ZIMĚ NEVLÁDNE POUZE HOKEJOVÝ PUK

0

FOTBAL. V zimním období absencí umělé trávy trpí, nicméně tak trochu ve stínu hokejového dění se na jarní část sezony začali připravovat také fotbalisté regionálních celků. Ještě v první půlce ledna začala tolik neoblíbená tréninková pasáž i pro hráče divizního Turnova. Krom dřiny v posilovně a terénu je čeká i celá řada přípravných utkání.

Změnou největší a zásadní pro turnovský fotbal je, že po odcházející trenérské výpomoci, Pavlovi Šafářovi, doplnil tandem Jaroslav Mencl – Petr Koubus po frýdecko-místecké anabázi znovu Josef Petřík, tentokrát však ten starší. Kouč s ligovými zkušenostmi především z Liberce zahájil přípravu s pro něj novými svěřenci tréninkem na lomnické umělce. Po hlavě se pak hned společně vrhnuli už do tří přípravných utkání a nevedli si v nich vůbec zle.

V tom prvním si v jabloneckých Břízkách Turnov snadno poradil s účastníkem pražského přeboru z Přední Kopaniny po vyrovnaném poločase (2:1) vysoko 7:1. Třemi brankami se blýsknul Houžvička, a ty stihnul za poločas! Další dva přidal rovněž ve stejném časovém horizontu Valentín a po jednom Petr Havel a Horák. V bráně se vystřídali Kroupa s Majerem a v poli nastoupili Tvrdý (46. Valentín), Šimek (46. Drahovzal), Novotný, Veber, Cigánek (46. Beníšek), Toman (Mach), Svoboda, Petr Havel, Papoušek (46. Benek) a Horák (46. Houžvička).

V sobotu 20. ledna byl turnovským hráčům soupeřem třetiligový Polaban Nymburk a také tento duel skončil překvapivě vysokou výhrou hostů. Výsledek 4:0 střelecky zajistili Petr Havel, Benek, Houžvička a Horák. O týden později se modrobílí postavili Jablonci U 21, a s gólmany Hykou a Kroupou v zádech juniory porazili 3:2. Už pátý gól (!) v přípravě si připsal Houžvička a naprázdno ani tentokrát nevyšli mladík Petr Havel a zkušený šutér Horák, jenž proměnil pokutový kop.

Byť je sportovní veřejnost kvituje, realizační tým FK Turnov herní výsledky zatím nepřeceňuje. Za mnohem důležitější je tak považováno spíše zapojení několika turnovských dorostenců – Kroupou v bráně počínaje a Petrem Havlem v poli konče. „Uvidíme, jak to bude při přibývající zátěži. Hráčský kádr je v podstatě stejný. Dorosteneckého gólmana Kroupu nahradí přicházející Martin Špína ze Sedmihorek, na zkoušce je tu rovenský Valentín. Po zranění kolene se u nás rozehrává Toman z Bělé pod Bezdězem, který hrál ligu za Dobrovici,“ přiblížil krátce jeden z turnovských trenérů J. Mencl.

Ten si velice pochvaluje spolupráci s novým koučem Petříkem a jeho spokojenost s kvalitními tréninkovými jednotkami nám potvrdili také někteří z mladých hráčů. Nenudí se ale nikdo. Pondělí je zasvěceno posilovně a spinningu, v úterý je na pořadu trénink v Lomnici a středa se nese ve znamení TRX posilování v tenisové hale. Po volném čtvrtku se v pátek jezdí trénovat na umělku do libereckého Harcova a o víkendu se hraje.
Avšak zapomenout nesmíme ani na ven prosáklé zprávy o zlepšené atmosféře v kabině, což je v kolektivní hře jako je fotbal snad vůbec to nejpodstatnější…

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.