KAŽDOROČNÍ TURNOVSKÝ RITUÁL SPLNĚN: VÁNOČNÍ STROM SVÍTÍ

0

Když krátce po půl páté navečer v neděli 28. listopadu Mikuláš máchl berlou a rozsvítil vánoční strom na náměstí, stovky lidí vydechly, dětem se rozzářily oči. Příjemný okamžik v tom každodenním shonu. Vánoční čas nastává. Každý bychom měli najít chvíli, kdy se alespoň krátce zastavíme, zhodnotíme ušlou cestu, popřemýšlíme jak dál. Příležitosti k tomu jsou, ať je to už právě rozsvěcení vánočního stromu, či adventní koncerty, které se nyní konají každou neděli, ani „chrám“ v podobě vycházky do přírody není špatný…

n201011301315_rep_272_010_vanstromRozsvěcení vánočního stromu každoročně na náměstí první adventní neděli přiláká stovky lidí. Letos jich přišlo víc než 1500, těžko odhadovat přesné číslo. Setkání tradičně moderovala Eva Kordová, paní starostka zapálila první adventní svíčku, v programu vystoupili trubači z místní ZUŠ, děti z dramatického kroužku ZŠ ve Skálově, koledy si lidé mohli zazpívat s muzikanty kolem Jardy Kotka. Mikuláš a čerty, anděly a Barborkami rozdávali dětem drobné dárečky.

201011301329_rep_271_010_vanstrom

n201011301315_rep_273_010_vanstrom„Moc se mi líbilo, co s dětmi secvičila paní učitelka Kepková ze Základní školy ve Skálově ulici. Děti představily příjemnou formou všechny vánoční postavy, to bylo velmi příjemné. Jsem ráda, že lidé přicházejí v takovém počtu, i když je to organizačně složité. Drobnou výhradu bych měla k některým stánkům, myslím, že vánoční trhy bychom z této akce dělat neměli, jinak ale převažují pocity kladné, hlavně v tom, že se do programu zapojují mladí lidé,“ shrnula své pocity moderátorka setkání Eva Kordová.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.