FC DALMACH SE VRACÍ DO DRUHÉ NEJVYŠŠÍ FUTSALOVÉ SOUTĚŽE

0

Páteční večer (15. března) patřil v turnovské hale TJ vyvrcholení letošního ročníku třetí nejvyšší futsalové soutěže. Semifinále – hrané na dva vítězné zápasy – proti sobě postavilo dva nejlepší celky základní části hry: TJ FC Dalmach Turnov a FC Atletico Chomutov. Oba celky vyhrály jednoznačně své semifinálové duely 2:0 na zápasy.

Snímky z finálového zápasu

Hosté z Chomutova se nechali doprovodit plným autobusem fanoušků, a tak v hale nakonec finalisty povzbuzovalo téměř 200 diváků. Po úvodním hvizdu obou prvoligových rozhodčích (Nagy, Černý) se hosté na první dvě minuty nastěhovali na domácí půlku. Byli to však paradoxně domácí, kteří z jednoho z prvních útoků po závaru před brankou Atletica dokázali již ve třetí minutě zásluhou dorážky Šimka skórovat a šli do vedení 1:0. V následující pasáži měla obě mužstva několik šancí, ale oba brankáři dokázali své svatyně uhájit. Ve 13. minutě si domácí Špína se Šimkem vyměnili role z první dosažené branky a prvně jmenovaný upravil na 2:0 pro Dalmach. Když už se zdálo, že domácí udrží čisté konto, podařilo se hostům dvě minuty před poločasem vsítit kontaktní branku Glásem.

Do druhého poločasu vstoupili lépe a aktivněji hosté a po třech minutách opět Glásem srovnali stav na 2:2. Za další tři minuty hry nasměroval opětovné vedení domácímu celku nejlepší hráč letošní sezony Randák. Následovala poněkud divoká 28. minuta, kdy se několikrát zažlutilo a domácí hráč Tvrdý na to doplatil vyloučením. Hostům se nabídla skvělá příležitost na vyrovnání. Chomutovští odehráli celé dvě minuty kolem pokutového území domácího celku, několikrát zahrozili před brankou, ale vyrovnání se nedočkali. Definitiva přišla pět minut před koncem, kdy domácí vstřelili tři slepené branky během dvou minut a vedli již 6:2, když skórovali Randák podruhé, Hurt a Pařízek. Ve 38. minutě pak uzavřeli hosté brankou Moravce účet finálového zápasu. Po závěrečném hvizdu vypukla radost domácích hráčů, kteří zaslouženě po vítězství v dlouhodobé základní části divize A vyhráli i nadstavbu, když v jejím průběhu nepoznali hořkost porážky. Po třech letech se vracejí do druhé ligy.
Ihned po skončení utkání následovalo na hrací ploše vyhodnocení celého ročníku divize A, které bylo poté zakončeno i slavnostním rautem.

* TJ FC Dalmach Turnov – FC Atletico Chomutov 6:3 (2:1). Branky (asistence): 3. Šimek Jiří (Špína Marcel), 13. Špína Marcel (Šimek Jiří), 26. Randák Matěj (Šimek Jiří), 35. Randák Matěj (Kalousek Zdeněk), 37. Hurt Daniel, 38. Pařízek Michal – 18. Glas David (Vondráček Denis), 23. Glas David, 38. Moravec Miloslav (Vondráček Denis).
TJ FC Dalmach Turnov: Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Tvrdý Vojtěch, Šimek Jiří, Pařízek Michal, Randák Matěj, Kalousek Zdeněk, Špína Marcel, Hurt Daniel, Bangha Marek, Fedorko Jan, Vítek Pavel, Hyka Miroslav.
FC Atletico Chomutov: Novotný Petr, Moravec Miloslav, Otáhal Václav, Král Jan, Myšička Karel, Kopečný Patrik, Kadlec Petr, Hajný Vladimír, Naďal Michal, Glas David, Vondráček Denis.

* Nejlepším hráčem play-off se stal chomutovský Denis Vondráček 8 (5+3).
* Anketa nejlepší hráč: 1.-2. místo – Matěj Randák (Turnov) a Jan Beneš (Slatina), 3. místo – Lukáš Paluka (Slatina).
* Anketa nejlepší rozhodčí: 1. místo – Stanislav Laštovička (Kladno).

Atletico Chomutov

…domácí radost

Kapitán Aleš Krejčík přebírá pohár pro vítěze

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.