KAPELA KRYŠTOF PŘIVÍTALA VE ŠŤASTNÉ ZEMI BABÍ LÉTO

0

Pokud někdo jel v neděli 24. srpna od Turnova směrem na Jičín, možná ho zarazilo větší množství aut mířících do areálu Šťastné země v Radvánovicích. A jaký byl důvod? Předposlední prázdninovou neděli se zde uskutečnil koncert kapely Kryštof. Lidé se do areálu sjížděli celý den, první prý místa pod pódiem zabrali ráno po deváté hodině, ale největší nápor začal po obědě. Kolem třetí hodiny pak už auta popojížděla pomalu a parkovalo se všude, kde to šlo. Areál byl už hodinu před vystoupením narvaný k prasknutí a právě v tu dobu mohli všichni sledovat přípravy na koncert, protože na pódiu probíhala zvuková zkouška.

Kapela byla doslova na dosah ruky, a pokud se člověk pozorně díval kolem sebe, mohl Richarda a spol. potkat při cestě pro párek tváří v tvář a poprosit o společnou fotografii nebo o podpis. Všichni členové kapely byli vstřícní a milí a ochotně se podepisovali i fotili s každým, kdo o to poprosil.

201408252112_rep_130_014_sz

Samotný koncert začal úderem šestnácté hodiny. Kapela začala pěkně od podlahy a to písní Římská, která je prvním singlem z jejich zatím poslední desky Inzerát. Během dvouhodinového koncertu došlo na všechny známé skladby, které publikum odzpívalo společně s Richardem. Úspěch měly jak písně starší, jako jsou Ženy, Cosmoshop, Cyrano, Atentát, Plán, Rubikon, tak i písně z aktuálního alba Inzerát, Křídla z mýdla a samozřejmě Cesta, kterou Kryštof nahrál společně s Tomášem Klusem, ale v Radvánovicích ji zazpíval Richard Krajčo sám.

201408252112_rep_131_014_sz

Po celou dobu koncertu vládla v hledišti i na jevišti rodinná atmosféra. Dalo by se říct, že se obě místa vlastně propojila v jedno. Děti, které seděly v prvních řadách, obklopovaly Richarda v těsné blízkosti a během celého koncertu ho obdarovávaly vlastnoručně vyrobenými náramky, které jsou v dnešní době velkým hitem, nebo mu mezi písničkami dávaly sušenky. Richard výborně s obecenstvem komunikoval. Vtípky vycházely z aktuálního rozpoložení i ze situací, které vytvářely především bezprostřední děti a i s nimi to frontman kapely prostě umí. To, že byla celá kapela výborně naladěná, dokazuje i fakt, že se při následné autogramiádě vydržela podepisovat až do večerních hodin a vyhověla opravdu všem.

201408252112_rep_132_014_sz

Vystoupení mělo výbornou atmosféru a bariéry, které jsme zvyklí vídat hlavně na větších akcích, tady prostě nebyly. Jediné, co bych možná pořadatelům trochu vytkla, byla kapacita hlediště. Je jasné, že chtěli akci zpřístupnit co nejvíce lidem, ale bylo to na úkor toho, že ne všichni se dostali na takovou pozici, aby z koncertu něco viděli. Bylo tak možné zahlédnout zklamané návštěvníky, kteří i kdyby sebevíce chtěli, neviděli nic, protože stáli za hranou amfiteátru. I tak byl ale tento koncert bezesporu vrcholem letošního léta. Společně s kapelou Kryštof tak Český ráj zamával odcházejícím prázdninám a přivítal babí léto, které se letos blíží trochu rychleji, než bývá běžné. Pokud Richard Krajčo s kapelou dodrží slib, uvidíme se s nimi i napřesrok a doufejme, že to tentokrát bude zážitek pro všechny, kteří do Radvánovic dorazí.

Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Další snímky z koncertu najdete na Facebooku TvA – ZDE.

201408252112_rep_133_014_sz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.