PŘIPOMÍNKA 76. VÝROČÍ KONCE VÁLKY

0

V pátek 7. května po poledni si vedení turnovské radnice připomnělo krátkým pietním aktem u pomníku padlých ve Skálově ulici 76. výročí konce II. světové války. Jak uvedl starosta Tomáš Hocke, vládní opatření nedovolila pozvat na tuto akci veřejnost, přesto zde na květnové události 1945 zavzpomínali kromě zástupců radnice také členové Sokola a Konfederace politických vězňů.

Starosta Tomáš Hocke ve své řeči zdůraznil právě v této složité covidové době důležitost zachování tradic, na které byla společnost zvyklá. „Pamětníků je čím dál méně, o to víc je nutné si tuto historii připomínat, připomínat nefalšované hrdinství mnoha lidí, protože lidská paměť je krátká,“ uvedl starosta, který i připomněl dějinné okamžiky naší země zobrazené v datech na pomníku padlých, které vyjadřují ta nejsložitější období naší země. „Rozloučit bych se chtěl slovy Čestmíra Šikoly, radisty z paraskupiny Clay-Eva, který žil v Malé Skále: Často slyšíme, že největší hodnota je lidský život, ale ti, kteří jej položili za dobrou a správnou věc, dokázali, že existuje ještě vyšší hodnota, a tou je svoboda jednotlivce,“ uzavřel starosta.

Po vzpomínkové akci starosta s místostarostkami a tajemnicí radnice položili květiny k dalším pomníkům i pamětním deskám v Turnově a okolí. Zastavili se celkem na 15 místech, mj. na centrálním a vojenském hřbitově u kostela P. Marie, na návsi v Mašově, u zimního stadionu, u pomníčku na Výšince a jinde.
(TvA s přispěním TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.