TURN-OFF ROCK FEST 2022 A ROUDEN BAND 40

0

Sobota 9. července a v Turnově jen několik stovek metrů od sebe dvě rockové akce. Jestliže se pořadatelé proto trochu báli o návštěvnost, opak byl pravdou. Na hudební festival TURN-OFF ROCK FEST 2022 Na Lukách za autobusovým nádražím přišlo hodně přes tisíc lidí. Velký počet fanoušků dorazil i před Střelnici na koncert k 40. výročí legendární českorajské kapely Rouden band.

„Hlídali jsme předpověď počasí, která nebyla moc příznivá, takže jsme se na to hodně připravili a pro návštěvníky postavili velké kryté stany. Pršet začalo naštěstí až v samém závěru při vystoupení kapely Kiss Revival CZ, ale to většinu přítomných neodradilo a myslím, že návštěvníci si letošní festival hodně užili,“ říká Pavel Koreček za pořadatele již sedmého ročníku TURN-OFF ROCK FESTu. Z vystupujících byl asi největší zájem o koncert úspěšné turnovské rock-metalové kapely AnarchiA (mj. na titulním snímku), která sklízí úspěchy na koncertech po celé republice.

ROUDEN BAND 40
Před Střelnicí se v sobotu sešli příznivci dnes již opravdu legendární kapely z Českého ráje s hlavním zázemím kolem Rovenska pod Troskami.
Čtyři desítky let již tato kapela baví lidi na tancovačkách a stále se drží hesla: „Hrajeme pro váš tanec“. A na tohle její příznivci stále slyší již v několikáté generaci. I před Střelnicí se po několika písních lidé zvedli a spontánně začali tančit. Pohodový podvečer. Jak poznamenala jedna z návštěvnic: „Tahle kapela má na svědomí desítky dětí a dnes už mají i hodně vnoučat. Znám totiž spoustu lidí, kteří se seznámili právě na zábavě s Rouden bandem.“
(Ke kapele a letošním oslavám se ještě vrátíme v původním rozhovoru s frontmanem skupiny Radkem Špínou.)

Snímky z hudebního festivalu TURN-OFF ROCK FEST 2022

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.