PRVNÍ AKCE ROKU 2018: OHŇOSTROJ

0

Poprvé jsme v Turnově měli Novoroční ohňostroj Na Lukách 1. ledna 2009. Tradici silvestrovských ohňostrojů o půlnoci na náměstí nahradila tradice nová. Poslední noc v roce je to především o tom, aby si každý našel zábavu sám, na Nový rok vpodvečer je to hlavně setkání obyvatel města. Ve velké míře sem přicházejí rodiny s dětmi, což z této akce společně s rozsvěcením vánočního stromu dělá v poslední době vždy největší v daném roce.

Na Novoroční ohňostroj tradičně přicházejí stovky lidí z Turnova a okolí

Starosta Hocke popřál všem co nejlepší rok 2018

I letos vše proběhlo standardně. Stánků s občerstvením bylo tolik, že až nabídka převládala nad poptávkou, k dobré náladě vyhrávalo duo Big Band pánů Uchytila a Bady – s hostem. Děti za přinesený obrázek z Vánoc dostaly sladkou odměnu, starosta Turnova Tomáš Hocke přítomným popřál dobrý rok 2018 a upozornil na symbolické osmičky v dějinách naší země.

Novoroční ohňostroj tradičně připravuje zdejší specializovaná firma Zdeňka Pohla. „Ohňostroj byl desetiminutový, začátek byl jen v modré barvě, byla tam zajímavá pasáž z blikajících efektů, z nichž asi nejzajímavější je efekt lemon strobe od firmy Surex. Od této firmy máme i další efekty, jako například gold strobe watterfall – tedy zlatý blikající vodopád, nebo zlatý brokát s blikajícím středem a také efekt red dark red, kdy kulová puma zhasne a znovu se rozsvítí ve velkém objemu. To byly letošní novinky,“ přiblížil Pohl. Ten se ohňostrojům profesionálně věnuje přes čtvrt století, v průměru jich dělá kolem čtyřiceti ročně. Před Novoročním ohňostrojem v Turnově odpaloval o půlnoci na Silvestra ohňostroj ve Stráži pod Ralskem.

Balonky štěstí pouštěli jen ti, kdo si je sami přinesli, po opakovaných stížnostech na bezpečnost ze strany okolních firem již oficiální prodej neprobíhal…

Na ohňostroj v Turnově přispívá radnice 35 tisíci korunami, zbytek nákladů doplatí sponzoři – firmy a podnikatelé z regionu, kterým patří velké poděkování! Při vlastním průběhu akce hodně pomohli strážníci městské policie, kteří dohlíželi na dopravu, podle velitele městské policie Luboše Trucky proběhlo vše v pořádku, auta sice byla zaparkovaná i v širším okolí kde se dalo, ale řidiči odjížděli postupně a ti z Výšinky nebo ze sídliště u nádraží raději vyrazili pěšky…

Čekání na ohňostroj…

Ohňostroj v režii firmy Zdeňka Pohla

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.