KAMAX SLAVIL 75. VÝROČÍ ZALOŽENÍ

0

Stovky zaměstnanců s rodinnými příslušníky a přáteli přišly v neděli 12. září do turnovské firmy Kamax. Uskutečnil se tu v pořadí již druhý Den pro rodinu. Příchozí si mohli prohlédnout zázemí firmy, poslechnout si výklad zasvěceného průvodce u jednotlivých moderních strojů, kromě pestré nabídky občerstvení tu byl i doprovodný kulturní program v podobě koncertu kapely Seven, tanečního vystoupení taneční školy Ilma ad. Děti si mohly zařádit na skákacím hradě, malovat, proběhnout se ve skákacích botách či zdolávat lezeckou stěnu. Na místě byli s ukázkou techniky i místní profesionální hasiči. Zejména možnost podívat se na Turnov z plošiny záchranného mobilního žebříku byla velmi atraktivní nabídkou.

n201009130958_rep_201_010_kamax„Poprvé jsme podobnou akci uspořádali v roce 2007, kdy jsme slavili 15. výročí založení turnovského závodu, nyní to byly oslavy 75. výročí vzniku firmy,“ uvedl jednatel společnosti Vladimír Košíček. Kamax je firmou rodinnou, první závod byl založen v roce 1935 v Osterode v Německu, dnes má pobočky jednak v samotném Německu, ale i v Čechách, Belgii, ve Španělsku, Slovensku, USA a nově i zastoupení v Číně a Japonsku. „Na celém světě firma zaměstnává 2300 lidí, roční obrat se pohybuje ve výši osmi miliard korun. V turnovském závodu máme 370 zaměstnanců, dosahujeme obratu víc než jedné miliardy korun,“ přiblížil Košíček.

n201009130958_rep_202_010_kamaxPodle něho má firma v úmyslu se dále v Turnově rozvíjet. V rámci skupiny patří mezi nejúspěšnější závody. A protože další výrobní halu již nelze postavit v současném areálu na okraji Nudvojovic, bylo zahájeno jednání o výstavbě v průmyslové zóně Vesecko. Zde sice rozvoj brzdí restituční nárok rodiny Walderode, ale v Kamaxu věří, že ve spolupráci s městem lze i tuto překážku úspěšně překonat. Na Vesecku by nejdříve měla vzniknout expedice a logistické centrum, teprve poté nová výrobní hala. Počítáno je s dalším nárůstem zaměstnanců, kterých by cílově v Turnově mělo být kolem tisíce. Kamax je výrobcem pevnostních šroubů pro automobilový průmysl, ve svém oboru patří celosvětově mezi trojici nejvýznamnějších firem.

n201009130958_rep_203_010_kamax

n201009130958_rep_204_010_kamax

n201009130958_rep_205_010_kamax

Podporu dalšímu rozvoji firmy na setkání zdůraznila i starostka Turnova Hana Maierová. Lidé z vedení Kamaxu podle ní pravidelně své záměry s městem konzultují, podílejí se na společných projektech. Jedním z nich je právě dokončovaný chodník z Přepeřské ulice do Nudvojovic, který vzniká díky přispění zdejších firem včetně Kamaxu. „Firma je jedním z nejdůležitějších zaměstnavatelů ve městě, je pro nás velmi potěšitelné, že i svůj další rozvoj spojuje právě s Turnovem,“ uvedla mj. starostka Maierová.

 

Další fotografie z akce najdete v albu na facebooku TvA.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.