PLNÁ URNA ANEB POZVÁNKA K ŘÍJNOVÝM VOLBÁM

0

Vážení spoluobčané! V obcích správního obvodu ORP Turnov byla dosud vesměs nadprůměrná volební účast. Přesto vám chceme připomenout, že pro nás, pro obyvatele Libereckého kraje, jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR příležitostí ukázat, zda chceme pomoci sobě a svému kraji. Sami účastí ve volbách získáme pocit, že jsme udělali vše, co jsme mohli a Libereckému kraji tak umožníme získat vyšší počet poslaneckých mandátů. Volby se letos uskuteční 8. a 9. října.

Při volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 byla v kraji velmi nízká volební účast – nevolilo asi 140 tis. oprávněných voličů. Proto Liberecký kraj získal jen 8 poslaneckých mandátů. Při vyšší volební účasti by náš kraj tehdy mohl dostat až 14 poslaneckých mandátů.
Pokud by se nám letos v říjnu společnými silami podařilo zvednout volební účast nad celostátní průměr, mohl by náš kraj získat výrazně více mandátů. Je důležité, aby kraj získal co nejvíce mandátů pro poslance, ať už z kterékoli části spektra volebních stran. Jsme přesvědčeni, že tito poslanci budou hájit zájmy kraje, v němž byli zvoleni.

Projektem PLNÁ URNA se pokoušíme nestranně navýšit volební účast při říjnových volbách. Neděláme žádnou volební kampaň! I proto náš záměr získal záštitu hejtmana. Chcete-li se o tom přesvědčit, podívejte se na web www.plnaurna.cz.
O součinnost se obracíme i na všechna obecní i městská zastupitelstva v našem kraji – víme, že mohou mít na volební účast svých obyvatel podstatný vliv, zejména pokud jim nejde o podporu konkrétní volební strany či jejího kandidáta. Pokud se podaří zvýšit volební účast ve vaší obci/městě, zveřejníme váš výsledek všemi dostupnými prostředky. Zvláště si dáme záležet na publikování úspěchu dvou obcí/měst:
1. Město/obec s nejvyšší volební účastí v Libereckém kraji;
2. Město/obec s největším nárůstem volební účasti oproti volbám do PS v r. 2017.

Nebude některé naše město či obec jednou z nich?
Udělejme z našeho kraje ještě lepší místo k žití – pojďme k volbám – ať je plná urna i ve vaší obci!
Za RADOSTI z. s.
Slavomír Říman

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.