TURISTICKÁ SEZONA V ČESKÉM RÁJI JE ZAHÁJENA

0

Již po patnácté byla králi Granátovi s královnou symbolicky předána vláda nad pohádkovou krajinou Českého ráje. Letošní „polojubilejní“ ročník proběhl v sobotu 28. dubna v areálu Maškovy zahrady v Turnově. Na dopoledním putování dlouhém 7,5 km se účastníci setkali se spoustou všetečných otázek a s postavami z českorajských pověstí, které si pro ně připravily zajímavé úkoly. A protože ne všichni pověsti znají, ocenili novinku letošního ročníku – na každém z 12 stanovišť si mohli účastníci přečíst zkrácený obsah pověsti. Na trase pochodu, na návsi v Přepeřích, bylo připraveno divadelní představení žáků ZŠ Žižkova.

Děti po cestě plnily různé úkoly

Start i cíl pochodu byl v areálu Maškovy zahrady. Tento areál je pro pořádání takovéto akce ideální, neboť poskytuje výborné zázemí, a to jak pro účinkující, tak pro účastníky pochodu. Areál byl otevřen od 11.00 hodin a od 12.00 hodin zde byl připraven bohatý kulturně-sportovní program, rukodělné dílny, skákací atrakce, bublinová show, hlavolamy, různé hry a soutěže, koloběžky, autíčka a ukázka výcviku psů celní správy. Své si našel každý. V cíli pochodu dostaly děti za odevzdání vyplněného kuponku z herního průkazu drobný dárek a z kuponků proběhlo losování o hodnotné ceny, které byly věnovány partnery akce. Hlavní cenou byl let balónem od společnosti BAART s. r. o. a letní tábor od společnosti ARA Tábory s. r. o.
Vyvrcholením dne byl příchod krále Granáta s královnou a předání vlády nad pohádkovou krajinou Českého ráje – starosta Turnova T. Hocke předal králi Granátovi pro region symbolický achát.
Sluníčko a nádherně rozkvetlá příroda přispěly k pohodovému dni. A věřím, že spokojeni byli účastníci i všichni partneři, vystupující a účinkující.
Letošního zahájení sezony v Českém ráji se zúčastnilo více než 3 500 návštěvníků. Velké množství jich přijelo z blízkého i vzdáleného okolí. Většina z nich na tuto akci jezdí opakovaně. Před 8. hodinou dokonce proběhla pozvánka v pořadu České televize Studio 6 víkend, Český rozhlas Liberec vysílal živé vstupy.

S některými otázkami se „zapotili“ i dospělí…

… na trase převažovaly rodiny s menšími dětmi

Akci uspořádaly Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace města, ve spolupráci s městem Turnov a Sdružením Český ráj. Akce byla pro všechny účastníky zdarma. Záštitu nad ní převzal a finančně ji podpořil Liberecký kraj.

Závěrem bych chtěla poděkovat především všem svým kolegům z turnovského informačního centra za jejich čas, pomoc i nadšení. Poděkování patří Evě Kordové za moderování, starostovi Přepeř Luďkovi Sajdlovi za spolupráci při přípravě zázemí a Policii České republiky a Městské policii Turnov za dozor na trase pochodu. Poděkování patří též všem vystupujícím a účinkujícím během celého dne, pořadatelům i partnerům. Jsem přesvědčena, že pořádání této akce a spokojenost všech účastníků je dobrou vizitkou města Turnova i práce příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch.
Partneři: BAART s. r. o., ARA Tábory s. r. o., Městská sportovní Turnov s. r. o., Umělecké a šermířské sdružení Bohém, Rytíři Turnovského meče, BusLine, a. s., IQLANDIA, o. p. s., Hrad a zámek Staré Hrady, Šťastná země, SUNDISK s. r. o., EKO-KOM, a. s., Pivovar Svijany, a. s., LODĚKOZA, Infoshop Vejměnek – Koloběžky Český ráj, Czechtourism – Kudy z nudy.

Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace, E.Gruberova@info.turnov.cz
foto TvA

Víla Jizerína s vodníky

Snímek z představení dětí ze ZŠ Žižkova

Areál Maškovy zahrady je ideálním místem pro zázemí podobné akce

Karmínek

Předání vlády nad Českým rájem

Hlavní pódium

Část postav z pověstí s králem a královnou

Pohoda v Maškovce…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.