LOUTKÁŘSKÝ DRAHOKAM LETOS NAROZENINOVÝ

0

Nejdříve počty: 260 dětí, víc než 200 dospělých a přes 120 účinkujících. To jsou statistická čísla XVIII. ročníku loutkářské přehlídky Turnovský drahokam 2008, která se konala v městském divadle o víkendu 14. – 16. března. „Letos jsme si další pokračování přehlídky, odkud nejlepší soubory postupují na prestižní národní Loutkářskou Chrudim, nadělili k 30. výročí fungování našeho souboru,“ řekl Petr Záruba, který každoročně přehlídku s členy „svého“ souboru Na Židli pečlivě připravuje.

Je to už několikátá generace malých dětí, kterou Záruba a spol. oslovují. I letos většinu z patnácti představení sledovalo zaplněné divadlo dětí a dospělých. Tradičně se konají soutěže o nejpilnějšího diváka, vylosované dítě dostává velký dort, další maňáska kašpárka, soubor s nejvíce diváckými hlasy putovní cenu Turnovský drahokam.

Odborná porota letos na Loutkářskou Chrudim přímo nominovala představení Závěsného divadla z Jičína KAMENNÝ HOST. Další tři soubory byly na přehlídku doporučeny, což ještě automaticky neznamená, že si v Chrudimi zahrají, pravděpodobnost je ale velká. Mezi doporučená představení patří POPŘEDU, POZPÁTKU, POVÍDÁM POHÁDKU souboru Uzel Chlumec nad  Cidlinou, představení CIRKUS DOBROSLAV Divadla PoLi z Hradce Králové, třetím doporučeným je Divadlo Pampalin Turnov s hrou TETA TO PLETE. Mladí herci z domácího souboru byli víc než úspěšní, získali i putovní cenu Turnovský drahokam za divácky nejúspěšnější představení.

Velkou loutku kašpárka jako nejpilnější divačka, která viděla všechna letošní představení, získala Kristýna Brožová z turnovské Studentské ulice, malý maňášek kašpárka náleží Kláře Matějcové z Trávnic a velký dort předala na závěr přehlídky radní Eva Kordová malému Filipu Jodasovi.

n200803162108_rep_66_08_drahokam

n200803162108_rep_67_08_drahokam

n200803162109_rep_68_08_drahokam

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.