TURNOV JE ZASE O NĚCO BLÍŽ VZNIKU HOROLEZECKÉHO MUZEA!

0

Další krok na poměrně dlouhé cestě vzniku specializované expozice historie horolezectví v turnovském muzeu, která by v daném rozsahu byla první v České republice, učinili v úterý 23. června zastupitelé Libereckého kraje. Ti odsouhlasili záměr koupě objektu čp. 72 ve Skálově ulici, který navazuje na areál Muzea Českého ráje v Turnově, ve výši 3,8 mil. Kč. Objekt nyní slouží městu Turnov pro potřeby městského úřadu. „Záměr koupě je dlouhodobý a souvisí s přípravou ojedinělé expozice horolezectví v Českém ráji, která se bude nacházet v současné galerii s obrazem Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Maierová.

Projekt expozice byl Libereckým krajem zařazen do seznamu prioritních projektů určených k realizaci v novém programovacím období. Do budovy muzea, která je předmětem koupě, se poté přestěhuje přednáškový sál a provozní dílna muzea. Ty v současné době sídlí v prostorách plánované horolezecká expozice. Měl by zde vzniknout též výstavní prostor související s tématem turistiky (jedná se o galerii fotografií Viléma Heckela) a také sídlo Geoparku Český ráj. „Díky schválenému záměru koupě budovy dojde ke sjednocení celého areálu turnovského muzea,“ doplnila statutární náměstkyně Maierová.

Se záměrem o měsíc dříve na svém zasedání projevili souhlas zastupitelé města. V objektu nyní sídlí odbor dopravy, živnostenský odbor a odbor kultury. Předpokládané náklady na úpravu domu jsou mezi 30 až 35 miliony korun, práce by v ideálním případě mohly začít koncem roku 2016 nebo na počátku roku 2017.
(Zdroj: Markéta Dědková, oddělení tiskové a vnějších vztahů Krajského úřadu LK, marketa.dedkova@kraj-lbc.cz)

Pozn. red.: Ve čtvrtek 25. června na svém řádném zasedání turnovští zastupitelé hlasy všech přítomných souhlasili s prodejem domu čp. 72 Libereckému kraji. Odbory radnice by v domě měli sídlit zhruba ještě rok, maximálně dva, potom se přesunou do jiné budovy ve městě (pravděpodobně bývalý domov mládeže ve Skálově ulici).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.