hlavního města a prostorové možnosti jak pro parkování, tak i v podobě společenské místnosti v sídle zdejších hasičů.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.