SPORTOVNÍ SERVIS TVA: FUTSAL, HOKEJ, JUDO

0

Tentokrát se ve sportovním servisu podíváme na futsal, zaznamenáme hokejové výsledky – v Lomnické hokejové lize obsadil A tým BHK Turnov dobré 4. místo! Zaznamenali jsme také úspěch turnovských mladých judistů, kteří z České Třebové přivezli bronz z týmových soutěží! A zastavíme se ještě u Nejvyšší  Pojizerské ligy v ledním hokeji, kterou vede vítěz posledních ročníků – Performers Turnov.

FUTSAL

* II. liga: Dalmach Turnov – Indoss Plzeň 2:7 (0:4). Branky: Krejčík, Mencl – Filinger 3, Šebek 2, Vnuk, Koc. Sestava: Koubus – Krejčík, Kratochvíl, Pařízek, Vítek, Hurt D., Petřík, Bangha, Mencl, Kroupa, Pekař.
Dalmach vstup hostům ulehčil již ve třicáté vteřině po špatné rozehrávce, 0:1. V 5. minutě se radovala opět Plzeň, když Vnuk asistoval Filingerovi, 0:2. Domácím se vůbec nedařilo dostat se do utkání a tak Indoss stačil brankami Šebka a Filingera do konce poločasu zvýšit na 0:4. V druhé půli se hra začala vyrovnávat, ale v držení míče hostující celek vynikal nad domácími. Ve 27. minutě přidali hosté další branku, ale hned na to stav utkání korigoval Krejčík po asistenci Petříka, 1:5. Poté opět přišla střelecká vlna Plzně a dvěma brankami navýšili skóre na 1:7. V poslední minutě stačil zmírnit porážku Dalmachu „jednačtyřicátník“ Jaroslav Mencl, který se tak stal nejstarším hráčem domácích, který kdy skóroval v druhé lize.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HOKEJ

* 14. kolo základní části Lomnické hokejové ligy, hrané 29. ledna: BHK Turnov A – HC Železný Brod 13:3 (2:1, 4:1, 7:1). Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Mikule, Šimon, Hájek – Lamač M., Dušička, Řezníček – Hejňák, Štěp J.
Branky: 4. Lamač M., 8. Dušička, 16. Dušička, 18. Lamač M., 19. Dušička, 25. Řezníček, 34. Šimon, 35. Dušička, 36. Řezníček, 37. Hájek, 38. Šimon, 39. Hejňák, 45. Šimon – 5. Tvrdík J., 25. Augsten, 32. Tvrdík F.
Do posledního utkání v základní části jsme mohli z různých důvodů nasadit jen osm hráčů do pole. Ostatní zastavila nemoc, nebo pracovní povinnosti. Brzy jsme vsítili první gól, a to nás trochu uklidnilo. Železný Brod sice stihl vyrovnat, ale to bylo naposledy v zápase, kdy byl stav vyrovnaný. Do konce první třetiny jsme ještě vsítili vedoucí gól. Ve druhé třetině se naplno projevila naše technická převaha a sázeli jsme jeden gól za druhým. Výsledkem byla dvouciferná nadílka v síti našeho soupeře.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

TABULKA Okresní Přebor Svijanské nápojky – LHL – základní část 2014 – 2015

201502051654_sport_134_014_tab

JUDO

BRONZ PRO DRUŽSTVO MLADŠÍCH ŽÁKŮ
Netradičně v neděli 25. ledna se konala Velká cena České Třebové. Pětičlenné družstvo turnovských mladších žáků (U13) a čtyřčlenné družstvo dorostu (U18) se představilo v mezinárodní konkurenci závodníků ze Slovenska a Bosny a Hercegoviny – celkem to bylo 357 závodníků z bezmála 50 oddílů.
V kategorii U13 postupně na tatami nastoupili David Cerman, který obsadil 3. místo, když ho o lepší výsledek připravila vlastní chyba v semifinálovém souboji. Petr Reiniš dokázal, jak lze s noblesou zvládnout přechod do vyšší věkové kategorie a obsadil také 3. místo. Dále se na tatami předvedly sestry Zárybnické, které opět dokázaly dosáhnout na medailové umístění – Julie 2. místo a Lucie 3. místo. Filip Melíšek měl tentokrát smůlu a cenný kov si domů neodvezl.
V kategorii U18 nám největší radost, jak ziskem zlaté medaile, tak i předvedeným výkonem udělala Andrea Prokorátová. 3. místo ve stejné kategorii obsadila Aneta Ječná, pro kterou to je povzbuzení do dalšího tréninkového nasazení. Alex Richter a Petr Krejcar zůstali tentokrát pod stupni vítězů.
Výrazného úspěchu jsme po dlouhé době dosáhli v hodnocení družstev, kdy naše mladší žactvo s pouhými pěti závodníky získalo v konkurenci všech oddílů BRONZ!!!
Gratulujeme.

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Zápasy 15. kola:
* HC Performers Turnov – SDH Troskovice 2:1 (0:0, 2:0, 0:1). Střelci: Erler, Jan Lhoták ml. / Truneček. Performers: Mlejnek – Sýkora, Hujer, Kopal, Černohouz – Vaníček, Erler, Mazánek, Jan Lhoták ml., Kolomazník, Jakub Lhoták. Troskovice: Louma – Luděk Dubravský, Boček, Těhník, Srb – Semecký, Lukáš Dubravský, Sehnoutek, Zajíc, Truneček, Novotný.
* HC Modřišice – HC SDH Hnanice 1:4 (0:1, 0:3, 1:0). Střelci: R. Holán / Buchar – 2, Mach – 2. Modřišice: Koubus – Knížek, Krouza, Jiránek, Hladík – V. Vaníček, Šálek, R. Holán, L. Holán, T. Marek, J. Marek, Chmurčiak, Pelda. Hnanice: Kašpar – Richter, Hájek, Mazánek, Buriánek – Stuchlík, Stantejský, Buchar, J. Malý, Macha, Šafář, Šourek.
* HC Všeň Pojizeří – HC Sokol Turnov 5:0 (0:0, 1:0, 4:0). Střelci: Egert – 2, Šulc, Vinter, Kobosil / -. Všeň Pojizeří: Zuzaňák – Holas, Z. Pařízek, Šťastný, J. Pařízek – Patočka, Kobosil, Taibr, Koťátko, egert, Šulc, Vinter. Sokol: Procházka – Augsten, Schwarzkopf, Vytina, Vele – Šolc, M. Konejl, Patka, Fišera, Fajta, Krotil.